Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Starptautiska jauniešu grupa veido dokumentālu filmu par aktuālajām problēmām mūsdienu pasaulē

Autors: IK informācija @ 27.03.2018

2017./2018. mācību gadā Rīgas 71.vidusskola (Latvija) un Bundesverband russischsprachiger Eltern e.V. (BVRE – federālā krievvalodīgu vecāku savienība, Vācija) kopīgi īsteno projektu „All Together Now for Europe without Discrimination and Chances for All!” („Visi kopā par Eiropu bez diskriminācijas un ar vienādām iespējām ikvienam”). Tas ir starptautiskais vācu – latviešu kinoprojekts, kurā piedalās jaunieši no Latvijas (Rīga) un Vācijas (Ķelne). Projektu finansiāli atbalsta fonds EVZ („Erinnerung, Verantwortung und Zukunft / „Piemiņa, Atbildība un Nākotne”) programmā „Europeans for Peace”. Šī programma atbalsta starptautiskus jaunatnes projektus, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Latvijas projektu grupas koordinatore Inese Palma.

Projekta laikā notiek divu starptautisku jauniešu grupu no Ķelnes (Vācija) un no Rīgas (Latvija) radoša mijiedarbība. Rīgas grupā darbojas skolēni gan no latviešu, gan no krievu skolām – Rīgas Kultūru vidusskolas un Rīgas 71. vidusskolas, kā arī skolēni ar īpašām vajadzībām, kas mācās Rīgas 71. vidusskolas Izglītības un rehabilitācijas centrā.

 

Galvenā projekta tēma ir: analizēt, saprast un atainot filmā jauniešu skatījumu par aktuālajām problēmām mūsdienu pasaulē, īpašu uzmanību pievēršot tēmai: tolerance un antidiskriminācija.

 

Projektā tiek pētīts kopīgais un atšķirīgais jauniešu dzīvē, dažādas grupās, kurās iesaistās jaunatne, diskriminācija un jauniešu iesaistīšanās sociālajā dzīvē gan Latvijā, gan Vācijā, kā jaunieši iztēlojas nākotni apvienotajā Eiropā. Jaunieši analizēs, kā viņi redz nākotni bez diskriminācijas – gan saistībā ar fiziskajām vai garīgajām spējām, tautību vai reliģisko piederību u.tml. Tiks filmētas dažādas intervijas.

 

Projekta rezultātā taps dokumentāla, uz biogrāfiskiem stāstiem balstīta filma, kuras galvenie varoņi būs gan paši jaunieši, gan citi interesanti cilvēki, kas dzīvo gan Latvijā, gan Vācijā.

 

2018. gada 28. martā plkst. 13.00 Rīgas VEF Kultūras pilī notiks projekta noslēguma pasākums. Tajā tiks demonstrēti izveidotās dokumentālās filmas fragmenti, kā arī teatrāla perfomance.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Iekļaujoša izglītība ir izglītība visiem atbilstīgi viņu speciālajām vajadzībām. Izaicinājumi pedagogiem ir redzēt, ko bērns var vai nevar paveikt un ko mainīt. Lai ieraudzītu skolēnu vajadzības, ir jābūt ar atvērtu sirdi.
Linda Daniela, Latvijas Universitātes asociētā profesore, vadošā pētniece, Pedagoģijas nodaļas doktora studiju programmas „Pedagoģija” zinātniskā sekretāre


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Viņi abi iemīlējās apavu veikalā jau no pirmā acu uzmetiena.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.