Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

20. jūnijā notiks forums „Latvija ceļā uz viedvalsti. Izglītības, zinātnes un tehnoloģiju sintēze”

Autors: IK informācija @ 08.06.2018

20. jūnijā notiks forums „Latvija ceļā uz viedvalsti. Izglītības, zinātnes un tehnoloģiju sintēze”
Foto: Publicitātes foto

 

IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa laikā 20. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks forums „Latvija ceļā uz viedvalsti”, kurā politiķi, zinātnieki un uzņēmēji diskutēs par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumiem – precīzijas izglītību un simulāciju tehnoloģijām mācību procesā, kā arī tiks spriests, vai roboti nākotnē cilvēkiem atņems darbu.

 

 

 

 

„Mums nevajag sevi dēvēt par bāreņu tautu. Foruma „Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” virsuzdevums ir pacelt mūsu pašapziņu profesionālajā, nacionālajā un sociālajā sfērā,” Latvijas Universitātē ceturtdien, 7. jūnijā, sacīja foruma dalībnieks „Latvijas Mobilais telefons” prezidents Juris Binde.

Latvijas Universitātes foruma cikls „Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” ieies finiša taisnē ar pēdējo forumu „Latvija ceļā uz viedvalsti. Izglītības, zinātnes un tehnoloģiju sintēze”. Latvijas Universitātē jau ir notikuši divi forumi. Pirmajā dažādu jomu eksperti – politiķi, uzņēmēji un akadēmiķi – sprieda par Latvijas valsts attīstības ārējiem faktoriem, otrajā – par iekšējiem faktoriem, bet trešajā forumā pievērsīsies sintēzei.

Šo forumu laikā izdevies iezīmēt vairākus jautājumus un robežšķirtnes, uz kurām atbildes jāmeklē, pirmsdiskusijas tikšanās laikā atzina foruma norises vadītājs Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš.

 

Piemēram, iepriekšējos forumos spriests par to, ka mūsdienu pasaulē un tajā skaitā arī Latvijā robežšķirtne vairs nav labējās un kreisās partijas, bet gan uz atvērtību vērstas partijas, kas mēģina proponēt lokālu norobežošanos. Tāpat spriests, vai ekonomiskā attīstība norisinās pilsētā vai valstī kopumā, un vai Rīga ir pilsēta, kur šī attīstība var notikt.

„Neesam tik naivi, lai cerētu, ka ar šo forumu mēs jautājumus atrisināsim vai piedāvāsim vienīgo iespējamo risinājumu. Mūsu doma ir šos jautājumus aktualizēt sabiedrībā, tikt vaļā no Šveika sindroma, lai tie lielie impērijā, mūsu gadījumā politiķi, dara, ko grib, es tā pasīvi pasēdēšu, kādu šineli nosperšu un pārdošu, kā teica Šveiks, un jutīšos ar to apmierināts. Droši vien, ja šāds sindroms sabiedrībā prevalēs, sagaidīt kādas lielas pārmaiņas nevaram,” norādīja M. Auziņš.

Savukārt J. Binde forumu ciklā paustajām idejām jau redz reālu piepildījumu inovāciju radīšanā un eksportā, kas Latvijai iespējami pateicoties dalībai Eiropas Savienībā, dažādiem Pasaules tirdzniecības līgumiem un Starptautiskās drošības sistēmai.

„Tādējādi mēs varam ievērojami veicināt ekonomisko situāciju, importa, eksporta bilanci un sadarbību starp industriju, radošiem cilvēkiem, akadēmiskām institūcijām, jaunuzņēmumiem. Galvenais ir izveidot vidi, kur katrs var atrasts savu vietu,” uzskata LMT prezidents J. Binde.

Forums notiks 20. jūnijā no plkst. 9.00-15.30 un to varēs vērot LMT Straume.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Iekļaujoša izglītība ir izglītība visiem atbilstīgi viņu speciālajām vajadzībām. Izaicinājumi pedagogiem ir redzēt, ko bērns var vai nevar paveikt un ko mainīt. Lai ieraudzītu skolēnu vajadzības, ir jābūt ar atvērtu sirdi.
Linda Daniela, Latvijas Universitātes asociētā profesore, vadošā pētniece, Pedagoģijas nodaļas doktora studiju programmas „Pedagoģija” zinātniskā sekretāre


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Liekas, ka pulvera autoram visai grāmatai nav pieticis.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.