Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Skolotāji aktīvāk piesakās privātprakses sertifikātu saņemšanai

Autors: LETA informācija @ 17.12.2009

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem šajā mācību gadā skolotāji aktīvāk izmanto iespēju saņemt pedagogu privātprakses uzsākšanas sertifikātus, aģentūra LETA uzzināja Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

Šobrīd Latvijā privātprakses sertifikāts ir spēkā 329 pedagogiem, un 83 no tiem izsniegti šajā mācību gadā. Visvairāk sertifikātu ir izsniegti pagarinātās dienas grupas pakalpojuma sniegšanai, kā arī svešvalodu apmācībai skolas un pirmsskolas vecuma bērniem.

Kā aģentūrai LETA skaidroja dienestā, privātprakses sertifikātu var saņemt jebkura mācību priekšmeta skolotājs un tas dod tiesības īstenot izglītības procesu ārpus izglītības iestādes, pedagogam reģistrējoties kā pašnodarbinātai personai un slēdzot līgumus ar dažādām iestādēm un organizācijām, tostarp biedrībām, izglītības iestādēm un SIA.

Personai, kura vēlas sākt pedagoga privātpraksi, jābūt rīcībspējīgai, tai nedrīkst būt ar tiesas nolēmumu ierobežotu vecāka tiesību, kā arī sodāmības par tīšu noziegumu. Piesakoties sertifikātam, skolotājam ir jāapliecina ne tikai sava izglītība un profesionālā kvalifikācija, bet arī profesionālā pilnveide.

Sertifikāta saņemšana ir bezmaksas pakalpojums, bet privātprakses finansiālie aspekti ir Valsts Ieņēmumu dienesta pārziņā. Ja tiek saņemtas sūdzības par pedagoga privātprakses darbu, tad pārbaudes veic IKVD, kas uzrauga, lai izglītības process atbilstu izglītību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām.

Par pedagoga privātprakses īstenošanu bez sertifikāta saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikto tiek piemērots naudas sods no 25 līdz 50 latiem.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)