Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rīgā un Liepājā notiks 5. starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs ar izciliem viesiem

Autors: IK informācija @ 03.10.2018

Rīgā un Liepājā notiks 5. starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs ar izciliem viesiem

No 8. līdz 13. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina uz 5. starptautisko Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpoziju, kurā topošajiem mūziķiem un visiem citiem interesentiem būs iespēja piedalīties viesu un talantīgu pasniedzēju meistarklasēs, individuālajās nodarbībās un klausīties koncertus. Nu jau piekto gadu simpozijs pulcē aktuālākos sava instrumenta spēles meistarus no visas Eiropas, šogad tajā piedalās Paolo Tabalione (Paolo Taballione, flauta, Austrija), Eva van Grinsvena (Eva van Grinsven, saksofons, Nīderlande), Gregors Vits (Gregor Witt, oboja, Vācija), Karels Dohnals (Karel Dohnal, klarnete, Čehija) un Pēters Sarapū (Peeter Sarapuu, fagots, Igaunija), portālu „Izglītība un kultūra” informēja JVLMA Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.

Par tradīciju izveidojusies arī simpozija viesošanās kādā no Latvijas reģionu mūzikas skolām, tādēļ no 8. līdz 11. oktobrim simpozija aktivitātes notiks JVLMA, bet no 12. līdz 13. oktobrim izbraukuma meistarklasēs dosies uz Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, kur individuālajās nodarbībās strādās ar šīs un apkārtnes mūzikas skolu audzēkņiem. Liepājas izvēle nav nejauša, kā vēsta Simpozija mākslinieciskais vadītājs klarnetists un diriģents Guntis Kuzma, Kurzemē ir bagātas pūšaminstrumentu spēles tradīcijas. No šī reģiona nāk spoži jaunie mūziķi, kuri pēc mācībām Rīgā vai ārzemēs atgriežas un turpina darbu Liepājas Simfoniskajā orķestrī (LSO), kā arī kļūst par pedagogiem un audzina tur jauno paaudzi. LSO koncertos bieži dzirdam izcilus solo Reiņa Lapas, Ingus Novicāna, Arta Zēna izpildījumā, atceramies leģendārus Dzintara Jurgelaiša koncertus. Tagad arī pūšaminstrumentu spēles specialitātes popularitāti Liepājā bagātina bigbenda aktivitātes. G. Kuzma uzsver, ka šī gada pasākums kopumā būs aizraujošs ar savu augsto meistarību, ko koncertam sagatavojuši vieni no spēcīgākajiem profesionāļiem katrs savā specialitātē, kā arī intensīvs meistarklašu grafiks, kur viesi dalīsies ar sava amata noslēpumiem. 

Simpozija laikā būs iespēja darboties ne tikai praktiski, bet arī 10. un 11. oktobrī apmeklēt RIGA WINDS mūzikas instrumentu izstādi JVLMA Senāta zālē un vērot divus muzikāli baudāmus notikumus – 10. oktobrī plkst. 18.00 simpozija īpašo viesu, JVLMA studentu un maģistrantu koncertu Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē  un 13. oktobrī plkst. 19.00 noslēguma koncertu „KOKU SIMFONIJAS” Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”, kurā piedalīsies visi uzaicinātie ārzemju mūzikas profesionāļi,  LSO diriģenta, JVLMA profesora Andra Vecumnieka vadībā.

Aicinām uz šādiem simpozija koncertiem:

Trešdien, 10. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē

Simpozija KAMERMŪZIKAS koncerts

Piedalās Simpozija īpašie viesi, JVLMA studenti un maģistranti.

Biļešu pārdošana – stundu pirms pasākuma norises vietā. Biļetes cena - € 3, pensionāriem, studentiem, skolēniem, uzrādot apliecības – ieeja bez maksas.

Sestdien, 13. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”

KOKU SIMFONIJAS

V Starptautiskā JVLMA Koka pūšaminstrumentu simpozija NOSLĒGUMA koncerts

Programmā Karls Fīlips Emanuels Bahs, Fransuā Devjēns, Karls Marija fon Vēbers, Franks Martēns.

Piedalās Paolo Taballione /flauta, Austrija/, Eva van Grinsvena /saksofons, Nīderlande/, Gregors Vits /oboja, Vācija/, Karels Dohnals /klarnete, Čehija/ un Pēters Sarapū /fagots, Igaunija/, Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Andris Vecumnieks.

Biļetes arī iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

Biļetes cena – 5 €, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 3 €

Par sadarbību un atbalstu 5. starptautiskajam koka pūšaminstrumentu simpozijam īpašs paldies Valsts kultūrkapitāla fondam, ERASMUS+, koncertzālei „Lielais dzintars”, Liepājas Simfoniskajam orķestrim, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai un Meklenburgas-Priekšpomerānijas augstskolu kontaktbirojam.  

 

Vairāk par simpoziju un viesmūziķiem lasiet www.jvlma.lv

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)