Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Sākas uzņemšana Junior Achievement Latvija Līderu programmā

Autors: IK informācija @ 03.10.2018

Latvijas lielākā izglītības organizācija „Junior Achievement Latvija” (JA LATVIJA) aicina jauniešus pieteikties „Līderu programmai”. Programmā vidusskolas vecuma jaunieši gada laikā pilnveido savas līderības prasmes, apmeklējot dažādas meistarklases, kā arī mācoties no saviem mentoriem – sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem. Starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Juris Gulbis, Ģirts Rungainis, Mārcis Auziņš, Kerli Gabriloviča un citi. Šogad „Līderu programmu” absolvējuši 12 talantīgi jaunieši no visas Latvijas, bet četru gadu laikā to jau absolvējuši 50 jaunie līderi.

Jau piekto gadu īstenotās „Līderu programmas” mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes, bet arī līderības izpratnes veidošana Latvijā. Ar šīs programmas palīdzību JA LATVIJA vēlas radīt starptautiska līmeņa līderus Latvijai.

„Luminor” Latvijas vadītāja Kerli Gabriloviča uzsver: „Luminor” ir partneris uzņēmējiem un uzņēmīgi domājošiem cilvēkiem. Savā ikdienas darbā paši tiecamies tādi būt un redzam, ka spēcīga līderība ir noteicošais faktors panākumiem. Ikvienā uzņēmumā vai nozarē, bet jo īpaši mainīgā vidē ārkārtīgi svarīgs ir komandas darbs un spēcīgi līderi, kas var aizraut, iedvesmot un veicināt pozitīvas pārmaiņas. Esmu gandarīta, ka mums, „Luminor”, ir šādi līderi un varam iedvesmot gan savas komandas, gan arī rādīt piemēru jaunajiem vadītājiem un līderiem”.

„Viens no „Līderu programmas” izveides iemesliem bija atziņa, ka Latvijā trūkst iedvesmot un aizraut spējīgu līderu, kuru piemēram sekot. Redzot jūsu aizrautību un spēcīgos raksturus, īstenotos projektus, es redzu, ka jums būs sekotāji. Jūs rādāt piemēru saviem vienaudžiem, saviem vecākiem un sabiedrībai. Jūs esat Latvijas veiksmes stāsta pirmā nodaļa. Jūsos ir pareizais gēns, azarts pierādīt un apliecināt, darīt lietas kopīgai labākai nākotnei. Es novēlu jums šo Latvijas veiksmes stāstu, katram savu, uzrakstīt līdz galam,” „Līderu programmas” izlaidumā sacīja uzņēmējs un programmas mentors Guntars Kokorevičs.

Šogad „Līderu programmu” absolvējuši 12 jaunieši gan no Rīgas, gan Latvijas reģioniem: Andis Poļaks no Madonas pilsētas vidusskolas, Edmunds Freibergs no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Estere Stirāne no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Eva Ķeruže no Iecavas vidusskolas, Frederika Rūmniece no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, Gints Kārlis Bernšteins no Ogres tehnikuma, Kārlis Krišjānis Rusmanis no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Kirils Ivanovs no Daugavpils 3. vidusskolas, Līva Beķere no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Renārs Škesters-Kambals no Banku augstskolas uzņēmējdarbības koledžas, Silva Bišofa no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Sintija Turkopole no Jelgavas Valsts ģimnāzijas.

2017. / 2018. mācību gadā JA LATVIJA „Līderu programmā” jauniešiem bija iespēja ne vien īstenot savus individuālos projektus, bet arī apgūt prasmi strādāt komandā, īstenojot kopīgu sociālo projektu. Jaunie līderi pilnveidoja savas zināšanas dažādos pasākumos – apguva prasmes komunikācijā ar medijiem, diskutēja par jauno izglītības saturu, kā arī piedalījās vairākās meistarklasēs par uzņēmuma dibināšanu, sarunu kultūru un projektu īstenošanu. Šogad pirmo reizi tika organizēta jauno līderu nometne „Junior Achievement UNLOCKED 2018”, kuras dalībniekiem bija iespēja piedalīties praktiskās biznesa darbnīcās, trenēt tādas kompetences kā emocionālo inteliģenci, spēju inovēt un apgūt prototipēšanu. Izmantojot iegūtās zināšanas un konsultējoties ar programmas mentoriem, kuri visa gada garumā iedrošināja, motivēja un palīdzēja viņiem, katrs jaunietis īstenoja vismaz vienu savu projekta ideju, kuru programmas noslēgumā prezentēja žūrijai. Starp īstenotajiem skolēnu projektiem ir tādas lieliskas iniciatīvas kā „Mainīt pasauli”, kuru šogad uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē

 

„# Uzdrīksties uzvarēt” prezentēs Kārlis Krišjānis Rusmanis, iniciatīva „Jaunatnes balss”, projekts „Roadial” un vēl citi.

JA LATVIJA „Līderu programmai” pieteikties var no šā gada 2. oktobra.

Vairāk informācijas par pieteikšanos: ŠEIT

JA LATVIJA „Līderu programma” tiek īstenota sadarbībā ar Rīgas Koučinga skolu, „Luminor” un uzņēmumu „Clean R”.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Šajā pasaulē ir jāmācās nepalikt pie autoritātes teiktā atstāsta, bet izmantot to kā starta laukumu savai domai un saviem darbiem. Tajā pašā vai pilnīgi citā virzienā.
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.