Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Skolotāji konferencē varēs izmēģināt biznesā aktuālās inovācijas

Autors: IK informācija @ 06.08.2019

Lai datorikas skolotāji labāk sagatavotos 2019./2020. mācību gadam, IT izglītības fonds Start(IT), kas ir izstrādājis bezmaksas materiālus datorikas un programmēšanas pamatu apguvei skolās, aicina skolotājus līdz 13.augustam pieteikties datorikas skolotāju konferencei inovāciju kvartālā VEFRESH. Tajā uzstāsies zinoši un iedvesmojoši nozares eksperti, kā arī konferencē būs iespēja izmēģināt un apskatīt biznesā aktuālās inovācijas un tehnoloģijas.

Datorikas skolotāju konference notiks 26.augustā, VEF Kultūras pilī (Rīgā, Ropažu ielā 2) no plkst. 9:00 līdz 17:00. Konferenci atklās Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks un informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs. Konferencē uzstāsies Accenture Inovāciju studijas Mākslīgā intelekta nodaļas vadītājs Staņislavs Hiļčuks, kvantu datorzinātnieks, Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, eTwinning koordinators Latvijā Kristaps Auzāns, Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes doktorants Ēvalds Urtāns, TechHub līdzdibinātājs Ernests Štāls, vairāku jaunuzņēmumu jeb startup uzņēmumu dibinātāja, Riga TechGirls līdzdibinātāja Anna Andersone, VEFRESH kustības vadītājs Viesturs Celmiņš, Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja Jeļena Solovjova, Baltic3D.eu īpašnieku pārstāvis Didzis Dejus un citi.

 

Konferences laikā VEF Kultūras pils vestibilā būs izvietoti uzņēmumu Accenture, Latvijas Mobilā Telefona, Baltic3D.eu, ZZ Dats un citu uzņēmumu stendi, kuros uzņēmumi demonstrēs biznesā aktuālās inovācijas, tehnoloģijas un izglītības iniciatīvas, kā arī zinoši eksperti atbildēs uz konferences apmeklētāju jautājumiem.

Konferencē ir aicināti pieteikties Latvijas informātikas, datorikas, programmēšanas, dizaina un tehnoloģiju skolotāji, kā arī citi ieinteresētie izglītības iestāžu pārstāvji. Pieteikšanās līdz 14.augustam: ŠEIT

“Latvijā programmēšanas skolotāji ir zelta vērtē, tāpēc ir būtiski viņiem nodrošināt iespēju saņemt nepieciešamās zināšanas, lai pēc Skola 2030 izstrādātā vidusskolas pilnveides modeļa, vispārējās izglītības iestādēs varētu pasniegt augstākā līmeņa progammēšanas kursus. Programmēšanas skolotāji ir tie, kas palīdz skolēniem apgūt jaunas zināšanas un sagatavo viņus studijām. Šobrīd neviena tautsaimniecības joma nav iedomājama bez IT prasmēm, līdz ar to skolotāju gatavībai un kompetencei pasniegt programmēšanu ir liela loma, lai Latvijā nākotnē palielinātu IT speciālistu skaitu,” uzsvēra Start(IT) vadītāja Evija Goluba.

 

Start(IT) ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst IT prasmes. Start(IT) bez maksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā www.startit.lv. Start(IT) atbalstītāji ir Accenture, Rīgas Tehniskā universitāte, MAK IT, eazyBI, Emergn, VEFRESH. Start(IT) sadarbības partneri ir VISC, Baltic3D.eu, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija,  Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. vidusskola, Skola2030, ZZ Dats, VISMA un Transporta un sakaru institūts.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)