Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Septembrī LU atvērta lekcija „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”

Autors: IK informācija @ 08.09.2017

Septembrī LU atvērta lekcija „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”
Foto: Publicitātes foto

Šī gada 22. septembrī plkst. 14.00 interesenti tiek aicināti uz Somijas pamatizglītības mācību satura izstrādes vadītājas Irmeli Halinenas (Irmeli Halinen) atvērto lekciju „Mīti un patiesība par Somijas izglītību”.

 

 

 

 

 

Irmeli Halinena septembrī viesosies Latvijā, lai piedalītos „Skola 2030” konferencē „Vērtēt, lai mācītos”. Lekcija ar Somijas vēstniecības atbalstu notiks Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā, un to atklās Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens (Olli Kantanen). Irmeli Halinena, emeritētā Somijas pamatizglītības mācību satura izstrādes vadītāja Somijas Valsts izglītības aģentūrā, ir vadījusi neseno pamatizglītības mācību satura pilnveidi Somijā (no 2012. līdz 2016. gadam).

Atvērtajā lekcijā viņa stāstīs, kādēļ Somija atkārtoti pārskatīja mācību saturu, lai gan viņiem ir vieni no labākajiem izglītības rezultātiem pasaulē, kā arī runās par vērtēšanas nozīmi skolas ikdienā: kā vislabāk vērtēt skolēnu un skolu sniegumu? „Somijas nesenās mācību satura pilnveides mērķis bija piedāvāt jēgpilnākas, iesaistošākas mācīšanās iespējas visiem skolēniem, un vērtēšanai šajā procesā bija īpaša loma – skolās būtiski bija nostiprināt tādu vērtēšanas kultūru, kas atbalsta bērnu mācīšanos ikdienā. Vērtēšana ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem, lai pārmaiņas mācīšanās pieejā notiktu un būtu sekmīgas arī Latvijas skolās. Latvijas gadījumā ir izšķirīgi, lai vērtēšana veidotos par ikdienas atbalstu skolēna sniegumam. Tāpēc šī būs arī „Skola 2030” septembra konferences tēma,” uzsver „Skola 2030” mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa. Valsts izglītības satura centra (VISC) realizētajā projektā „Kompetenču pieeja mācību saturā” pašlaik pirmo reizi Latvijā pēctecīgi visos izglītības posmos – sākot no pirmsskolas, proti, no tā brīža, kad bērns nonāk pirmsskolas izglītības iestādē, līdz 18 gadiem – tiek pārskatīts izglītības saturs un veids, kādā katrs individuāls skolotājs un katra skola organizē un vada skolēnu mācīšanos ikdienā. Pilnveidotā mācību satura ieviešana notiks pakāpeniski piecu gadu laikā jau no nākamā, 2018./2019., mācību gada, sākot ar pārmaiņām jaunākajā vecuma grupā – pirmskolās. Ar Irmeli Halinenas bloga ierakstu „Somijas izglītība nav brīnums, bet mērķtiecīga un sistemātiska darba rezultāts” var iepazīties te https://www.skola2030.lv/single-post/2017/09/06/Somijas-izglītība-nav-brīnums-bet-gan-mērķtiecīga-un-sistemātiska-darba-rezultāts

 

Atvērtā lekcija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Ieeja bez maksas.

Pieteikšanās: http://bit.ly/2wMR4Wp

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Metodika „Karjeras kompass” ir ļoti efektīva, un arī skolēniem patīk staigāt pa šo kompasa paklāju, meklējot atbildes uz sev aktuālākajiem jautājumiem, piemēram, par savām spējām, motivāciju, kontaktu veidošanu, darba iespēju izpēti un to, kā panākt, lai ieceres īstenotos.
Kitija Čipāne, RIIMC izglītības vadības un projektu nodaļas galvenā speciāliste


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars ir pārdzēris visu, kas viņam ir.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.