Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

RSU pauž sašutumu par lēmumu Rīgas 1. medicīnas koledžu pievienot LU

Autors: IK informācija @ 04.10.2018

 

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kas ir vadošā medicīnas un dzīvības zinātņu augstskola Latvijā, pauž sašutumu par veidu, kā pieņemts lēmums Rīgas 1. medicīnas koledžu pievienot Latvijas Universitātei (LU), portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers.

 

 

Šāds izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska atbalstīts lēmums ir pretrunā ar labas pārvaldības praksi un neliecina par valsts resursu saimniecisku izmantošanu. Minētais lēmums ir arī pretrunā ar OECD un Pasaules Bankas rekomendācijām par Latvijas augstākās izglītības attīstību starptautiskā mērogā. Priekšvēlēšanu gaisotnē pieņemtais lēmums ir sasteigts un nevairo uzticību augstākajai izglītībai Latvijā.

 

RSU ilgstoši veda pārrunas ar koledžu un tās darbiniekiem, turklāt savu redzējumu par koledžas un medicīnas izglītības attīstību vairākkārtīgi pauda arī izglītības un zinātnes ministram. Rezultātā lēmums par koledžas pievienošanu ir pieņemts pēkšņi, neņemot vērā RSU sniegtos argumentus.

 

RSU uzskata, ka augstākā izglītība Latvijā būtu jākonsolidē ap tiem studiju un pētniecības centriem, kas jau ir specializējušies konkrētajā jomā, šajā gadījumā, veselības aprūpes un medicīnas izglītībā un pētniecībā. RSU studiju virzieni saskan ar Rīgas 1. medicīnas koledžu un nākotnē varētu viens otru papildināt, nodrošinot studiju pēctecību. Lēmums par koledžas pievienošanu LU rada jautājumu, vai vēlēšanu gaisotnē Izglītības un zinātnes ministrija ir izvēlējusies labāko koledžas attīstības modeli.

 

Patlaban būtu nepieciešama atklāta diskusija ar ieinteresētajām pusēm un sabiedrību, lai, balstoties uz faktiem un konkrētiem tālākās attīstības plāniem, pieņemtu sabiedrības un valsts interesēm atbilstošu un izsvērtu lēmumu.

 

RSU jau ir laba pieredze sadarbībai ar RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu un RSU Liepājas filiāli (iepriekš – Liepājas Medicīnas koledža), kas tika pievienotas RSU pirms astoņiem gadiem. Organizācijas cita citu ir papildinājušas ar profesionāliem mācībspēkiem un studijām nepieciešamo infrastruktūru. Pievienojoties RSU, šajās koledžās ir pieaudzis studējošo skaits un studiju kvalitāte. Docētājiem ir būtiski uzlabojušies darba apstākļi, profesionālās izaugsmes iespējas un starptautiskā mobilitāte.

 

RSU ir vadošā dzīvības zinātņu universitāte Latvijā, kas pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījusies, piemēram, ievērojami audzis studējošo skaits un sasniegti izcili studiju kvalitātes radītāji. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU pašlaik studē 9130 studenti, tostarp 2210 ārvalstu studenti no 47 valstīm.

 

IZM sniegtā informācija medijiem par pieņemto lēmumu ir pieejama šeit: https://www.izglitiba-kultura.lv/zinas/divas-koledzas-pievienosies-universitatem-no-2019-gada-1-julija-planots-reorganize

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)