Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rīgas Doma kora skolas 24. izlaidums – radoši daudzpusīgi absolventi ar izciliem panākumiem

Autors: IK informācija @ 15.06.2018

Rīgas Doma kora skolas 24. izlaidums – radoši daudzpusīgi absolventi ar izciliem panākumiem
Foto: Aivars Krastiņš

Rīgas Doma kora skola – mācību iestāde, kuras darbību raksturo izcilība, stabilitāte un profesionalitāte. Rīgas Doma kora skolas misija ir uzturēt un attīstīt sabiedrības kultūrtelpu, kas ir objektīva nepieciešamība nācijas eksistencei. Apliecinājums tam būs Rīgas Doma kora skolas 24. izlaiduma svinīgā ceremonija 16. jūnijā plkst. 14.00 Rīgas Domā, kuru ar klātbūtni un uzrunu svētbrīdī pagodinās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Šis būs Rīgas Doma kora skolas 24. izlaidums, tādēļ notikums būs simbolisks sākums ceļam uz skolas 25 gadu jubileju, kas 2019. gada 18. maijā tiks atzīmēta ar krāšņu koncertu Lielajā ģildē. Jubilejas gadā pirmo izlaidumu piedzīvos jaunākā no Rīgas Doma kora skolas izglītības programmām – Mūziklu dziedātājs, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Rīgas Doma meiteņu kora projektu vadītāja Madara Boka.

Šī gada skolas absolventu vidū ir daudzpusīgi, mērķtiecīgi un ar lielām darba spējām apveltīti jaunieši. Līdzās izciliem panākumiem mūzikas jomā, augsti sasniegumi gūti dažādās mācību priekšmetu olimpiādēs un komandu sporta sacensībās.

          Rīgas Doma kora skolas 9. klasi šogad absolvē 35 skolēni, kuri radoši un aktīvi darbojušies gan individuāli, gan skolas koros. Absolventu vidū ir Viesturs Spūlis, kurš guvis izcilus panākumus un vairākas godalgotas vietas valsts olimpiādēs matemātikā, ķīmijā, fizikā un informātikā, kā arī Latvijas atklātajās fizikas, ķīmijas un matemātikas olimpiādēs. V. Spūlis ir arī LU Fizikas un matemātikas fakultātes organizētā Profesora Cipariņa kluba 1. vietas ieguvējs. 9. klases absolvente Aleksandra Špicberga šī gada maijā izdeva savu otro soloalbumu „Aicinājums”, kurā ieskaņotas latviešu komponistu dziesmas un tautas mūzika. Albumā A. Špicberga muzicē kopā ar šī gada IV kursa absolventiem Dagni Roziņu un Arti Borisu. Absolventu vidū ir jaunā balerīna Katiuscia Pelli no Itālijas, kura trīs gadu laikā, apgūstot latviešu valodu un zināšanas par Latvijas kultūru un vēsturi, lieliski iekļāvusies Rīgas Doma kora skolas saimē, kā arī ar teicamiem rezultātiem nokārtojusi eksāmenus.

Rīgas Doma kora skolas profesionālās vidējās izglītības programmas šogad absolvē 13 jaunie mūziķi. Viņu vidū ir izglītības programmas Vokālā mūzika – akadēmiskā dziedāšana absolvente Līga Gita Zīriņa. Spilgtās un suģestējošās soprāna balss īpašnieces panākumi – dalība 37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa pusfinālā, 1. vieta solo un ansambļa kategorijā I Starptautiskajā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas konkursā „Dzintara balsis 2018” Liepājā – ir apliecinājums mūziķes augstajām darba spējām un spožajam talantam. Izlaidumā L. G. Zīriņai tiks pasniegta Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas Simtgades izcilnieka pateicība. Džeza mūzikas programmas absolvente – dziedātāja Eliāna Sanda Veinberga šogad ieguvusi Grand Prix Populārās un džeza mūzikas dziedātāju konkursā „Dziesmu putenis – 2018”. IV kursa džeza ansambļa dalībnieki šogad ieguvuši 1. vietu Instrumentālo un vokāli instrumentālo ansambļu konkursā Competition VENTSPILS GROOVE. Izglītības programmas Kora diriģēšana absolventu vidū ir Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora „Sōla” kormeistars Artūrs Oskars Mitrevics, kurš par panākumiem – 1. vietu Rīgas pilsētas latviešu valodas un literatūras olimpiādes 11.-12. klasēm 2. posmā un iegūto atzinību Latviešu valodas valsts olimpiādē – izlaidumā saņems Ministru prezidenta Māra Kučinska apsveikumu. Absolvents Patriks Kārlis Stepe ir Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes jauktā kora „DeCoro” kormeistars un Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas jauktā kora diriģents. Absolvents ir Alfrēda Kalniņa Jauno vokālistu konkursa 3. vietas ieguvējs un I Starptautiskā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas konkursa „Dzintara balsis 2018” ansambļu kategorijas laureāts.

Rīgas Doma kora skola – Latvijas kordziedāšanas tradīciju un Dziesmu svētku sakņu nenogurstoša uzturētāja – lepojas ar visiem absolventiem un priecājas par viņu panākumiem, ļaujot skolas vārdam spoži skanēt Latvijā un pasaulē.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264