Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

PTAC iepazīstina ar metodisko materiālu „Ceļā uz dzīves meistarību”

Autors: IK informācija @ 15.03.2018

PTAC iepazīstina ar metodisko materiālu „Ceļā uz dzīves meistarību”

Pēdējo gadu laikā arvien ērtāk pieejami un kārdinošāki ir kļuvuši dažādi kredītdevēju piedāvājumi, kas jauniešiem liek domāt, ka vienkāršāk ir aizņemties nevis veidot uzkrājumus sava mērķa sasniegšanai. Diemžēl nereti cilvēki, tai skaitā arī jaunieši, savas nezināšanas dēļ aizņemas, neizlasa līguma noteikumus, nespēj atmaksāt kredītu un nokļūst parādnieku sarakstā. Finanšu pratības nedēļas laikā un, atzīmējot Starptautisko patērētāju dienu, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) vēlas aktualizēt patērētāju, īpaši jauniešu, uzmanību finanšu pratībai, iepazīstinot ar PTAC un Valsts izglītības satura centra (VISC) izveidoto metodisko materiālu vispārizglītojošo skolu un profesionālās izglītības iestāžu skolotājiem 10.-12. klašu skolēniem „Ceļā uz dzīves meistarību”, portālu „Izglītība un kultūra” informēja PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas pārstāve Sanita Gertmane. 

PTAC metodiskais materiāls ir izstrādāts ar mērķi pilnveidot skolēnu zināšanas par vēlmēm, vajadzībām, kā arī par nepieciešamību un iespējām tās realizēt. Izmantojot šo materiālu, mācību gaitā skolēni izpratīs faktorus, kas ietekmē lēmumu aizņemties, sapratīs kā veikt atbildīgu izvēli un spēs izvērtēt finanšu lēmuma rezultātus. Mācību stundās jaunieši tiks rosināti kritiski izvērtēt banku un citu kredītdevēju sniegtos pakalpojumus, spēs tos atšķirt un noteikt to priekšrocības un trūkumus. Īpaši vēlamies vērst skolēnu uzmanību uz to kā rūpīgi izvērtēt kredīta nosacījumus un izprast personisko atbildību finanšu darījumos. Tāpat metodiskajā materiālā tiek izskaidrots kā rīkoties situācijās, kad ir grūtības atmaksāt kredītu, kur nepieciešamības gadījumā meklēt informāciju par finanšu produktiem, pienākumiem un tiesībām, un to kādas ir kredīta neatmaksāšanas sekas. Tomēr, lai jauniešiem nebūtu nepieciešamība vērsties pie kredītdevēja un aizņemties, PTAC vēlas veicināt skolēnu zināšanas par budžeta plānošanu un nepieciešamību veidot uzkrājumus.

 

Metodiskajā materiālā tiek izklāstītas tādas tēmas kā atbildīga aizņemšanās, pieteikšanās kredītam, kredīta atmaksa un finanšu plānošana. Papildus teorijai, katrā nodaļā ir iekļauti izdales materiāli, darba lapas situācijas analīzei un pašpārbaudes lapas, lai skolēni varētu pārliecināties par iegūtajām zināšanām. Aicinām ikvienu pedagogu un interesentu iepazīties ar PTAC un VISC izstrādāto metodisko materiālu un izmantot to mācību stundās skolēnu izglītošanai. Informējam, ka pašlaik PTAC ir sācis apsekot Latvijas reģionus, lai tiktos ar skolotājiem, pārrunātu metodiskā materiāla nepieciešamību un informētu kā veiksmīgi to izmantot savās mācību stundās. Ja arī jūsu skolai ir interese uzzināt vairāk par metodisko materiālu, lūgums sazināties ar PTAC pa tālruni 67388622, lai vienotos par lekcijām dažādos Latvijas reģionos vai uzdotu sev interesējošos jautājumus.

 

PTAC cer, ka šis materiāls būs noderīgs un palīdzēs skolēniem sasniegt patiesu dzīves un finanšu meistarību, lai spētu izvēlēties sev vispiemērotākos finanšu pakalpojumus, un tie būtu lielisks instruments labklājības un finanšu veselības uzlabošanai, nevis slogs!

 

Metodiskais materiāls pieejams: https://goo.gl/4EaARh

 

Papildus metodiskajam materiālam ir izveidots informatīvs video par atbildīgu aizņemšanos:

https://youtu.be/5s9VeOIqERQ

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Kāda jēga strādāt skolā, ja nav mērķa ar to iepriecināt skolēnus un sevi? Kāda jēga izveidot ģimeni, ja nav laika tiem, kurus savā ģimenē esam sasaukuši?
Kaspars Bikše, Latvijas un Dānijas augstskolu lektors


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Viņi abi iemīlējās apavu veikalā jau no pirmā acu uzmetiena.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.