Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Top video stāstu sērija par latviešu literatūru un bibliotēkām – „Bibliotēka”

Autors: IK informācija @ 22.08.2018

Top video stāstu sērija par latviešu literatūru un bibliotēkām – „Bibliotēka”
Foto: Publicitātes foto

Kas ir literatūra un kas ir bibliotēka? Uz šiem jautājumiem tiek meklētas atbildes projektā „Bibliotēka”. Atbildes sniedz latviešu rakstnieki un citi aktīvi Latvijas literatūras dzīves veidotāji. Drīzumā viņu teikto būs iespēja noklausīties un noskatīties video stāstu sērijā „Bibliotēka”, kuru, tuvojoties Latvijas 100 gadu jubilejai, tautai dāvina Baltic International Bank – ilggadējs latviešu literatūras mecenāts.

Sabiedriskajā akcijā jau ir iesaistījušies: Nora Ikstena, latviešu rakstniece, 25 grāmatu autore, kuras grāmatas izdotas vairāk nekā 30 valstīs; Andris Vilks, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas direktors; Karina Pētersone, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore, bijusī kultūras ministre (1998-2002); Zbigņevs Stankevičs, Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts; Valērijs Belokoņs, uzņēmējs, Baltic International Bank īpašnieks, mecenāts vairāk nekā 20 latviešu oriģinālliteratūras grāmatām un nacionālas nozīmes literatūras projektiem; Imants Lancmanis, latviešu mākslas vēsturnieks, heraldikas un mākslas speciālists, gleznotājs; Uldis Bērziņš, latviešu dzejnieks un tulkotājs; Māris Bērziņš, latviešu rakstnieks, deviņu grāmatu autors, kura grāmatu varoņi „atdzīvojušies” gan spēlfilmās, gan teātra izrādēs; Sanita Stinkule, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja un citas Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgas personas.

Projekts „Bibliotēka” aicina atklāt sabiedrībai stāstus par literatūras nozīmi cilvēku dzīvēs, stāstus par personīgajām bibliotēkām, to saturu, kā arī emocionālo un profesionālo vērtību. Video stāstu publicēšana tiks uzsākta šī gada septembrī un notiks pakāpeniski – reizi mēnesī tiks publicēts jauns materiāls.

„Literatūra veido cilvēku, veido nāciju, un literatūras iemiesojums jeb izpausme ir grāmata,” vienā no gaidāmajiem video materiāliem stāsta Z. Stankevičs, Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts. „Savukārt bibliotēka ir izvēlētu grāmatu krājums, ko cilvēks mūža gaitā sakrāj. Pēc tā, kādas grāmatas atrodas cilvēka bibliotēkā, var saprast, kāds ir pats cilvēks; uzzināt, kas viņu interesē un kas notiek viņa iekšējā pasaulē – sirdī un apziņā –, kādas ir viņa vērtības, dzīves uzstādījumi un arī ideāli.”

„Godīgi sakot, biju pārsteigts, kad ieguvu pilnīgu priekšstatu par grāmatu kopumu, kuru izdošanai ir sniegusi atbalstu Baltic International Bank. Tas ir ļoti daudz! Taču vēl lielāku iespaidu atstāj kvalitāte. Visi darbi ir izcili, kā saturs, tā ietērps. Tās ir grāmatas, kuras rotā mūsu gadsimta grāmatniecību,” par līdzšinējo atbalstu grāmatniecībai saka A. Vilks, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas direktors.

Latviešu literatūras attīstība ir viens no Baltic International Bank ilggadējiem sabiedrības atbalsta virzieniem. Baltic International Bank atbalstīto grāmatu klāstā ir daudz Latvijas literatūrā un kultūrvēsturē būtisku izdevumu.

Balstoties uz pārliecību, ka savas valsts kultūras un vēstures pārzināšana ir katras tautas nacionālās identitātes pamatā, Baltic International Bank finansiāli atbalsta nacionālas nozīmes grāmatu izdošanu un literatūras projektu realizēšanu (piemēram, izstāžu organizēšanu, Latvijas Literatūras gada balvas (LaLiGaBa) pasniegšanu). Projekts „Bibliotēka” ir Baltic International Bank iniciatīva.

Sabiedriskās akcijas laikā ikviens sociālo tīklu lietotājs ir aicināts veidot arī pats savu bibliotēkas stāstu un publicēt to foto vai video formātā, izmantojot tēmturus #biblioteka un #manabiblioteka. Savā personīgajā bibliotēkas stāstā projekta organizatori aicina atbildēt uz jautājumiem: kādas grāmatas ir tavā bibliotēkā, kāpēc tieši šīs, un kurai grāmatai būtu jābūt katra latvieša grāmatu plauktā?

Vairāk informācijas projekta „Bibliotēka” mājaslapā: www.manabiblioteka.lv un sociālo tīklu profilos Instagram, Facebook un Twitter (@manabiblioteka). 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264