Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

RTU – starp 300 labākajām prestižā augstskolu reitingā

Autors: IK informācija @ 16.05.2018

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) augstu novērtēta vienā no pasaulē vadošajiem universitāšu reitingiem – „Times Higher Education (THE) BRICS & Emerging Economies University Rankigs 2018”, ieņemot 251. – 300. vietu, portālu „Izglītība un Kultūra” informēja RTU Ārējās komunikācijas nodaļas projektu vadītāja Gundega Preisa.

RTU novērtējums „THE BRICS (Brazil, Russia, India, China, South Africa) & Emerging Economies University Rankigs 2018” ir būtisks ne vien RTU, bet visai Latvijas augstākās izglītības jomai, jo apliecina tās starptautisko konkurētspēju. Reitinga, kurš šogad tiek veidots otru reizi, rezultāti nozīmē, ka RTU ir viena no 42 jaunās ekonomikas valstu universitātēm, kas iekļuvušas 300 visaugstāk novērtēto augstskolu vidū. Pavisam reitingā iekļautas 378 universitātes.

„Fakts, ka RTU ar nesalīdzināmi mazāku finansējumu kā daudzas Ķīnas, Dienvidāfrikas vai Brazīlijas universitātes spēj ierindoties šī reitinga TOP 300, ir vērā ņemams panākums. RTU augsto izglītības kvalitāti apliecina arī augošais ārzemju studentu skaits, tajā skaitā, piemēram, no Indijas, un RTU reitingā apsteigusi vairākas vadošās Indijas augstskolas,” uzsver RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības direktors Juris Iljins.

Reitingā tiek vērtēts universitāšu sniegums piecās darbības jomās un iegūto vietu nosaka to vērtējuma kopsumma: studijas (studiju vide) – 30%, pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija) – 30%, citējamība (pētniecības ietekme) – 20%, starptautiskā perspektīva (personāls, studenti, pētniecība) – 10% un industrijas ienākumi (zināšanu pārnese) – 10%. RTU sniegums visaugstāk novērtēts internacionalizācijas un zināšanu pārneses jomā. Reitinga metodoloģija veidota, īpašu uzmanību pievēršot augstskolu sadarbības ar industriju un starptautiskās perspektīvas izvērtējumam, jo tieši šie indikatori ir sevišķi nozīmīgi jauno ekonomiku kontekstā. Reitinga rezultāti tika publiskoti 9. maijā.

Reitinga pirmajā vietā ierindojusies Pekinas Universitāte (Peking University, Ķīna), Cinhua Universitāte (Tsinghua University, Ķīna), bet trešajā – Lomonosova Maskavas Valsts universitāte (Lomonosov Moscow State University, Krievija). Līdztekus RTU arī Latvijas Universitāte ieņem 251. – 300. vietu šajā reitingā.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Deja spēj ļoti daudz dot bērna attīstībai – tā ir gan muzikalitāte, ritms, fiziskā izturība, gan māka sadarboties… Ļoti daudz būtisku īpašību, kuras katrs no vecākiem vēlas attīstīt savā bērnā.
Aiga Kāla, četru „Zelta sietiņa” dejotāju – Reiņa, Mārtiņa, Kristapa un Viestura – mamma


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.