Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rīgā un Siguldā viesosies starptautiski atzītais NHK Tokijas bērnu koris no Japānas

Autors: IK informācija @ 15.08.2018

Rīgā un Siguldā viesosies starptautiski atzītais NHK Tokijas bērnu koris no Japānas
Foto: Publicitātes foto

Baltijas un Somijas koncerttūres laikā no 2018. gada 21. līdz 25. augustam Latvijā viesosies NHK Tokijas bērnu koris no Japānas (pilnā nosaukumā – Japānas Raidorganizāciju korporācijas Tokijas bērnu koris) diriģentu Kendži Otani un Noriko Kanedas vadībā. Tas ir kolektīvs ar vairāk nekā 60 gadu ilgu vēsturi (dibināts 1952. gadā), augstu profesionālo meistarību un plašu starptautisko atpazīstamību. Somijā, Igaunijā un Latvijā koris šoreiz koncertēs 63 dziedātāju sastāvā, apvienojot jauniešus vecumā no 12 līdz 20 gadiem, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Rīgas Doma meiteņu kora TIARA projektu vadītāja Madara Boka.

NHK Tokijas bērnu koris dibināts 1952. gadā ar mērķi uzturēt un atbalstīt Japānas Raidorganizāciju korporācijas izglītojošās un bērnu auditorijai veltītās programmas. Koris piedalījies Japānas Raidorganizāciju korporācijas veidotajās programmās, kā arī sadarbojies ar ārzemju koriem un nozīmīgākajiem Japānas orķestriem. 2018. gadā NHK Tokijas bērnu kori kopskaitā veido 175 dziedātāji. Baltijas koncerttūrē korim gaidāms īpašs notikums – pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos latviešu komponista Uģa Prauliņa īpaši NHK Tokijas bērnu korim sacerētais skaņdarbs „Japānas impresijas”. Diriģents Kendži Otani par viesošanos Latvijā saka: „Esam priecīgi sniegt koncertus zemē ar bagātu vēsturi un brīnišķīgu dabu. Ziemeļeiropas un Baltijas valstu spēcīgās kordziedāšanas tradīcijas jau ilgus gadus ir Japānas mūziķu uzmanības lokā. NHK Tokijas bērnu koris ir pagodināts iepazīt latviešu kultūru, vienlaikus iepazīstinot klausītājus ar Japānas kormūziku.”

Kora sadarbības partneris Latvijā ir Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un diriģente Aira Birziņa. Rīgas Doma meiteņu koris TIARA pašlaik ir viens no spilgtākajiem Latvijas mūzikas kolektīviem un viens no vadošajiem meiteņu koriem pasaulē, tā daudzveidīgo darbību raksturo mākslinieciski augstvērtīgs sniegums. Abu kolektīvu draudzības pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad pirmoreiz tika organizētas diriģentu apmaiņas programmas un meistarklases. Tāpat latviešu kormūzika bieži skan Latviešu mūzikas festivālā Japānā, kas kopš 2009. gada tiek organizēts Tokijā. Šoreiz abi kori tiksies kopīgā meistarklasē Kultūras centrā „Berģi” un iepazīs latviešu tradīcijas Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā.

22. augustā plkst. 18.00 NHK Tokijas bērnu koris sniegs koncertu Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis”. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt japāņu tradicionālo mūziku, kas vēsta par tālās zemes neparasti iedvesmojošo dabu un dzīves ritumu. Programmā iekļauti arī nozīmīgāko mūsdienu japāņu komponistu – A. Mijoši, K. Matsušitas un T. Suzuki – darbi, skanēs latviešu autoru mūzika. Koncertā ieeja bez maksas.

Stiprinot abu valstu draudzību kormūzikas laukā, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un NHK Tokijas bērnu koris aicina uz koncertu „Impresijas” Rīgas Domā 2018. gada 24. augustā plkst. 19.00. Koncertā piedalīsies Jolanta Barinska (ērģeles), Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un NHK Tokijas bērnu koris. Programmā M. Einfeldes, R. Dubras, U. Prauliņa, A. Kalēja, Ž. Alēna, R. Oguras, S. Otas un citu komponistu mūzika. Koncerta „Impresijas” programmā ietvertās muzikālās ainavas klausītājiem dāvās divu izcilu koru priekšnesumus un krāsainus iespaidus varenajās Rīgas Doma ērģeļu skaņās. NHK Tokijas bērnu kora dziedājumā būs klausāms pasaules pirmatskaņojums Uģa Prauliņa jaundarbam „Japānas impresijas”, par ko diriģents K. Otani saka: „Iedvesmojoties no japāņu tradicionālās dzejas, komponists radījis skaistu un aizkustinošu mūzikas skanējumu. Esmu pārliecināts, ka skaņdarbs taps iemīļots arī Japānā.” Meiteņu kora TIARA priekšnesumā skanēs emocionāli piesātinātie M. Einfeldes, K. Krēka un M. Košāra sakrālie skaņdarbi. Skanot R. Dubras „Gavilēm” diviem koriem, koncerta noslēgumā apvienosies latviešu un japāņu dziedošie bērni. Biļetes uz šo koncertu iespējams iegādāties Rīgas Doma kasē.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA ir pateicīgs Siguldas koncertzālei „Baltais Flīģelis”, Siguldas Mākslu skolai „Baltais Flīģelis”, Kultūras centram „Berģi”, Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas muzejam un Rīgas Domam par atbalstu!

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Paziņojums

Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Cilvēki mūsdienās ir slinki un pārāk daudz sūdzas, tāpēc arī tik ļoti kritizē skolas un skolotājus.
Linda Klimanova, Rīgas Juridiskās augstskolas bakalaura programmas „Tiesības un bizness” studente


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Liekas, ka pulvera autoram visai grāmatai nav pieticis.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.