Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

„Splendid Palace” uzsāk kinolektoriju cikla „Simtgades filmas skolu jaunatnei” otro dubli

Autors: IK informācija @ 11.10.2018

 

Kinoteātris „Splendid Palace” sadarbībā ar jauniešu kultūras portālu „Jest;”; aicina vecāko pamatskolas klašu un vidusskolas skolēnus, kā arī kino interesentus, pievienoties lektoriju ciklam „Simtgades filmas skolu jaunatnei – dublis 2”, kas norisināsies no šī gada oktobra līdz decembrim trīs ļoti īpašos seansos.

Lektoriju ciklā jauniešiem būs iespēja ne vien noskatīties trīs jaunākās Latvijas filmas – Annas Vidulejas komēdiju „Homo Novus”, Dāvja Sīmaņa vēsturisko drāmu „Tēvs Nakts” un Rozes Stiebras animācijas filmu „Saule brauca debesīs”, bet arī klātienē tikties ar filmu režisoriem un noklausīties informatīvas lekcijas par to veidošanas procesu un mākslinieciskajām izvēlēm. Kā jau ierasts, sarunas ar filmu režisoriem vadīs jaunākās paaudzes kino entuziasti un veidotāji.

No oktobra līdz decembrim trīs lektorijos, iepazīstot daudzveidīgu žanru filmas no programmas „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, jauniešiem būs iespēja paplašināt zināšanas par kino uzņemšanas aizkulisēm un radošo procesu filmu veidošanā Latvijā.

Lektoriju cikls sāksies 16. oktobrī ar Annas Vidulejas (pēc Anšlava Eglīša romāna veidoto) pārpratumu komēdiju „Homo Novus”, kuras darbība risinās 20. gadsimta 30. gadu beigās Rīgas bohēmiskajā mākslinieku vidē. Sarunu ar filmas režisori Annu Viduleju vadīs Latvijas Kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas studente Kristiāna Šuksta.

Lektoriju cikls turpināsies 6. novembrī ar Dāvja Sīmaņa vēsturisko filmu „Tēvs Nakts”, kurā Artūrs Skrastiņš atveidos ebreju glābēju Žani Lipki. Sarunai ar Dāvi Sīmani no Amerikas Kino institūta Losandželosā pieslēgsies jaunais režisors Matīss Kaža.

Lektoriju cikls noslēgsies 6. decembrī ar filmas „Saule brauca debesīs” demonstrēšanu un jaunās kino entuziastes Adeles Pužules sarunu ar leģendāro Latvijas animācijas režisori Rozi Stiebru. 

Lektorijiem var pieteikties skolēnu grupas ar skolotājiem. Cena par 3 lektoriju apmeklējumu (ieskaitot trīs filmu seansus) vienam skatītājam – 12 EUR. Pieteikt skolēnu grupas aicinām uz e-pasta adresi splendid@riga.lv vai pa telefonu – 67181145. Šis lektoriju cikls ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros izveidotās iniciatīvas „Latvijas skolas soma” programmā.

Apmeklēt lektorijus un iegādāties cikla abonementus ir iespējams arī individuāli, kā arī iespējams iegādāties biļetes uz atsevišķiem lektoriju cikla seansiem. Biļešu cena, apmeklējot vienu pasākumu, ir 5 EUR, un tās no 12. oktobra būs iespējams iegādāties kinoteātra „Splendid Palace” kasē un www.splendidpalace.lv

Plašāka informācija par lektoriju saturu un ekspertiem pieejama www.splendidpalace.lv un www.jest.lv.

Ar šo pasākumu kinoteātris „Splendid Palace” turpina jauniešu auditorijas kultūrizglītojošo projektu „Splendid Palace Jauniešu Kino akadēmija”, piedāvājot kino notikumus un īpašas biļešu cenas. Sīkāk par kino akadēmiju: www.splendidpalace.lv/lv/news/view/jauniesu-kino-akademija-uzsak-sezonu

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)