Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rīgā un Siguldā viesosies starptautiski atzītais NHK Tokijas bērnu koris no Japānas

Autors: IK informācija @ 15.08.2018

Rīgā un Siguldā viesosies starptautiski atzītais NHK Tokijas bērnu koris no Japānas
Foto: Publicitātes foto

Baltijas un Somijas koncerttūres laikā no 2018. gada 21. līdz 25. augustam Latvijā viesosies NHK Tokijas bērnu koris no Japānas (pilnā nosaukumā – Japānas Raidorganizāciju korporācijas Tokijas bērnu koris) diriģentu Kendži Otani un Noriko Kanedas vadībā. Tas ir kolektīvs ar vairāk nekā 60 gadu ilgu vēsturi (dibināts 1952. gadā), augstu profesionālo meistarību un plašu starptautisko atpazīstamību. Somijā, Igaunijā un Latvijā koris šoreiz koncertēs 63 dziedātāju sastāvā, apvienojot jauniešus vecumā no 12 līdz 20 gadiem, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Rīgas Doma meiteņu kora TIARA projektu vadītāja Madara Boka.

NHK Tokijas bērnu koris dibināts 1952. gadā ar mērķi uzturēt un atbalstīt Japānas Raidorganizāciju korporācijas izglītojošās un bērnu auditorijai veltītās programmas. Koris piedalījies Japānas Raidorganizāciju korporācijas veidotajās programmās, kā arī sadarbojies ar ārzemju koriem un nozīmīgākajiem Japānas orķestriem. 2018. gadā NHK Tokijas bērnu kori kopskaitā veido 175 dziedātāji. Baltijas koncerttūrē korim gaidāms īpašs notikums – pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos latviešu komponista Uģa Prauliņa īpaši NHK Tokijas bērnu korim sacerētais skaņdarbs „Japānas impresijas”. Diriģents Kendži Otani par viesošanos Latvijā saka: „Esam priecīgi sniegt koncertus zemē ar bagātu vēsturi un brīnišķīgu dabu. Ziemeļeiropas un Baltijas valstu spēcīgās kordziedāšanas tradīcijas jau ilgus gadus ir Japānas mūziķu uzmanības lokā. NHK Tokijas bērnu koris ir pagodināts iepazīt latviešu kultūru, vienlaikus iepazīstinot klausītājus ar Japānas kormūziku.”

Kora sadarbības partneris Latvijā ir Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un diriģente Aira Birziņa. Rīgas Doma meiteņu koris TIARA pašlaik ir viens no spilgtākajiem Latvijas mūzikas kolektīviem un viens no vadošajiem meiteņu koriem pasaulē, tā daudzveidīgo darbību raksturo mākslinieciski augstvērtīgs sniegums. Abu kolektīvu draudzības pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad pirmoreiz tika organizētas diriģentu apmaiņas programmas un meistarklases. Tāpat latviešu kormūzika bieži skan Latviešu mūzikas festivālā Japānā, kas kopš 2009. gada tiek organizēts Tokijā. Šoreiz abi kori tiksies kopīgā meistarklasē Kultūras centrā „Berģi” un iepazīs latviešu tradīcijas Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā.

22. augustā plkst. 18.00 NHK Tokijas bērnu koris sniegs koncertu Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis”. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt japāņu tradicionālo mūziku, kas vēsta par tālās zemes neparasti iedvesmojošo dabu un dzīves ritumu. Programmā iekļauti arī nozīmīgāko mūsdienu japāņu komponistu – A. Mijoši, K. Matsušitas un T. Suzuki – darbi, skanēs latviešu autoru mūzika. Koncertā ieeja bez maksas.

Stiprinot abu valstu draudzību kormūzikas laukā, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un NHK Tokijas bērnu koris aicina uz koncertu „Impresijas” Rīgas Domā 2018. gada 24. augustā plkst. 19.00. Koncertā piedalīsies Jolanta Barinska (ērģeles), Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un NHK Tokijas bērnu koris. Programmā M. Einfeldes, R. Dubras, U. Prauliņa, A. Kalēja, Ž. Alēna, R. Oguras, S. Otas un citu komponistu mūzika. Koncerta „Impresijas” programmā ietvertās muzikālās ainavas klausītājiem dāvās divu izcilu koru priekšnesumus un krāsainus iespaidus varenajās Rīgas Doma ērģeļu skaņās. NHK Tokijas bērnu kora dziedājumā būs klausāms pasaules pirmatskaņojums Uģa Prauliņa jaundarbam „Japānas impresijas”, par ko diriģents K. Otani saka: „Iedvesmojoties no japāņu tradicionālās dzejas, komponists radījis skaistu un aizkustinošu mūzikas skanējumu. Esmu pārliecināts, ka skaņdarbs taps iemīļots arī Japānā.” Meiteņu kora TIARA priekšnesumā skanēs emocionāli piesātinātie M. Einfeldes, K. Krēka un M. Košāra sakrālie skaņdarbi. Skanot R. Dubras „Gavilēm” diviem koriem, koncerta noslēgumā apvienosies latviešu un japāņu dziedošie bērni. Biļetes uz šo koncertu iespējams iegādāties Rīgas Doma kasē.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA ir pateicīgs Siguldas koncertzālei „Baltais Flīģelis”, Siguldas Mākslu skolai „Baltais Flīģelis”, Kultūras centram „Berģi”, Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas muzejam un Rīgas Domam par atbalstu!

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264