Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Varam būt atšķirīgi, bet visi kopā mīlēt un godāt Latviju

Autors: Ilze Brinkmane @ 04.05.2018

Varam būt atšķirīgi, bet visi kopā mīlēt un godāt Latviju
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) telpās Brīvības bulvārī 32, kas iespējams daudziem asociējas ar kādreizējām Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes telpām, no 4. maija apskatāma valsts simtgadībai veltīta izstāde „Latvijas gadsimts”.

 

 

 

 

„Latvijas vēstures ceļš nav taisna līnija, bet samezglota, ar dinamiku – kritumiem un kāpumiem. Izstādes dizaina koncepcija ir līdzīga – ceļš, kas pilns pagriezieniem un izved cauri desmit laika posmiem, koncentrētā veidā izstāstot mūsu vēsturi. Mērķis ir mēģināt izprast notikumus, kas veidojuši katru no mums, kā arī izdarīt secinājumus, ko katrs personīgi varam darīt turpmāk, jo katrs esam atbildīgs par savu lēmumu – būt malā stāvētājs vai atrast veidu, kā iesaistīties un darīt labu Latvijai. Vēstures ekspozīcijas ir domātas, lai mudinātu uz konkrētu rīcību,” plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem stāsta dizaina koncepcijas autore, dizaina biroja H2E vadošā dizainere Inguna Elere. Viņa piebilst, ka redzot, cik profesionāli kaislīgi cilvēki strādā muzejos, par paveikto vienaldzīgi nevarēs palikt arī izstādes apmeklētāji.

Izstāde tapusi kā vērienīgs 68 muzeju darbinieku kopdarbs, no sešu miljonu priekšmetu krājumiem izstādes apmeklētājus uzrunās izvēlētie aptuveni 1500 priekšmeti.

Vēstures līkloči ar īpašiem akcentiem

Izstādes saturu veidojuši astoņi dažādu muzeju pārstāvji. Izstādes veidotāji tiekušies rast atbildi, kā mainījusies Latvijas idejas nozīme vairāk nekā simts gadu garumā līdz 2004. gadam – iestājai Eiropas Savienībā. Satura koncepcijas autors, LNVM Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas vadītājs Toms Ķikuts atklāj, ka sava laika iezīmes raksturo, piemēram, vēl padomju gados iegādāti, bet nesašūti un neapvīlēti palagu audumi vai matadatas, tāpat multimediāli risinājumi un, piemēram, iespēja dzirdēt Latvijas valsts himnu 1908. gada skaņu ierakstā vai filmu lentēs prezidenta Kārļa Ulmaņa gaitas, virtuālās kartēs atrast faktus, kur jau 1980. gadu beigās pacelti sarakanbaltsarkanie karogi, kādi bijuši koru dalībnieki Dziesmu svētkos, izspēlēt datorspēli „Latvija” u.tml. „Katrs varēs meklēt sev atbildi, kas ir Latvija,” mudina T.Ķikuts.

Sākot ar 8. maiju līdz 12. jūnijam otrdienās plkst. 17.30 izstādi varēs apskatīt tās veidotāju – darba grupas pārstāvju pavadībā, notiks arī dažādi pasākumi, kas paredzēti skolotājiem un skolēniem. Izstādes „Latvijas gadsimts” darba grupas vadītāja, LNVM direktora vietniece zinātniskajā darbā Irina Zeibārte aicina iepazīties ar interneta vietni www.latvijasgadsimts.lv, kur sadaļā „Gadsimta albums” ikviens aicināts stāstīt arī savu stāstu, papildinātu ar fotogrāfijām.

Par izstādi „Latvijas gadsimts” plašāks stāsts 10. maija laikrakstā „Izglītība un Kultūra”.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Skolēniem ir svarīgi, lai uzmanība tiek pievērsta ikvienam, tādēļ ir jānovērtē katra paveiktais. Ja, piemēram, ir ieviesusies kļūda, tad kopīgi noskaidrojam, kāds ir iemesls; ja viss ir izdevies, ir jāuzslavē.
Jānis Dūrējs, Jelgavas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotājs


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Ričs un Vija darbā „Aka” parādīti kā nekopēja tēva bērni.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.