Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Baltijas Asamblejas balvu literatūrā saņem Gundega Repše

Autors: IK informācija @ 26.10.2018

Rakstniecei Gundegai Repšei ceturtdien, 25. oktobrī, svinīgā ceremonijā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā pasniegta Baltijas Asamblejas (BA) balva literatūrā. Tā piešķirta par vēsturiskās romānu sērijas „Mēs. Latvija, XX gadsimts” ideju, koncepciju un kuratores darbību 13 romānu izdošanā, kā arī par romānu „Bogene” kā vienu no šīs sērijas darbiem, portālu „Izglītība un kultūra”informēja Saeimas Preses dienestā.

Balvu mākslā saņēma baletdejotāja Jurgita Droņina (Jurgita Dronina) no Lietuvas. J. Droņina godināta kā viena no augstāk novērtētajām 21. gadsimta sākuma baleta māksliniecēm, un akcentēts viņas izcilais sniegums, uzstājoties visā pasaulē.

 

Savukārt balva zinātnē piešķirta pētniecei Elsai Heinsalu (Els Heinsalu) no Igaunijas, izceļot nozīmīgo ieguldījumu komplekso sistēmu un stohastisko procesu teorijas attīstībā.

 

Balvas laureātus vērtēja deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro.

 

Tāpat pasākumā pasniedza Baltijas Inovācijas balvu, ko saņēma uzņēmums „Light Conversion” no Lietuvas. Baltijas Inovācijas balvu iedibinājusi BA sadarbībā ar Baltijas Zinātnes parku un inovācijas centru asociāciju, un uz to var pretendēt uzņēmumi, kas pēdējo trīs gadu laikā ir realizējuši tirgū inovatīvus un efektīvus produktus, pakalpojumus vai biznesa modeļus.

 

Svinīgā ceremonijā ceturtdien pasniedza arī BA medaļas par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā. Ar BA medaļu godināti Saeimas deputāti un BA Latvijas delegācijas pārstāvji Kārlis Krēsliņš, Valdis Skujiņš un Zenta Tretjaka.

 

Medaļas piešķirtas arī BA Igaunijas delegācijas viceprezidentam Johannesam Kertam (Johannes Kert) un Igaunijas delegācijas pārstāvjiem Kristai Aru (Krista Aru) un Erki Savisāram (Erki Savisaar). Ar medaļu godināti arī BA Lietuvas delegācijas pārstāvji un BA komiteju vadītāji Andrjus Kubiļus (Andrius Kubilius), Virgilijus Poderis (Virgilijus Poderys), Viktors Rinkevičs (Viktoras Rinkevičius) un Gintars Vaičekausks (Gintaras Vaičekauskas). Tāpat sveikts Ķēstutis Bartkevičs (Kęstutis Bartkevičius) no BA Prezidija, kā arī Igaunijas parlamenta vicespīkers Enns Ēsmā (Enn Eesmaa) un Beniluksa parlamenta prezidents Andrē Postema (André Postema).

 

Ar BA medaļu novērtēts arī Saeimas Starpparlamentu attiecību biroja vadītājas Sandras Pauras, kā arī BA sekretariāta pārstāves Anetes Plivnas darbs. Par aktīvu darbu Latvijas un Igaunijas interešu aizstāvībai abās valstīs godināta Ieva Spolīte-Jansone.

 

BA balva ir dibināta 1994. gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki.

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Nav kauns pakrist, kauns ir nepiecelties. Tā ir vērtība, ko es ar savām izrādēm mēģinu iemācīt saviem audzēkņiem.
Laura Paegle, Rīgas interešu izglītības metodiskā centra teātra mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Rīgas skolēnu pils teātra „Zīļuks” vadītāja un režisore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.