Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

CSDD izsludina pieteikšanos ikgadējam skolēnu konkursam "Gribu būt mobils"

Autors: @ 01.10.2019

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izsludina pieteikšanos ikgadējam konkursam 6.-8.klašu skolēniem "Gribu būt mobils". 

Konkursa mērķis ir aktualizēt jauniešu vidū satiksmes drošības jautājumu apguvi un vairāk uzmanības veltīt personīgās drošības garantēšanas iespējām, esot ceļu satiksmes dalībniekiem - kājāmgājējiem, pasažieriem, velosipēdu un mopēdu vadītājiem. Konkursa neklātienes sacensības notiek interneta vidē mājas lapā "gribubutmobils.lv", bet septiņi Latvijas pusfināli un fināls ir klātienes sacensības.

CSDD pārstāvji norādīja, ka vienpadsmit gadus izglītojošais konkurss devis iespēju tūkstošiem skolēnu visā Latvijā sacensību gaisotnē pārliecināties par savām satiksmes drošības zināšanām, apgūt un nostiprināt izpratni par saviem pienākumiem kā velosipēdu un mopēdu vadītājiem, aizdomāties par atbildību un toleranci saskarē ar citiem satiksmes dalībniekiem. Ik gadu konkurss pulcē ap 2500 skolēnu no dažādiem reģioniem. 

Sacensības uzrunā skolēnus vecumā, kad tie piedalās ceļu satiksmē kā gājēji, velosipēdu un mopēdu vadītāji. Tieši šīs satiksmes dalībnieku grupas pieder pie vismazāk aizsargātajām, tādēļ jo vairāk nepieciešama viņu sistemātiska izglītošana ceļu satiksmes drošības jomā. Skolēniem ne tikai jāapgūst satiksmes noteikumu teorija, bet jāprot tā pielietot reālajās situācijās uz ielām, ātri reaģēt un pieņemt pareizus lēmumus, kas garantē paša un citu satiksmes dalībnieku drošību. 

Sākot ar 1.oktobri komandas varēs pieteikties konkursam, aizpildot anketu mājas lapā "berniem.csdd.lv". Neklātienes kārtas testu varēs sākt pildīt no 15.oktobra. 

Konkursu rīko CSDD un to koordinē CSDD projektu vadītāja Valda Kjaspere. Projekta organizatoriskie jautājumi uzticēti SIA "Aģentūra VB Plus". Projekta finansējumu nodrošina maksājumi no OCTA līdzekļiem, kurus ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai biedrības "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" kontā ieskaita apdrošināšanas sabiedrības.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)