Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rīgā un Liepājā notiks 5. starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs ar izciliem viesiem

Autors: IK informācija @ 03.10.2018

Rīgā un Liepājā notiks 5. starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs ar izciliem viesiem

No 8. līdz 13. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) aicina uz 5. starptautisko Rīgas Koka pūšaminstrumentu simpoziju, kurā topošajiem mūziķiem un visiem citiem interesentiem būs iespēja piedalīties viesu un talantīgu pasniedzēju meistarklasēs, individuālajās nodarbībās un klausīties koncertus. Nu jau piekto gadu simpozijs pulcē aktuālākos sava instrumenta spēles meistarus no visas Eiropas, šogad tajā piedalās Paolo Tabalione (Paolo Taballione, flauta, Austrija), Eva van Grinsvena (Eva van Grinsven, saksofons, Nīderlande), Gregors Vits (Gregor Witt, oboja, Vācija), Karels Dohnals (Karel Dohnal, klarnete, Čehija) un Pēters Sarapū (Peeter Sarapuu, fagots, Igaunija), portālu „Izglītība un kultūra” informēja JVLMA Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.

Par tradīciju izveidojusies arī simpozija viesošanās kādā no Latvijas reģionu mūzikas skolām, tādēļ no 8. līdz 11. oktobrim simpozija aktivitātes notiks JVLMA, bet no 12. līdz 13. oktobrim izbraukuma meistarklasēs dosies uz Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, kur individuālajās nodarbībās strādās ar šīs un apkārtnes mūzikas skolu audzēkņiem. Liepājas izvēle nav nejauša, kā vēsta Simpozija mākslinieciskais vadītājs klarnetists un diriģents Guntis Kuzma, Kurzemē ir bagātas pūšaminstrumentu spēles tradīcijas. No šī reģiona nāk spoži jaunie mūziķi, kuri pēc mācībām Rīgā vai ārzemēs atgriežas un turpina darbu Liepājas Simfoniskajā orķestrī (LSO), kā arī kļūst par pedagogiem un audzina tur jauno paaudzi. LSO koncertos bieži dzirdam izcilus solo Reiņa Lapas, Ingus Novicāna, Arta Zēna izpildījumā, atceramies leģendārus Dzintara Jurgelaiša koncertus. Tagad arī pūšaminstrumentu spēles specialitātes popularitāti Liepājā bagātina bigbenda aktivitātes. G. Kuzma uzsver, ka šī gada pasākums kopumā būs aizraujošs ar savu augsto meistarību, ko koncertam sagatavojuši vieni no spēcīgākajiem profesionāļiem katrs savā specialitātē, kā arī intensīvs meistarklašu grafiks, kur viesi dalīsies ar sava amata noslēpumiem. 

Simpozija laikā būs iespēja darboties ne tikai praktiski, bet arī 10. un 11. oktobrī apmeklēt RIGA WINDS mūzikas instrumentu izstādi JVLMA Senāta zālē un vērot divus muzikāli baudāmus notikumus – 10. oktobrī plkst. 18.00 simpozija īpašo viesu, JVLMA studentu un maģistrantu koncertu Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē  un 13. oktobrī plkst. 19.00 noslēguma koncertu „KOKU SIMFONIJAS” Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”, kurā piedalīsies visi uzaicinātie ārzemju mūzikas profesionāļi,  LSO diriģenta, JVLMA profesora Andra Vecumnieka vadībā.

Aicinām uz šādiem simpozija koncertiem:

Trešdien, 10. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē

Simpozija KAMERMŪZIKAS koncerts

Piedalās Simpozija īpašie viesi, JVLMA studenti un maģistranti.

Biļešu pārdošana – stundu pirms pasākuma norises vietā. Biļetes cena - € 3, pensionāriem, studentiem, skolēniem, uzrādot apliecības – ieeja bez maksas.

Sestdien, 13. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”

KOKU SIMFONIJAS

V Starptautiskā JVLMA Koka pūšaminstrumentu simpozija NOSLĒGUMA koncerts

Programmā Karls Fīlips Emanuels Bahs, Fransuā Devjēns, Karls Marija fon Vēbers, Franks Martēns.

Piedalās Paolo Taballione /flauta, Austrija/, Eva van Grinsvena /saksofons, Nīderlande/, Gregors Vits /oboja, Vācija/, Karels Dohnals /klarnete, Čehija/ un Pēters Sarapū /fagots, Igaunija/, Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Andris Vecumnieks.

Biļetes arī iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

Biļetes cena – 5 €, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 3 €

Par sadarbību un atbalstu 5. starptautiskajam koka pūšaminstrumentu simpozijam īpašs paldies Valsts kultūrkapitāla fondam, ERASMUS+, koncertzālei „Lielais dzintars”, Liepājas Simfoniskajam orķestrim, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai un Meklenburgas-Priekšpomerānijas augstskolu kontaktbirojam.  

 

Vairāk par simpoziju un viesmūziķiem lasiet www.jvlma.lv

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Kaut kas nav kārtībā – ar laika plānošanu vai izpratni par to, kā notiek mācīšanās. Mēs taču zinām, ka ne pareizās atbildes, bet prasme un motivācija uzdot jautājumu ir vislabākais apliecinājums tam, ka mācīšanās process ir noticis. Zinām taču, vai ne?
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Laura bija stipra sieviete, tāpēc viņa savas jūtas apdzēsa pret kaimiņu vīrieti.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.