Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

E-žurnāls Vecākiem Nr.18

E-žurnāls Vecākiem Nr.18

Elektroniskā PDF versija

Abonēt

Lasi avīzē

E-žurnāla VECĀKIEM 27.decembra numurā lasiet:

Vecāku loma bērnu uzvedībā un labsajūtā. Gabors Matē (Gabor Maté) ir Ungārijā dzimis Kanādas ārsts, kas specializējas bērnu attīstības un traumu jomā. Viņa darbi ir pazīstami visā pasaulē un grāmatas izdotas 25 valodās. G. Matē ir padziļināti pētījis traumas un stresa cēloņus, kā arī to ietekmi uz cilvēka organismu un labsajūtu.

Uz izaugsmi vērsta domāšana. Ja tiek slavēts intelekts, bērni automātiski tiek ievietoti fiksētā domāšanas modelī salīdzinājumā ar to, kas notiek, ja tiek slavēts process. Pētījumi iekļauj arī atziņas par to, ka tas, kā mātes slavē zīdaiņus pirmajos trīs dzīves gados, nosaka bērna domāšanas veidu un vēlēšanos izaicināt sevi pēc pieciem gadiem.

Kāpēc iemācīties atzīt kļūdas? Viss ir atkarīgs no mūsu uztveres, vērtību sistēmas un izvirzītajiem mērķiem. Kas ir kļūda? Bieži vien mēs to uztveram kā kaut ko negatīvu, nevēlamu, un, ja tomēr esam to izraisījuši, tas ir kaut kas, no kā vajadzētu kaunēties un ilgi sevi šaustīt. Šādu reakciju bieži vien daļa sabiedrības pat uzskata par vēlamu, jo saskata, ka tas ir vienīgais veids, kā varam mācīties no kļūdām un tās atkārtoti vairs nepieļaut. Un te arī atbilde, kāpēc negribas atzīt savas kļūdas, – sevis šaustīšana nav ne patīkams, ne iedvesmojošs process. Un kāpēc gan sevi pakļaut kaut kam nepatīkamam?

Vecāku biežāk pieļautās kļūdas bērnu seksuālajā audzināšanā. Gluži neapzinoties, vecāki savas nezināšanas dēļ bērnam var radīt nepareizu priekšstatu par seksualitāti, kas var atstāt iespaidu uz visu turpmāko bērna dzīvi. Uz jautājumiem, kādas ir biežāk pieļautās vecāku kļūdas bērna seksuālajā audzināšanā un ko nozīmē šis jēdziens, vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” rīkotajā diskusiju ciklā „Pāru seksuālā (ne)kompetence” atbild speciālisti – klīniskā psiholoģe Kristīne Balode un ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons.

Iekod pirkstā, pirms heito onlainā! Modernās tehnoloģijas, interneta pieejamība, sociālo tīklu un dažādu savstarpējo saziņas vietņu attīstība sniedz mums ne tikai neizmērojamas iespējas. Tā ir arī atbildība komunicēt, saglabājot savstarpējo cieņu. Tomēr ne visiem, jo īpaši bērniem, izdodas ievērot šo principu, tāpēc internetā, tāpat kā reālajā dzīvē, aizvien biežāk ir sastopama emocionāla vardarbība jeb kibermobings.

Žurnāla saturs pieejams abonētājiem.


Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)