Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Latvijas jaunieši izcīna zelta medaļas

Autors: IK informācija @ 26.09.2018

Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Latvijas jaunieši izcīna zelta medaļas
Foto: Publicitātes foto

Visi Latvijas ekonomikas izlases dalībnieki 22. septembrī no pirmās Starptautiskās ekonomikas olimpiādes atgriezīsies ar medaļām. Zelta medaļas saņemuši Vairis Stramkalis (Olaines 1. vidusskola), Roberts Pavlovskis (RTU Inženierzinātņu vidusskola) un Alisa Turukova (Daugavpils Krievu vidusskola – licejs), bet Diāna Paula Upmale (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Kārlis Eiduks (Olaines 1.vidusskola) saņēmuši bronzas godalgas, portālu “Izglītība un kultūra” informēja ESF projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" aktivitātes koordinatore mācību olimpiāžu nodrošināšanas jomā Sintija Birule.

Pirmā starptautiskā ekonomikas olimpiāde tika gatavota vairākus gadus un tās organizatori Ekonomikas augstskolā (Higher School of Economics) (Maskava, Krievija) laikā no 14.-21. septembrim bija izstrādājuši trīs olimpiādes kārtas, kurās jaunieši pierādīja savas finanšu lietpratības prasmes, ekonomikas problēmu risinājumu izpratni un komandas sastāvā risināja noteiktu situācijas modeli, lai piedāvātu unikālu un pētnieciski pamatotu biznesa piedāvājumu. Olimpiādes atklāšanā jauniešus sasniegumiem uzrunāja un iedvesmoja olimpiādes padomes priekšsēdētājs, Hārvardas universitātes profesors un Nobela prēmijas laureāts Ēriks Meskins (Eric Stark Maskin).

Latvijas vēsturē šī ir pirmā reize, kad jauniešiem ar izcilām ekonomikas zināšanām un prasmēm ir iespēja sacensties starptautiskā līmenī vienlīdzīgi ar tādām izlasēm kā ASV un Krievijas jauniešiem, un olimpiādes rezultāti atspoguļo šo skolēnu pedagogu ilglaicīgu ieguldījumu jauniešu intereses attīstībā par ekonomiku kā mācību priekšmetu. Nozīmīgu sagatavošanas darbu pirms pasākuma nodrošināja Latvijas vadošo augstskolu mācībspēki. Latvijas komandas vadītājs Mārtiņš Danusēvičs olimpiādes norises laikā tika uzaicināts un iekļauts Starptautiskās ekonomikas olimpiādes Rīcības komitejā, kas stiprina iespēju Latvijai nodrošināt pasaules novitāšu pieejamību jauniešiem, kas apgūst ekonomiku Latvijā.

Latvijas jauniešu dalība pasākumā tiek īstenota projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai”. Projekta vadītāja un Latvijas komandas vadītāja vietniece Liene Voroņenko norāda: “Komandas sasnieguma pamatā bija milzīgs jauniešu ieguldītais darbs gan pirms, gan olimpiādes norises laikā, jo tematiski olimpiādes ietvars būtiski pārsniedz vidusskolā paredzētās programmas apjomu. Šobrīd vērtējums parāda, ka ir izvērtējama iespēja veidot īpašu piedāvājumu skolēniem, kas padziļināti vēlas apgūt ekonomiku jaunā līmenī, kā arī jāveido pamatota pieredzes apmaiņa ar ekonomikas mācību priekšmeta skolotājiem par nepieciešamo papildu metodisko atbalstu jauniešu ar augstiem sasniegumiem prasmju attīstībai”.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Runājot par savu valsti, vajag rūpīgi pieskatīt pašiem sevi un citam citu, lai neiekrītam propagandas pasākumos, bet mudinām domāt, kas kuram ir svarīgi.
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.