Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

RSU no 1. jūnija uzsāk elektronisko pieteikšanos studijām

Autors: IK informācija @ 01.06.2017

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un RSU Sarkanā Krusta koledža pieteikšanos studijām arī šogad sāk agrāk par citām augstskolām – jau no 1. jūnija reflektanti var reģistrēties elektroniskās pieteikšanās sistēmāuznemsana.rsu.lv. Nākamajā studiju gadā RSU plāno uzņemt studentus teju 1000 budžeta vietās, kā arī aptuveni tikpat daudz maksas studētgribētāju. RSU deviņās fakultātēs – gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu jomā – iespējams apgūt 66 studiju programmas, portālu „Izglītība un kultūra” informēja RSU sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Bakalaura studiju programmām elektroniskie pieteikumi tiek gaidīti no 1. jūnija līdz 11. jūlijam, maģistrantūras studijām – no 1. jūnija līdz 11. augustam, bet doktorantūras studijām – no 1. jūlija līdz 18. augustam. Dokumentu pieņemšana klātienē – bakalaura studiju programmām no 3. līdz 11. jūlijam, maģistra studiju programmām no 3. jūlija līdz 11. augustam un doktorantūras studiju programmām no 24. jūlija līdz 18. augustam. Elektroniskā pieteikšanās neatbrīvo studentu no dokumentu iesniegšanas klātienē, tomēr tā ievērojami ietaupa topošā studenta laiku, jo uz vietas augstskolā nepieciešams veikt vien datu pārbaudi. Reģistrējoties elektroniski, reflektantiem ir arī zemāka reģistrācijas maksa, nekā piesakoties klātienē.

RSU topošajiem studentiem šogad piedāvās jaunas studiju programmas visos studiju līmeņos. Patlaban licencēšanas procesā ir īpaša profesionāla bakalaura studiju programma Policijas darbs; maģistrantūras līmenī angļu valodā tiks īstenota programma Starptautiskā pārvaldība un diplomātija, kas paātrinātā kārtībā trīs semestru laikā ļaus iegūt padziļinātas zināšanas par starptautiskajām attiecībām, savukārt doktorantūras līmenī piedāvās divas jaunas studiju programmas – Psiholoģija un Vadībzinātne.

Augstskola strādājusi pie uzlabojumiem arī infrastruktūras ziņā. Nupat atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs lielākajā daudzprofilu ārstniecības iestādē Latvijā – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, kas ir labas ziņas topošajiem mediķiem un viņu mācībspēkiem. Turpinās investīcijas RSU studiju bāzēs, institūtos un laboratorijās visā Latvijā. Esošie un topošie studenti būs vistiešākie ieguvēji no tāda veida investīcijām kā anatomikuma remontdarbi vai jaunu tehnoloģiju iegāde, piemēram, Zobārstniecības fakultātes pirmsklīniskajā apmācībā ieviestās videokameras, kas topošajiem stomatologiem ļauj ātrāk un izcilāk apgūt nepieciešamās profesionālās iemaņas. Nākamajā akadēmiskajā gadā RSU studenti sāks apdzīvot jauno dienesta viesnīcu, kas būs pirmā no pašiem pamatiem uzbūvētā dienesta viesnīca laika posmā kopš Latvija atguvusi neatkarību.

Patlaban RSU ir akreditētas visas 66 studiju programmas, kuras apgūst ne vien Latvijas, bet vēl 49 citu valstu studenti. RSU apjomīgākais studiju virziens – Veselības aprūpe, kurā tiek īstenotas 30 studiju programmas medicīnas, farmācijas, sabiedrības veselības, rehabilitācijas, zobārstniecības jomās – nupat saņēmis akreditāciju līdz 2023. gadam, sniedzot esošajiem un topošajiem studentiem drošības un stabilitātes garantu par RSU diploma atzīšanu gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

RSU, kas jau gadiem ir ārvalstu studentu piesaistes līderis Baltijā, šogad atzīta par kvalitatīvāko augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, pētījumu kompānijasKantar TNSLatvijas augstskolu reputācijas pētījumā iegūstot augstāko rādītāju starp desmit lielākajām augstskolām Latvijā.

RSU ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU pašlaik studē 7495 studenti, to skaitā, 2032 ārvalstu studenti no 49 valstīm. Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Sekot līdzi Rīgas Stradiņa universitātes jaunumiem var arī sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Instagram, Draugiem.lv un YouTube. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu medijā „Skaļāk” – skalak.rsu.lv/.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Iekļaujoša izglītība ir izglītība visiem atbilstīgi viņu speciālajām vajadzībām. Izaicinājumi pedagogiem ir redzēt, ko bērns var vai nevar paveikt un ko mainīt. Lai ieraudzītu skolēnu vajadzības, ir jābūt ar atvērtu sirdi.
Linda Daniela, Latvijas Universitātes asociētā profesore, vadošā pētniece, Pedagoģijas nodaļas doktora studiju programmas „Pedagoģija” zinātniskā sekretāre


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Viņi abi iemīlējās apavu veikalā jau no pirmā acu uzmetiena.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.