Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiekas ar pedagogu arodorganizāciju pārstāvjiem

Autors: IK informācija @ 18.06.2018

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiekas ar pedagogu arodorganizāciju pārstāvjiem
Foto: Saeimas administrācija

 

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 18.jūnijā, atsaucoties pedagogu arodbiedrības aicinājumam, Saeimas namā tikās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju Ingu Vanagu un citiem arodorganizācijas pārstāvjiem,portālu „Izglītība un kultūra” informēja Saeimas Preses dienestā.

 

 

 

Tikšanās laikā pārrunātas vairākas pedagogu arodbiedrībām būtiskas iniciatīvas. Viena no tām ir pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba apmaksas pārcelšana uz valsts budžetu.  Pašreizējā apmaksas sistēma, ko nodrošina pašvaldības, arodbiedrību ieskatā ir diskriminējoša pret šiem pedagogiem gan nevienlīdzīgā atalgojuma dēļ, gan darba apjoma ziņā.

 

Tāpat arodorganizācija iestājas par izdienas pensiju piešķiršanu atsevišķām pedagogu kategorijām - speciālās izglītības skolotājiem, sporta skolotājiem un pirmsskolas skolotājiem, ņemot vērā, ka šie pedagogi pakļauti īpaši lielam izdegšanas un pārslodzes riskam.

 

Saeimas priekšsēdētāja I. Mūrniece LIZDA un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LABS) pārstāvjiem apliecināja, ka izprot viņu raizes un no savas puses veicinās dialogu par minētajiem jautājumiem. Vienlaikus šie jautājumi ir arī atbildīgo Saeimas komisiju darba kārtībā. Arī Saeimas Analītiskajam dienestam uzdots veikt padziļinātu pētījumu par izdienas pensijas profesijām, pieprasīšanas vecumu un piešķiršanas kritērijiem.


Sarunā ar Saeimas priekšsēdētāju piedalījās arī LIZDA Jēkabpils starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Inga Ermansone un Rīgas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja Ligita Semjonova, kā arī LABS priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
18 nov

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Mācību gada sākumā, kad skolotāji instruē skolēnus par drošību, viņi to var darīt ne tikai formāli – izlasot noteikumus, bet var aicināt skolēnus izspēlēt dažādas situācijas, kurās ir jāzina pareizā rīcība.
Solvita Lauzēja, Bauskas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas jomā sociālo zinību, ekonomikas un komerczinību skolotāja un 8.b klases audzinātāja


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgaram bieži bija vēlme iedzert, bet viņš zināja savas robežas, kā par piemēru: viņš nelika galdā to, kas viņam pieder, un šajā gadījumā tas bija zirgs, kurš piederēja muižas valdniekam.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.