Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Lemj par Mežgaļu sākumskolas pievienošanu Griķu pamatskolai

Autors: LETA informācija @ 01.08.2019

Lielai daļai deputātu atturoties balsojumā, Bauskas novada dome 31. jūlijā emocijām bagātā ārkārtas sēdē lēmusi par Mežgaļu sākumskolas pievienošanu Griķu pamatskolai.

Domes sēdē skaidrots, ka jautājums ir saskaņots ar Izglītības un zinātnes ministriju. Mēnesi pirms jaunā gada sākuma izmaiņas vēl ir iespējamas, jo šis esot "ārkārtas gadījums", jo vēl vasaras vidū esot bijušas cerības, ka skolēnu skaits sasniegs nepieciešamo.

Deputāti, kas nebija gatavi atbalstīt skolas pievienošanu citai iestādei, pauduši, ka ar šādu lēmumu "tiek iztukšoti lauki un Latvija", jo jaunās ģimenes neizvēlēsies Brunavas pagastu, kur vairs nebūs izglītības iestādes. Tāpat raizes sagādā 12 kilometrus ceļš, kas līdz Griķu skolai būs jāpavada gan sākumskolēniem, gan pirmsskolēniem. Brīžiem deputāti un arī pašvaldības darbinieki nespēja savaldīt asaras, runājot par skolu, atzīstot, ka lēmums ir ļoti smags.

Tāpat daļa deputātu pauda pārliecību, ka lēmumprojekts patiesībā nozīmē skolas likvidāciju, nevis pievienošanu. Aktuāls deputātiem bija jautājums arī par atbrīvošanas pabalstu izmaksu pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem, kā arī iespējām Mežgaļu sākumskolas darbiniekiem darbu turpināt citviet.

Neskatoties uz viedokļu dažādību un to, ka daudzi deputāti balsojumā atturējās, lēmums par Mežgaļu sākumskolas pievienošanu Griķu pamatskolai pieņemts.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Valsts izglītības informācijas sistēmas datiem jūlija beigās Mežgaļu sākumskolā ir 19 izglītojamie. Visvairāk skolēnu ir piektajā un sestajā klasē - pa sešiem. Taču, piemēram, pirmajā un trešajā klasē ir tikai pa vienam audzēknim. Pašvaldība secinājusi, ka izglītojamo skaits ir nepietiekams, lai organizētu pilnvērtīgu mācību procesu sākumskolas posmā.

Arī pirmsskolas izglītības programmā ir reģistrēti 19 izglītojamie.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe, atsaucoties uz Mežgaļu sākumskolas direktori Solvitu Puteli,  skaidroja, ka izglītojamo vecāki ir informēti par situāciju sākumskolā, par to, ka mazā skolēnu skaita dēļ sākumskolas pakāpē nav iespējams nodrošināt izglītības procesu. Savukārt skolēnu vecāki esot snieguši informāciju direktorei par izglītības iestādi, kurā bērns turpinās iegūt izglītību.

Mežgaļu sākumskolai tuvākā ir Griķu pamatskola, kas atrodas 12 kilometru attālumā no Mežgaļu sākumskolas. Turklāt, kā uzsver pašvaldībā, pamatskola var nodrošināt izglītojamajiem mācību procesu visās Mežgaļu sākumskolas izglītības programmās, tai ir labiekārtota sporta zāle, iespējas atbalsta personāla pakalpojumam un ārpusstundu darbam.

Mežgaļu sākumskolas izglītības procesu Griķu pamatskolā īstenos no 2019.gada 1.septembra.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)