Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

JVLMA aicina uz operstudijas „Figaro” iestudējumu „Slepenās laulības”

Autors: IK informācija @ 05.04.2018

JVLMA aicina uz operstudijas „Figaro” iestudējumu „Slepenās laulības”
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 11. aprīlī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē operstudija „Figaro” aicina skatītājus uz Domeniko Čimarozas komiskās operas „Slepenās laulības” izrādi kolorītā gruzīnu diriģenta Georgija Čičinadzes (Gruzija) vadībā, portālu „Izglītība un kultūra” informēja JVLMA koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.

Izrādi veidojusi JVLMA operstudija „Figaro” sava mākslinieciskā vadītāja profesora Viestura Gaiļa vadībā, sadarbojoties ar režisoru Gunti Gailīti, scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Nadeždu Demidovu un horeogrāfi Regīnu Kaupužu. Izrādē piedalās arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi. Galvenajās lomās: Karolīna – Jana Lute, Lizete – Viktorija Pakalniece, Fidalma – Kitija Mināte, Paolīno – Emīls Klaužs, Grāfs Robinsons – Dāvis Markovskis, Džeronīmo – Mārtiņš Ivulis.

Maestro G. Čičinadze ir viens no iemīļotākajiem mūziķiem Gruzijā – gan publikas, gan mūzikas kritiķu atzinību izpelnījies pateicoties savai muzikalitātei, personīgajai harizmai un prasmei jūtīgi un sirsnīgi sarunāties ar mūziķiem uz skatuves un mēģinājumu procesā. Šo diriģenta šarmu iepazinusi arī Rīgas publika, kad pirms trīs gadiem G. Čičinadze sniedza neaizmirstamu koncertu ar JVLMA simfonisko orķestri.

G. Čičinadze absolvējis Saradžišvili Tbilisi Valsts konservatorijas un Maskavas Gņesina Mūzikas koledžas klavieru nodaļas. Diriģenta karjeru uzsācis 1998. gadā, diriģējot starptautiskā Tbilisi operas festivāla Galā koncertu. Starptautisku atzinību ieguva 2000. gadā, kļūstot par Tokijas starptautiskā diriģentu konkursa diplomandu.

No 2004. līdz 2010. gadam viņš bija Tbilisi Valsts operas un baleta teātra diriģents un mākslinieciskā vadītāja vietnieks. Viņa vadībā iestudētas, atjaunotas un izrādītas daudzas operas gan Tbilisi Valsts operā, gan konservatorijas operstudijā: Mocarta Burvju flauta, Verdi Aīda, Rahmaņinova Aleko, Doniceti Dons Paskvāle, Mozarta Dons Žuans,  Verdi Rigoletto, Masku balle u.c.

Sadarbojies ar nacionālajiem un filharmoniskajiem orķestriem Nīderlandē, Lietuvā, Polijā, Krievijā, Ķīnā, Azarbaidžānā, Sīrijā u.c. Koncertējis daudzviet Eiropā un Japānā ar daudziem ievērojamiem skatuves partneriem: Jeļena Obrazcova, Ivo Pogaleričs, Dmitrijs Baškirovs, Jean-Claude Pennetier, Anne Queffelec, Brigitte Engerer, Luis Fernando Perez, Andrey Diev, Tedi Papavrami, Abdel Rachman El Bacha, Lorenzo Gatto u.c.

Domeniko Čimaroza (1749 -1801) – viens no ievērojamākajiem itāliešu komiskās operas žanra pārstāvjiem. Sacerējis arī kantātes, mesas, oratorijas, kamermūziku, tomēr visvairāk uzrakstījis operas – pavisam 80 (75 no tām – operas buffa žanrā). „Slepenās laulības” ir itāliešu komponista daiļrades augstākais sasniegums. Tā sacerēta Vīnē 1792. gadā, un pirmizrāde notika 1792. gada 7. februārī Vīnē, kur Čimaroza bija apstājies pa ceļam no Pēterburgas uz Neapoli. Šajā operā izpaužas komponista talanta labākās īpašības: melodijas vijas plastiski un nepiespiesti, ar bagātu temperamentīgo ritmiku, arī instrumentācija izceļas ar skaidrību un vienkāršību. Asprātīgi veidotajā operas sižetā varoņu uzjautrinošie piedzīvojumi dzīvi ieinteresē klausītāju. Cilvēciskās vājības, mantkāre un gara kūtrība tiek asi izsmietas, bet tikumi, īstas un sirsnīgas jūtas gūst atbilstošu cildinājumu. Čimarozas opera ir tipisks itāliešu 18. gadsimta muzikālās bufonādes paraugs.

Biļetes iepriekšpārdošanā iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms izrādes norises vietā.

Biļetes cena - 5 €, pensionāriem, studentiem un skolēniem - 3 €.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Patstāvīgs radošums, brīvības un atbildības līdzsvars – tādiem būtu jābūt dzīves un izglītības galvenajiem veselā saprāta izvirzītajiem vērtību orientieriem.
Andris Broks, Latvijas Universitātes emeritētais profesors


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.