Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

RSU organizē konferenci par medijpratības nozīmi mūsdienu informatīvajā telpā

Autors: IK informācija @ 18.01.2019

Ceturtdien, 24. janvārī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rīkotā  starptautiskā konference „Šķērsojot robežas pedagoģijā, politikā un medijpratībā”. Konferences mērķis ir stiprināt izpratni par medijpratību vidusskolas audzēkņu vidū, tādēļ, lai izvērtētu tās nozīmi un iekļaušanas iespējas mācību programmās,  piedalīties ir aicināti skolu pedagogi. Kopā ar skolotājiem uz konferenci ir aicināti komunikācijas eksperti, docētāji, žurnālisti, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti, kuri vēlas pilnveidot izpratni par mediju lomu un ietekmi sabiedrībā, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers.

Ar ievadlekciju par medijpratības nozīmi, Eiropas valstu pieredzi un jaunākajām atziņām uzstāsies Sorbonas Universitātes profesore Divina Fromega (Divina Frau-Meigs). Profesore ir starptautiski pazīstama socioloģijas, mediju un informācijas pratības eksperte, kuras pētījumos bieži ir analizēta jauniešu māka kritiski vērtēt informāciju.

Pētniece un lektore Marita Jakola (Maarit Jaakkola), kura pārstāv Gēteborgas un Tamperes Universitātes iepazīstinās ar  mediju ietekmi uz pedagoģijas praksi, kā piemēru minot jaunatnes ziņu centru Somijā. Savukārt Tartu Universitātes doktore Kadrija Ugura (Kadri Ugur), kura bieži apmeklē Latviju un iesaistās starpvalstu sadarbības projektos, skaidros dažādu paaudžu medijpratību.

No Latvijas konferencē piedalīsies RSU Komunikācijas fakultātes dekāne profesore Anda Rožukalne, RSU studiju programmas „Komunikācija un mediju studijas” vadītāja Ilva Skulte un RSU studiju programmas „Fotogrāfija” vadītājs, docents Alnis Stakle. Konferencē piedalīsies arī eksperti no Vroclavas Universitātes Polijā, Viļņas Universitātes Lietuvā un Ņižņijnovgorodas Universitātes Krievijā.   

Konference tiek organizēta ES programmas ERASMUS+ projekta MIL & LAB ietvaros, kura kopējais mērķis ir izstrādāt medijpratības maģistra programmu un virtuālo medijpratības mācīšanas metožu laboratoriju. Kopā ar RSU, kā vadošo partneri, projektā ir iesaistīta ziņu aģentūra LETA un Latvijas Nacionālā bibliotēka. Konferences darba valoda – angļu. Konferences programma: http://bit.ly/TransMIL-conference. Interesenti aicināti pieteikt dalību, rakstot uz: millabconference2019@gmail.com

Komentāri:
anonīms

29.01.2019

Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Parasti koncentrējamies uz to, ka sasniegumi mūs darīs laimīgus, bet tas ir nebeidzams aplis, kas neļauj izjust laimes brīžus. Laimes izjūtu sniedz vien tas, ko darām.
Zelanu Montminī (Zelana Montminy), grāmatas „21 diena pretī dzīvesspēkam” autore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.