Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Skolotāji no Eiropas apgūs digitālās prasmes Rīgā

Autors: IK informācija @ 21.06.2018

No šī gada 26. līdz 28. jūnijam „eTwinning” skolu sadarbības tīkla organizēts seminārs Rīgā pulcēs 120 pedagogus no 24 Eiropas valstīm, lai zinošu profesionāļu vadībā apgūtu tehnoloģijas un metodes, kas palīdzētu radoši mācīt vēsturi un ar to saistītos mācību priekšmetus. Trīs dienu laikā skolotājiem būs iespēja apgūt 3D tehnoloģijas, virtuālās realitātes rīkus, veidot komiksus un ar mobilo lietotņu palīdzību izpētīt pilsētvidi, lai iegūtās prasmes pēc tam varētu izmantot savās mācību stundās, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore Baiba Suseja.

Semināra nodarbības vadīs pieredzējuši „eTwinning” vēstnieki, programmas „Iespējamā misija” absolventi, kas ikdienas darbā izmanto projektu metodi un dažādas tehnoloģijas. Virtuālās realitātes nodarbības organizētas sadarbībā ar jaunuzņēmumu „Vividly”, kas ir virtuālās realitātes risinājumu ieviesējs arhitektūrā. Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros Nacionālā kultūras mantojuma centra pārstāve Alma Kaurāte stāstīs par 21. gadsimta kultūras mantojumu nozīmi. Atzīmējot Latvijas simtgadi, grāmatžurnāla „Benji Knewman” redaktore Agnese Kleina semināra dalībniekus aicinās iesaistīties diskusijā par mūsdienīgu skatījumu uz vēsturiskām vērtībām. Tāpat mācībās būs iekļauti dažādi elementi, lai veidotu izpratni par mācību metodēm un palīdzētu iepazīt modernās Latvijas kultūru.

 

Mūsdienīgas mācības pedagogiem Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizē ne pirmo reizi. Jau iepriekš Eiropas skolu tīklā „eTwinning” gan Latvijas, gan Eiropas skolotājiem bijusi iespēja apgūt 3D modelēšanu, vizuālo programmēšanu un Minecraft integrēšanu mācību procesā. Šoreiz apvienotas dažādas tehnoloģijas un mācību metodes, lai skolotāji ar to palīdzību varētu veidot mācību stundas, kā arī, iesaistīt skolēnus, pēc semināra varētu uzsākt starptautiskus skolu sadarbības projektus. Projektu un mācību stundu idejas mācību noslēdzošajā dienā skolotāji prezentēs pašu veidotā izstādē.

 

Seminārā piedalīsies arī Latvijas un Francijas skolotāji, kuru īstenotais sadarbības projekts „ICT World 2017” par 3D modelēšanu un programmēšanu teju 700 projektu konkurencē ieguva 1.vietu prestižajā „eTwinning” Eiropas balvas konkursā.

 

„eTwinning” ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā „Erasmus+” aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties „eTwinning”, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik „eTwinning.net” platformā reģistrējušies aptuveni 562 000 skolotāju, no kuriem 5800 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem „eTwinning” pasākumiem – www.etwinning.lv.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
18 nov

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Šajā pasaulē ir jāmācās nepalikt pie autoritātes teiktā atstāsta, bet izmantot to kā starta laukumu savai domai un saviem darbiem. Tajā pašā vai pilnīgi citā virzienā.
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.