Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Pirmo reizi Latvijā – pasaules mēroga notikums etnomuzikoloģijā

Autors: IK informācija @ 04.09.2018

Pirmo reizi Latvijā – pasaules mēroga notikums etnomuzikoloģijā
Foto: Kristīne V. Bolmena

No 3. līdz 7. septembrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) norisināsies 34. Eiropas seminārs etnomuzikoloģijā (European Seminar in Ethnomusicology, ESEM), kurā piedalīsies etnomuzikoloģijas nozares autoritātes no ASV, Austrijas, Horvātijas, Itālijas, Īrijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas, Šveices, Ukrainas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas, portālu „Izglītība un kultūra” informēja , JVLMA Sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

ESEM ir starptautisks pētnieku tīkls, ko 1981. gadā Belfāstā nodibināja Džons Blekings (John Blacking). Tas atvērts kolēģiem un studentiem no visas pasaules. ESEM funkcionē arī kā komunikācijas platforma ziņām, pasākumiem, publikācijām u.tml. Patlaban tajā reģistrējušies aptuveni 250 pētnieki no visas pasaules. Katru gadu starptautiskas konferences tiek organizētas kādā no Eiropas pilsētām. Šogad konference notiek JVLMA, Rīgā.

 

Konferences tēma – „Experience and Expectation” (pieredze un gaidītais) izvēlēta, domājot par Latvijas simtgadi. Tās kontekstā diskusija par laika konceptuālo semantiku, kas ir būtiska arī mūzikas un dejas pētniecībā, kļūst īpaši nozīmīga. Cits nozīmīgs konteksts saistās ar Johanu Gotfrīdu Herderu (Johann Gottfried Herder), kurš dzīvoja un strādāja Rīgā no 1764. līdz 1769. gadam. Viņš savulaik rakstīja par to, ka pasaulē nav divu lietu, kam būtu vienāds laika mērs, un ka tādējādi Visumā vienmēr paralēli eksistē vairāki laiki. Minētais uzstādījums ar fokusu uz konceptuālo jēdzienu pāri „pieredze un gaidītais” paver īpašu perspektīvu arī attiecībā uz mūzikas un dejas radīšanas un izpildījuma procesiem.


Īpaša ESEM tradīcija ir „John Blacking lekcija”, ko šajā konferencē lasīs Filips V. Bolmens (Philip V. Bohlman) – viena no spožākajām zvaigznēm pie etnomuzikoloģijas debesīm. Filips V. Bolmens ir Čikāgas Universitātes profesors, kā arī Hanoveres Mūzikas, teātra un mediju augstskolas goda profesors. Viņa pētniecības lauks aptver plašu izpētes spektru, sākot ar reliģijām un beidzot ar Eiropas, Ziemeļamerikas, Tuvo Austrumu un Dienvidāzijas kultūrām. Starp viņa jaunākajām un nozīmīgākajām publikācijām jāmin „Hanns Eisler – In der Musik ist es anders” (Hentrich & Hentrich), „Jazz Worlds/World Jazz” (University of Chicago Press), „Song Loves the Masses: Herder on Music and Nationalism” (University of California Press), „Wie sängen wir Seinen Gesang auf dem Boden der Fremde” (Lit Verlag), kā arī CD „Jewish Cabaret in Exile and As Dreams Fall Apart” (Cedille Records), kas 2015. gadā tika nominēts Grammy balvai.

 

Konferenci atbalsta ERAF projekts Nr. 1.1.1.5/18/I/001, Rīgas Doms, Alsungas novada dome, Viļakas novada dome, Etniskās kultūras centrs Suiti, Hotel Bergs, Spēlmaņu krogs.


Ar referentiem un konferences programmu aicinām iepazīties JVLMA mājaslapā: http://www.jvlma.lv/latvian/page/2690.html.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Nākotnē cilvēki strādās interesantāku un radošāku darbu, definēs problēmas, būs daudz mazāk fiziska darba. Viņiem nebūs tik daudz vajadzību raizēties par izdzīvošanu, viņi vēlēsies savu darbu piepildīt ar lielāku jēgu.
Edgars Pētersons, aģentūras „Weekend” partneris un stratēģiskais direktors


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Ričs un Vija darbā „Aka” parādīti kā nekopēja tēva bērni.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.