Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rīgas Katoļu ģimnāzijas audzēkņi vāc ziedojumus skolasbiedram

Autors: IK informācija @ 30.01.2019

Rīgas Katoļu ģimnāzijas audzēkņi vāc ziedojumus skolasbiedram
Foto: Publicitātes foto

Sveču dienā, 2. februārī, plkst. 18.00 Rīgas Katoļu ģimnāzijā (RKĢ) notiks labdarības koncerts, kurā tiks vākti ziedojumi skolasbiedram Tomasam Jēkabsonam. Gatavojoties šim koncertam, un, cerot piesaistīt vairāk ziedotājus, skolas audzēkņi – Tomasa klasesbiedri un vidusskolēni ir izveidojuši mūzikas video Arņa Medņa dziesmai “Es gribu kā bērns vēl just”, portālu “Izglītība un Kultūra” informēja RKĢ sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Vaļeniece.

 

 

 

 

 

Šis koncerts būs īpašs – RKĢ kapelā pulcēsies visdažādāko mūzikas žanru pārstāvji: Suitu sievas ar savu sakrālo burdona dziedājumu ne tikai koncertā, bet arī Sv. Misē, Rinkuļu ģimenes trio, koklētāju ansambļa "Kārta" skanējumā dzirdēsiet tautas mūziku un Emīla Dārziņa "Melanholisko valsi", kā arī citu viesu un RKĢ skolēnu un absolventu priekšnesumus. Jaunāko klašu skolēni būs sagatavojuši suvenīrus un saldumus, kurus varēs iegādāties pret ziedojumiem.

 

Tomasam ir smaga iedzimta slimība – spina bifida jeb mugurkaula plaisa ar muguras smadzeņu bojājumu. Viņam ir ļoti grūti staigāt, kustēties un darīt citas bērniem ierastas lietas, tāpēc ir nepieciešama speciāla korsete, kas balsta mugurkaulu un palīdz noturēt stāju, mazinot sāpes un spriedzi. Šādas korsetes tiek izgatavotas Vācijā pēc individuāla pasūtījuma un izmaksā 6000 eiro, tomēr pašlaik ir savākta tikai ceturtā daļa. Šī korsete Tomasam nozīmē pilnvērtīgu bērnību un iespēju mācīties RKĢ kopā ar vēl 180 skolēniem. Īpaša šī skola ir ar nelielu skolēnu skaitu klasēs, individuālu pieeju skolēnam un ģimeniskajām attiecībām. Pateicoties vidusskolas īpašajai vizuālās komunikācijas programmai un skolas radio raidījumam, skolēni var radoši izteikties mūsdienīgā valodā.

Par Tomasu vairāk var izlasīt: http://rkgimnazija.lv/palidzesim-musu-skolasbiedram-tomasam-tikt-vala-no-sapem/, bet ja vēlaties ziedot, ar bankas starpniecību, tad var to izdarīt šeit:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 00010

Mērķziedojums – Tomasam Jēkabsonam

 

Saite uz video:

https://www.youtube.com/watch?v=vO7hD_L_xvQ&feature=youtu.be ,

kā arī FB: https://www.facebook.com/rkgimn/videos/624880781278611/ 

Skola vēlas pateikties visiem, kas piedalās labdarības akcijā, bet jo īpaši komponistam Arnim Mednim, Radio Marija Latvija un labdarības koncerta viesiem!

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)