Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

RSU pirmo reizi iekļūst starptautiski prestižajā augstskolu reitingā QS

Autors: IK informācija @ 07.06.2018

Izvērtējot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sniegumu, starptautiskais universitāšu reitings „QS World University Rankings 2019” ir iekļāvis RSU pasaules 1000 labāko augstskolu vidū. Visaugstāk ir novērtēta RSU spēja piesaistīt ārvalstu studentus, kā arī augstskolas un docētāju reputācija. Dati oficiāli tiek publiskoti, sākot no ceturtdienas, 7. jūnija, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzsver, ka „RSU sasniegums ir stratēģiski pārdomātas attīstības rezultāts, kas panākts ar visas RSU komandas atbildīgu un rūpīgu darbu vairāku gadu garumā. Reitings ir izcils RSU novērtējums, kas līdzīgi kvalifikācijai sportā pirms pasaules čempionāta ļauj nokļūt labāko elitē. Tālāk jau katras universitātes atbildība un cieņa pret studentiem un sabiedrību ir turpināt rūpēties par tās izcilību studiju procesā un pētniecībā.” RSU plāno turpināt īstenot ilgtermiņa attīstības stratēģiju, lai, saskaņā ar tās vīziju, kļūtu par mūsdienīgu, prestižu, Eiropā un pasaulē atpazīstamu universitāti, kurā galvenā vērtība ir cilvēks un kura nodrošina pētniecībā balstītu, kvalitatīvu un eksportspējīgu augstāko izglītību.

RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 20 gadus ir iespējams apgūt arī dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU pašlaik studē 8670 studenti, tostarp 2139 ārvalstu studenti no 53 valstīm. Lielākais īpatsvars RSU ārvalstu studentu ir no Vācijas, Skandināvijas un Portugāles.

Jau otro gadu pēc kārtas RSU tika arī atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, iegūstot augstāko rādītāju starp deviņām lielākajām augstskolām Latvijā. Tas tika secināts šā gada sākumā veiktajā pētījumu kompānijas „Kantar TNS” Latvijas augstskolu reputācijas pētījumā. RSU ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi.

No Latvijas QS reitingā ir iekļuvušas trīs universitātes. Līdzās RSU reitingā ir arī Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte. Vairāk informācijas par RSU rādītājiem QS reitingā ir pieejama šeit: https://www.topuniversities.com/universities/riga-stradins-university#wurs

QS ir viens no pasaulē plaši pazīstamākajiem augstskolu reitingiem, kas vērtē akadēmiskā un administratīvā personāla reputāciju, zinātnisko publikāciju citējamības indeksu, studentu-docētāju attiecību, ārvalstu docētāju īpatsvaru, kā arī ārvalstu studentu proporciju universitātē. Pasaulē kopumā ir vairāk nekā 26300 augstskolu.

RSU sniedz datus arī citiem starptautiskajiem augstskolu reitingiem, piemēram, U-Multirank, Webometrics u.c.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Lai spētu dzīvot, darboties un gūt panākumus mūsdienu pasaulē, ikvienam cilvēkam ir jāspēj efektīvi domāt, veidot efektīvas attiecības un efektīvi strādāt, jo izglītība savā augstākajā izpausmē ir tapšanas process.
Marks Prenskis (Mark Prensky), izglītības pētnieks


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.