Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Publisko izdevumu komisija: pēc iespējas ātrāk jāsakārto pedagogu atalgojuma sistēma

Autors: IK informācija @ 28.11.2018

Publisko izdevumu komisija: pēc iespējas ātrāk jāsakārto pedagogu  atalgojuma sistēma
Foto: Ernests Dinka, Saeima

Pedagogu atalgojuma sistēma jāsakārto pēc iespējas ātrāk. Nav pieņemams, ka darbus, kas nepieciešami tās uzlabošanai, plānots veikt vairāku gadu laikā. Mums vajadzīgi arī īstermiņa mērķi, kurus varam izvirzīt, lai situāciju uzlabotu. To Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē trešdien, 28. novembrī, uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens.

 

Komisijas deputāti sēdē tikās ar Valsts kontroles (VK), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, lai apspriestu VK veiktās revīzijas par pedagogu atlīdzības sistēmu rezultātus.

 

Revīzijas, kas veikta 32 Latvijas skolās un IZM, rezultāti liecina, ka pedagogu darba samaksas sistēmu nepieciešams vienkāršot, padarīt saprotamāku un caurskatāmāku, skaidroja VK pārstāvji. Secināts, ka nevienā no skolām nav pilnībā ievērots regulējums par pedagogu darba samaksu, savukārt pedagogu slodze un alga noteikta pēc skolas vadības ieskatiem. Tāpat problēmas saskatītas skolās īstenotajā piemaksu, naudas balvu un prēmiju sistēmā. Turklāt secināts, ka 70,8 procenti pedagogu jauno darba samaksu uzzina tikai tad, kad jau sācies jaunais mācību gads.

 

Balstoties uz revīzijas rezultātiem, VK aicinājusi nozares ministriju izvērtēt iespēju noteikt pedagogiem normālo jeb 40 darba stundu slodzi nedēļā līdzšinējo 30 stundu vietā un veikt citas izmaiņas, lai mazinātu ar darba laika un samaksas noteikšanu saistīto birokrātisko slogu. Skolotāji laikus jāinformē par gaidāmo algu apmēru, tāpat jāveic papildu uzraudzība valsts mērķdotāciju izlietojumam. Savukārt pašvaldības aicinātas sakārtot darba samaksas regulējumu skolās un veicināt skolotāju tiesību ievērošanu, piemēram, veicot atbilstošu virsstundu uzskaiti.

 

IZM pārstāvji komisijas deputātiem skaidroja, ka dažādas ar pedagogu atalgojuma sistēmu saistītas izmaiņas jau regulāri tiek īstenotas, un šis darbs nākotnē turpināsies, bet problēmas radot, piemēram, tādi aspekti kā pedagogu dažādā noslodze. Tomēr komisijas deputāti norādīja, ka daļa no revīzijā izgaismotajiem jautājumiem risināmi jau līdz nākamā mācību gada sākumam, un lūdza VK noteikt reālistiskus, bet īsākus atklāto problēmu risināšanai paredzētos termiņus.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264