Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Skolēnu veltījums Latvijai simtgadē „Kas manu tautu dara stipru”

Autors: IK informācija @ 15.11.2018

Skolēnu veltījums Latvijai simtgadē „Kas manu tautu dara stipru”
Foto: Publicitātes attēls

Sagaidot Latvijas Republikas simtgadi, Latviešu valodas aģentūra izdevusi skolēnu radošo darbu krājumu „Kas manu tautu dara stipru”, kurā apkopoti ikgadējā konkursa labākie domraksti, esejas, stāsti un zīmējumi, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja Velga Līcīte-Meldere.

Konkursā piedalījās gandrīz 900 skolēnu no Latvijas un latviešu skolām pasaulē, krājumā apkopoti 242 skolēnu darbu fragmenti. Grāmatas redaktors – Valdis Rūmnieks. Tie ir uzrunājoši un aizkustinoši darbi, kuros atklāti Latvijas spēka un stipruma avoti.

 

„..Mana tauta ir sudrabkalts Nameja gredzens, kura vijumos iepīts spēks, drosme un neatlaidība. Mana tauta ir vadmalas pastalās sietas kājas, kuras uz zemes iekrāso mūziku dejas rakstos. Mana tauta ir tās sadotās rokas pāri visai Latvijai, kur tik ilgi ar varu paņemtus grožus turējušas svešas. Mana tauta ir uzvaras sauciens pasaulē, kad tās mazākumu atspēko talants, spējas un neatlaidība. Mana tauta ir zirnekļu tīklos ievītas teikas, liepzieda smaržā aizmirsušās pasakas un sakāmvārdi..”

(Justīne Dižpētere, Elejas vidusskolas 11. a klase)

Grāmatu saņems gan radošo darbu autori, kuru darbi publicēti grāmatā, gan viņu skolotāji. Grāmata ir arī nopērkama Latviešu valodas aģentūrā.

Šogad vēl iespējams piedalīties nākamajā skolēnu radošo darbu konkursā „Mans bērnības stāsts”, savukārt jaunieši un pieaugušie var piedalīties stāstu un fotogrāfiju konkursā „Vārds (ne)vietā”. Darbus gaidīsim līdz 18. novembrim Latviešu valodas aģentūrā.

Skolēnu patriotisko un radošo darbu sērijā izdotas vienpadsmit grāmatas. Vairāk par tām var uzzināt Latviešu valodas aģentūras mājaslapā www.valoda.lv .

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264