Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmierā notiks seminārs skolotājiem „Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai”

Autors: IK informācija @ 18.09.2017

Oktobra sākumā četrās Latvijas pilsētās (Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmierā) notiks seminārs skolotājiem „Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai”. Semināru organizē Ziemeļvalstu birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Interneta asociācijas Drošāka interneta centru, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

Mediju izglītība ir ceļš, kas ejams, lai pilnveidotu mediju pratību un nodrošinātu rīcībspēju mūsdienu sabiedrībā. Mediju izglītība ietver gan informācijas pratību (iegūt, analizēt, strukturēt, izvērtēt informāciju, ko saņemam dažādos kanālos, radīt savu saturu, dalīties ar to), gan digitālo pratību (prast lietot digitālās tehnoloģijas, apzināties kādas un kā tieši tehnoloģijas balsta mūs mērķu sasniegšanā, problēmu risināšanā), gan spēju reproducēt un veidot jaunas zināšanas un pašvadīti mācīties, gan apzināties kā mediji veido mūsu izpratni par apkārt notiekošo. Mediju pratība ir kompleksa un attīstās tikai mērķtiecīgi vadītā izglītības procesā. Seminārā būs iespēja iepazīt Ziemeļvalstu pieredzi mediju izglītībā, izprast situāciju Latvijā, kā arī piedalīties praktiskās radošās darbnīcās.

Seminārā lekcijas angļu valodā lasīs Igaunijas mediju izglītības eksperte Kadri Ugura (Kadri Ugur) un Somijas Nacionālā Audiovizuālā institūta vadītāja vietnieks, Mediju izglītības un Audiovizuālo mediju nodaļas vadītājs Leo Pekala (Leo Pekkala). Semināra otrajā daļā – radošās darbnīcas. Semināra ilgums 8 akadēmiskās stundas. Noslēgumā dalībnieki saņems apliecību.

Semināra norises laiks un vieta Rīgā: 5. oktobris, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, Jūrmalas gatvē 76. Pieteikšanās semināram: https://drive.google.com/open?id=1iZ0EpKLikQalI2scOr_mDo2H0rjqouTVeyIPai16Y30

 

Semināra norises laiks un vieta Daugavpilī : 2.oktobris Daugavpils Universitātē,  Parādes ielā 1. Pieteikšanās semināram: https://docs.google.com/forms/d/1zvvPYS_NNhveKr80BzPIpCdchEqrguJ5eFgQ2SJHIdQ/viewform?edit_requested=true

Semināra norises laiks un vieta Rēzeknē: 3.oktobris Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Atbrīvošanas alejā 115

Pieteikšanās semināram: https://docs.google.com/forms/d/1YpvFhwMb9ji41jYWJ_WUU-lLDOsv3e0OkZ1y3M6g4Fc/viewform?edit_requested=true

 

Semināra norises laiks un vieta Valmierā: 6. oktobris Vidzemes Augstskola, Cēsu ielā 4

Pieteikšanās semināram: : https://drive.google.com/open?id=1C3-s_ogkqVTo2edM0-myWS_v7s-K99mC87GX9TH_bxg

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Kompetence ir indivīda spēja kompleksi lietot zināšanas, prasmes un attieksmi, risinot problēmas mainīgās dzīves situācijās.


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.