Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Neatliekami veicamiem darbiem kultūrizglītības iestādēs valdība piešķir 1,1 miljonu eiro

Autors: IK informācija @ 23.10.2018

Lai vēl šogad varētu veikt neatliekamus infrastruktūras sakārtošanas un uzlabošanas darbus četros profesionālajos izglītības kompetenču centros (PIKC), valdība 23. oktobra sēdē nolēma piešķirt kopumā 1,1 miljonu eiro Ventspils Mūzikas vidusskolai, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai, Nacionālajai Mākslu vidusskolai un Rīgas dizaina un mākslas vidusskolai, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola mācību process kopš 2014. gada tiek nodrošināts četrās dažādās ēkās; skolas darbības uzsākšanai jaunajā koncertzālē nepieciešamā aprīkojuma kamerorķestra inventāra un mūzikas instrumentu iegādei piešķirti 690 315 eiro.

Lai nodrošinātu audzēkņu, skolas darbinieku, pedagogu un skolas apmeklētāju drošību, abās PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola nekustamo īpašumu ēkās gan Alejas ielā 18, gan Ausekļa ielā 11/15, Liepājā tiks veikti remontdarbi ēku tehniskajā apsekošanā konstatēto defektu novēršanai, steidzamu pārbūves un atjaunošanas darbu veikšanai 314 600 eiro apmērā.

Savukārt PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola struktūrvienības Emīla Dārziņa mūzikas skola ēkas kāpņu telpu remontam un struktūrvienības Rīgas Horeogrāfijas skola ēkas fasādes dekoratīvā apšuvuma un siltumizolācijas atjaunošanai, ar to saistīto darbu veikšanai piešķirti 104 431 eiro.

Lai veiktu datorprogrammu licenču iegādi PIKCRīgas Dizaina un mākslas vidusskola” mācību procesa nodrošināšanai, novirzīti 50 000 eiro.

Pašlaik kultūrizglītības sistēmā ir izveidoti pieci profesionālās izglītības kompetenču centri. Divi no tiem Rīgā – Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un Nacionālā Mākslu vidusskola, kurā kā atsevišķas struktūrvienības apvienojušās Rīgas Doma kora skola un Jaņa Rozentāla mākslas skola, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola un Rīgas Horeogrāfijas skola. Trīs profesionālās izglītības kompetences centri izveidoti reģionos – Ventspils Mūzikas vidusskola un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, kurā kā divas atsevišķas struktūrvienības apvienojušās Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, kā arī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola”.

Profesionālās vidējās kultūrizglītības tīkla attīstības koncepcija paredz veicināt izcilību veidošanu un konkurētspēju kultūrizglītībā, kā arī stiprināt mākslas un mūzikas vidusskolas Latvijas reģionos. PIKC statusa būtība ir profesionālās izglītības izcilības nostiprināšana un turpmāka attīstība. Kultūrizglītības kompetences centri ir izglītības iestādes, kas papildu kvalitatīvam izglītības procesam nodrošina metodisko darbību, mācību līdzekļu izveidi, tālākizglītību, veicina audzēkņu un pedagogu līdzdalību nacionālos un starptautiskos pasākumos, kā arī stiprina saikni ar nākamajiem darba devējiem un darba vidi.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Visvajadzīgākā šodien – un rītdien – ir spēja orientēties apkārtējā informācijas troksnī, sadzirdēt tajā savu viedokli, pievienot tam savu – aizrautīgu un izsvērtu, zinošu un drosmīgu – balsi, jo, kā izrādās, klusēšana vairs nav modē un vairs nav zelts.
Mārtiņš Daugulis, Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēks


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Laura bija stipra sieviete, tāpēc viņa savas jūtas apdzēsa pret kaimiņu vīrieti.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.