Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Publisko izdevumu komisija: pēc iespējas ātrāk jāsakārto pedagogu atalgojuma sistēma

Autors: IK informācija @ 28.11.2018

Publisko izdevumu komisija: pēc iespējas ātrāk jāsakārto pedagogu  atalgojuma sistēma
Foto: Ernests Dinka, Saeima

Pedagogu atalgojuma sistēma jāsakārto pēc iespējas ātrāk. Nav pieņemams, ka darbus, kas nepieciešami tās uzlabošanai, plānots veikt vairāku gadu laikā. Mums vajadzīgi arī īstermiņa mērķi, kurus varam izvirzīt, lai situāciju uzlabotu. To Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē trešdien, 28. novembrī, uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens.

 

Komisijas deputāti sēdē tikās ar Valsts kontroles (VK), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, lai apspriestu VK veiktās revīzijas par pedagogu atlīdzības sistēmu rezultātus.

 

Revīzijas, kas veikta 32 Latvijas skolās un IZM, rezultāti liecina, ka pedagogu darba samaksas sistēmu nepieciešams vienkāršot, padarīt saprotamāku un caurskatāmāku, skaidroja VK pārstāvji. Secināts, ka nevienā no skolām nav pilnībā ievērots regulējums par pedagogu darba samaksu, savukārt pedagogu slodze un alga noteikta pēc skolas vadības ieskatiem. Tāpat problēmas saskatītas skolās īstenotajā piemaksu, naudas balvu un prēmiju sistēmā. Turklāt secināts, ka 70,8 procenti pedagogu jauno darba samaksu uzzina tikai tad, kad jau sācies jaunais mācību gads.

 

Balstoties uz revīzijas rezultātiem, VK aicinājusi nozares ministriju izvērtēt iespēju noteikt pedagogiem normālo jeb 40 darba stundu slodzi nedēļā līdzšinējo 30 stundu vietā un veikt citas izmaiņas, lai mazinātu ar darba laika un samaksas noteikšanu saistīto birokrātisko slogu. Skolotāji laikus jāinformē par gaidāmo algu apmēru, tāpat jāveic papildu uzraudzība valsts mērķdotāciju izlietojumam. Savukārt pašvaldības aicinātas sakārtot darba samaksas regulējumu skolās un veicināt skolotāju tiesību ievērošanu, piemēram, veicot atbilstošu virsstundu uzskaiti.

 

IZM pārstāvji komisijas deputātiem skaidroja, ka dažādas ar pedagogu atalgojuma sistēmu saistītas izmaiņas jau regulāri tiek īstenotas, un šis darbs nākotnē turpināsies, bet problēmas radot, piemēram, tādi aspekti kā pedagogu dažādā noslodze. Tomēr komisijas deputāti norādīja, ka daļa no revīzijā izgaismotajiem jautājumiem risināmi jau līdz nākamā mācību gada sākumam, un lūdza VK noteikt reālistiskus, bet īsākus atklāto problēmu risināšanai paredzētos termiņus.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Visvajadzīgākā šodien – un rītdien – ir spēja orientēties apkārtējā informācijas troksnī, sadzirdēt tajā savu viedokli, pievienot tam savu – aizrautīgu un izsvērtu, zinošu un drosmīgu – balsi, jo, kā izrādās, klusēšana vairs nav modē un vairs nav zelts.
Mārtiņš Daugulis, Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēks


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars ir pārdzēris visu, kas viņam ir.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.