Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

„Vaifija spēle” rosina kritiski domāt, zināt un prast!

Autors: IK informācija @ 25.10.2018

„Vaifija spēle” rosina kritiski domāt, zināt un prast!
Foto: Publicitātes attēls

Vaifija spēle” ir pirmā Latvijas skolām dāvinātā spēle, kas aptver daudzpusīgas tēmas, saistītas ar drošu un gudru interneta izmantošanu. Tā izdota kampaņāSupervaroņi internetā”, un to izstrādājis Latvijas Drošāka interneta centrsDrossinternets.lv”. Vaifija spēle” ir izdota 3000 eksemplāru un bez maksas nonāk ikvienā Latvijas skolā, portālu „Izlītība un Kultūra” informēja „Drossinternets.lv” preses sekretārs Kaspars Līcītis.

 

 

 

Vaifija spēles" uzdevums ir aizraujošā veidā aktualizēt drošības internetā un medijpratības tēmas, vienlaikus stiprinot sadarbības, komunikācijas un argumentēšanas prasmes, kā arī mācīt skolēniem teorētiskās zināšanas saistīt ar savu pieredzi. Pateicoties spēlei, bērni var apgūt piecas svarīgas prasmes:

•  zināt, ko drīkst un nedrīkst teikt citiem;

•  lūgt padomu un palīdzību pieaugušajam, kad tas vajadzīgs;

•  domāt, pirms noticēt internetā atrodamajai informācijai;

•  būt pieklājīgam;

•  lietot internetu gudri.

Vaifija spēle" ir piemērota sākumskolas vai bērnudārzu vecāko grupiņu bērniem. Spēles noteikumi ir pielāgojami dažādiem bērnu zināšanu līmeņiem, kā arī spēlei atvēlētajam laikam.

Spēlējot patiešām interesantu un aizraujošu spēli, bērni aizmirst savu biklumu izteikties, mācās aizstāvēt savas domas, izzūd bailes kļūdīties, rodas azarts. Pašiem nemanot, viņi apgūst vērtīgas zināšanas. Spēlējot šo spēli, intensīvi tiek darbināta gan kritiskā (analītiskā), gan radošā domāšana, tādējādi veicinot starpdisciplinaritāti, kas ir viena no mūsdienīgas izglītības pamatprasībām,” uzsver spēles līdzautore, Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

Pozitīvi spēli novērtē arī skolotāji. Mārupes vidusskolas skolotāja Gundega Ozola uzsver: Spēles ikvienu bērnu aizrauj tikpat ļoti, kā interneta vide. Lai mācīšanās būtu maksimāli efektīva, ir svarīgi runāt par drošību internetā interesanti, bērniem saistošā un saprotamā valodā. Spēlējot Vaifija spēli", mācību stunda paiet nemanot, bērni mācās drošības pamatnoteikumus, apgūstot samērā sarežģītas un nopietnas lietas, prasmes, it kā rotaļājoties.”

Ikvienai Latvijas skolai ir iespēja bez maksas saņemt līdz pieciem spēļu komplektiem, bet bibliotēkām – vienu. Lielās intereses dēļ skolām ir jāgaida pāris nedēļu, lai tiktu sagatavots nepieciešamais spēles komplektu skaits. Uz šo brīdi Drossinternets.lv izplatījis vairāk nekā 1200 spēles 240 skolām un bibliotēkām. Kopumā skolas un bibliotēkas Latvijā bez maksas saņems 3000 spēļu.

Spēles autores ir Vineta Vaivade, Liene Valdmane, māksliniece – Elīna Šulca. Spēles tapšanu atbalstīja Valsts policija, Vides un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Interneta asociācija.

Supervaroņi internetā” ir Valsts policijas 2017. gadā aizsāktās kampaņas „Supervaronim nepazust!” turpinājums, kas veidots, spēkus apvienojot vairākiem partneriem – Valsts policijai, LR Kultūras ministrijai, Latvijas Drošāka interneta centram Drossinternets.lv, „Baltai”, „Rimi” un „Deep White”. Kampaņas ietvaros ir izveidoti pieci video, kas 5–8 gadus veciem bērniem māca izprast dažādas situācijas, ar kurām viņi varētu saskarties internetā. Kampaņas materiāli pieejami: supervaroni.vip.lv/interneta

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Deja spēj ļoti daudz dot bērna attīstībai – tā ir gan muzikalitāte, ritms, fiziskā izturība, gan māka sadarboties… Ļoti daudz būtisku īpašību, kuras katrs no vecākiem vēlas attīstīt savā bērnā.
Aiga Kāla, četru „Zelta sietiņa” dejotāju – Reiņa, Mārtiņa, Kristapa un Viestura – mamma


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgaram bieži bija vēlme iedzert, bet viņš zināja savas robežas, kā par piemēru: viņš nelika galdā to, kas viņam pieder, un šajā gadījumā tas bija zirgs, kurš piederēja muižas valdniekam.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.