Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Apstiprina 2018./2019. mācību gada valsts pārbaudes darbu norises laikus

Autors: IK informācija @ 22.05.2018

Otrdien, 22. maijā, apstiprināti Ministru kabineta noteikumi, kuros ir paredzēts diagnosticējošos darbus 3. un 6. klases skolēniem organizēt 2019. gada janvārī un februārī, svešvalodu centralizētos eksāmenus vispārējā vidējā izglītībā – no 12. līdz 15. martam, bet pārējos valsts pārbaudījumus 9. un 12. klases skolēniem – maijā un jūnijā, savukārt sešus papildtermiņa eksāmenus 12. klases skolēniem – jūlija sākumā, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Bērziņa.

Noteikumi nosaka datumus valsts pārbaudes darbiem nākamajā mācību gadā tiem skolēniem, kuriem atbilstoši valsts vispārējās izglītības standartiem, valsts profesionālās vidējās izglītības standartam un valsts arodizglītības standartam attiecīgajā mācību gadā ir jākārto noteiktie valsts pārbaudes darbi, kā arī tiem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nav varējuši kārtot valsts pārbaudes darbus noteiktajos laikos. Noteikumi nosaka arī norises laiku eksāmeniem, kurus organizē pašvaldības izglītības speciālists, izglītības pārvaldes vai izglītības iestāde.

 

VISC speciālisti skaidro, ka, izstrādājot noteikumu projektu, tika ņemti vērā Latvijas Republikas tiesībsarga un Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ekspertu viedokļi, ka divu eksāmenu kārtošana divdesmit četru stundu periodā no fiziskās un emocionālās veselības sargāšanas un slimību un traucējumu profilakses viedokļa raugoties nebūtu pieļaujama. Noteikumi paredz, ka, kārtojot visus noteiktos obligātos centralizētos eksāmenus un izvēles eksāmenus, skolēniem starp visiem pārbaudījumiem ir nodrošināts vairāk nekā divdesmit četru stundu periods.

 

Ņemot vērā 2018./2019. mācību gadā paredzēto valsts pārbaudījumu norises plānojumu un ekspertu izteikto viedokli par vēlamo perioda ilgumu starp eksāmeniem, sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību izglītojamiem, kuri centralizētos eksāmenus kārtos pamattermiņā, plānots izsniegt 2019. gada 28. jūnijā. Skolēniem, kuri centralizētos eksāmenus kārtos papildu termiņā, sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību varēs izsniegt 2019. gada 5. jūlijā.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Parasti koncentrējamies uz to, ka sasniegumi mūs darīs laimīgus, bet tas ir nebeidzams aplis, kas neļauj izjust laimes brīžus. Laimes izjūtu sniedz vien tas, ko darām.
Zelanu Montminī (Zelana Montminy), grāmatas „21 diena pretī dzīvesspēkam” autore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.