Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Vidusskolēni konkursā var iegūt stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā

Autors: LETA informācija @ 12.11.2019

Sabiedriskā labuma organizācija "United World Colleges ("UWC") Latvia" aicina 10. un 11.klašu skolēnus pieteikties konkursā, lai iegūtu stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Aģentūrā norādīja, ka "UWC" mācību programma apvieno augstus akadēmiskos standartus ar mācību aktivitātēm, kas paplašina pasaules redzējumu, kā arī veicina sociālo atbildību un līderības spējas. Stipendiju ieguvējiem būs iespēja pārstāvēt Latviju kādā no "UWC" skolām, divus gadus dzīvojot un mācoties starptautiskā vidē.

Lai pretendētu uz mācību vietām, jauniešiem jābūt 15 līdz 17 gadus veciem un gataviem sevi apliecināt trīs konkursa kārtās. "UWC" vērtē kandidātus, balstoties uz jauniešu sasniegumiem un potenciālu, neatkarīgi no finansiālā stāvokļa, tautības, rases vai reliģiskās pārliecības, uzsvēra VIAA.

Uzvarētājiem ir iespēja iegūt mācību vietu un pēc nepieciešamības arī stipendiju līdz pat 100% apmērā mācību un uzturēšanās izdevumu segšanai divu gadu garumā. Skolu absolvējot, jaunieši iegūs starptautiski atzītu vidējās izglītības diplomu.

Pieteikumus var iesniegt līdz 2020.gada 10.janvārim.

Aģentūrā skaidroja, ka "UWC" ir starptautiska izglītības kustība, kuras mērķis ir padarīt izglītību par spēku, kas apvieno cilvēkus, tautas un kultūras, nodrošinot mieru un ilgtspējīgu nākotni. Lai šo mērķi sasniegtu, apvienoto skolu kustība piedāvā īpaši izstrādātu izglītības sistēmu, kuras ietvaros katram ir iespēja aizsākt pozitīvas pārmaiņas pasaulē.

Šobrīd skolu tīklā ir 17 skolas un koledžas četros dažādos kontinentos. Latvijā "UWC" kustība darbojas kopš 1992.gada, katru gadu izsludinot konkursu par vairāku ceļazīmju iegūšanu kādā no tīkla koledžām.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)