Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

RSU organizē konferenci par medijpratības nozīmi mūsdienu informatīvajā telpā

Autors: IK informācija @ 18.01.2019

Ceturtdien, 24. janvārī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rīkotā  starptautiskā konference „Šķērsojot robežas pedagoģijā, politikā un medijpratībā”. Konferences mērķis ir stiprināt izpratni par medijpratību vidusskolas audzēkņu vidū, tādēļ, lai izvērtētu tās nozīmi un iekļaušanas iespējas mācību programmās,  piedalīties ir aicināti skolu pedagogi. Kopā ar skolotājiem uz konferenci ir aicināti komunikācijas eksperti, docētāji, žurnālisti, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti, kuri vēlas pilnveidot izpratni par mediju lomu un ietekmi sabiedrībā, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers.

Ar ievadlekciju par medijpratības nozīmi, Eiropas valstu pieredzi un jaunākajām atziņām uzstāsies Sorbonas Universitātes profesore Divina Fromega (Divina Frau-Meigs). Profesore ir starptautiski pazīstama socioloģijas, mediju un informācijas pratības eksperte, kuras pētījumos bieži ir analizēta jauniešu māka kritiski vērtēt informāciju.

Pētniece un lektore Marita Jakola (Maarit Jaakkola), kura pārstāv Gēteborgas un Tamperes Universitātes iepazīstinās ar  mediju ietekmi uz pedagoģijas praksi, kā piemēru minot jaunatnes ziņu centru Somijā. Savukārt Tartu Universitātes doktore Kadrija Ugura (Kadri Ugur), kura bieži apmeklē Latviju un iesaistās starpvalstu sadarbības projektos, skaidros dažādu paaudžu medijpratību.

No Latvijas konferencē piedalīsies RSU Komunikācijas fakultātes dekāne profesore Anda Rožukalne, RSU studiju programmas „Komunikācija un mediju studijas” vadītāja Ilva Skulte un RSU studiju programmas „Fotogrāfija” vadītājs, docents Alnis Stakle. Konferencē piedalīsies arī eksperti no Vroclavas Universitātes Polijā, Viļņas Universitātes Lietuvā un Ņižņijnovgorodas Universitātes Krievijā.   

Konference tiek organizēta ES programmas ERASMUS+ projekta MIL & LAB ietvaros, kura kopējais mērķis ir izstrādāt medijpratības maģistra programmu un virtuālo medijpratības mācīšanas metožu laboratoriju. Kopā ar RSU, kā vadošo partneri, projektā ir iesaistīta ziņu aģentūra LETA un Latvijas Nacionālā bibliotēka. Konferences darba valoda – angļu. Konferences programma: http://bit.ly/TransMIL-conference. Interesenti aicināti pieteikt dalību, rakstot uz: millabconference2019@gmail.com

Komentāri:
anonīms

29.01.2019

Citi lasītāji iesaka:Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264