Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Latviešu komponistu spēks ir dažādībā

Autors: IK informācija @ 25.03.2018

Latviešu komponistu spēks ir dažādībā
Foto: Publicitātes foto

Šogad festivāla „Latvijas Jaunās mūzikas dienas” programmā ir seši mūsdienu kamermūzikas koncerti un divi izglītojoši pasākumi – muzikologu sarunas un kompozīciju konkurss „Skaņuraksti Ādažos”. Festivāla programma ir jau tuvu izskaņai. 25. martā koncertā „Autors. Skaņa. Perspektīva. Volume II” un 27. martā noslēguma koncertā „Art-i-shock” gaidāmi vēl astoņi pirmatskaņojumi, portālu „Izglītība un kultūra” informēja festivāla „Latvijas Jaunās mūzikas dienas” producente Jana Janišauska.

Klausītāji šo festivālu raksturo kā mūsdienu latviešu komponistu kamermūzikas svētkus, jo vienkopus tiek pārstāvēti aktuālākie vārdi kompozīcijas jomā. Tiek īpaši izcelts atšķirīgais skaņuraksts un mūzikas dažādība. Komponiste Ilona Breģe teikusi, ka šī dažādība, ko varam spilgti atklāt festivāla koncertos, ir latviešu komponistu spēks.

Svētdien, 25. martā, plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā skanēs otrā daļa muzikālai pastaigai autoru galerijā. Koncertā „Autors. Skaņa. Perspektīva. Volume II” dažādi kamermūziķu sastāvi dramaturģiski mainīs izkārtojumu uz skatuves un skanējumu. Jaunas interpretācijas veidotas Lindas Leimanes, Jāņa Petraškeviča, Andra Dzenīša un citu komponistu mūzikai. Savukārt programmā iekļautie jaundarbi ir Anitas Miezes miniatūra „Aiz loga”, Sabīnes Ķezberes čella un vijoles saspēle skaņdarbā „Kalnu meditācija”, kā arī Ievas Klingenbergas folkloras iedvesmotā „Teci, teci, valodiņa” flautai un klarnetei. Pārlikuma pirmatskaņojumu piedzīvos Rutas Paideres „Ornamente” igauņu klavesīnistes Enes Naeles un čellista Ivara Bezprozvanova interpretācijā. Līdzās minētajiem mūziķiem saspēlē piedalās arī tādi profesionāli izpildītājmākslinieki kā klarnetists un diriģents Guntis Kuzma, pianiste Roksana Tarvide, vijolnieks Jurijs Savkins, flautiste Nadīna Zapacka un čellists Ēriks Kiršfelds.

Festivāla noslēguma koncertā 27. martā skanēs mūzika, kas radīta trio „Art-i-shock” sastāvam. Kā atzīsts trio mūziķes, viņu pamatrepertuārs ir latviešu laikmetīgā, pēdējo septiņu gadu laikā radītā, mūzika. Šogad pateicoties Latvijas Komponistu savienības pasūtinājumiem, repertuāru papildinās vēl četri jaundarbi, kas tiks pirmatskaņoti festivāla noslēguma koncertā. Madara Pētersone kompozīcijā „The Min” pēta cilvēcisko laika izjūtu. Līva Blūma, rakstot „Rope-A-Dope”, ir iedvesmojusies no boksa mačā redzētajiem paņēmieniem. Savukārt Agita Reķe jaundarbā „Tauriņi” ideju smēlusies no senas indiāņu teikas. Turpretī Marina Vidmonte skaņdarbā „Debesgaishas acis... deg!” aizrāvusies ar skaņurindu eksperimentiem.

Trio „Art-i-shock” pianiste Agnese Egliņa par festivālu teic šādi: „Šis festivāls ir latviešu mūzika īstiem gardēžiem, tiem, kuri vēlas zināt, kāda ir Latvijas skaņas garša, kā arī ir zinātkāri sadzirdēt, saklausīt jauno komponistu devumu. Šogad festivālā pārstāvēto komponistu spektrs ir īpaši plašs un daudzveidīgs, un katrs klausītājs var atrast sev to tīkamāko.”

Biļetes nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļešu cena 5 EUR un 3 EUR (LKS biedriem, skolēniem, studentiem, pensionāriem).

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Deja spēj ļoti daudz dot bērna attīstībai – tā ir gan muzikalitāte, ritms, fiziskā izturība, gan māka sadarboties… Ļoti daudz būtisku īpašību, kuras katrs no vecākiem vēlas attīstīt savā bērnā.
Aiga Kāla, četru „Zelta sietiņa” dejotāju – Reiņa, Mārtiņa, Kristapa un Viestura – mamma


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Laura bija stipra sieviete, tāpēc viņa savas jūtas apdzēsa pret kaimiņu vīrieti.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.