Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Pasākumā vienuviet tirgosies 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas

Autors: IK informācija @ 09.03.2018

Pasākumā vienuviet tirgosies 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas

Sestdien, 10. martā, tirdzniecības centrā Domina Shopping norisināsies līdz šim vērienīgākais skolēnu mācību uzņēmumu tirgošanās pasākums „Cits bazārs”, kas notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projektā „Inovāciju motivācijas programma” un ko rīko organizācija Junior Achievement Latvija (JA Latvija). Šoreiz tirgosies rekordliels uzņēmumu skaits, un nedēļas nogalē interesenti varēs apskatīt un iegādāties vairāk nekā 270 skolēnu uzņēmumu pašu radītos produktus.

Starp produktiem, kurus jaunie uzņēmēji pircējiem piedāvās šogad – multifunkcionāli pledi, kas atgrūž ūdeni, pasargā no vēja un absorbē siltumu, automatizētas augu laistīšanas sistēmas, kraukšķīgi dārzeņu un augļu čipsi bez konservantiem un e-vielām, video CV filmēšanas pakalpojumi darba meklētājiem, USB lādētāji ar saules bateriju, izglītojošas galda spēles un daudz kas cits.

„„Cits bazārs” ir izcila testa vide, kurā jaunieši var attīstīt savu potenciālu – radīt, plānot, rēķināt, sadarboties, pārdot un komunicēt ar īstu pircēju. Katrs no dalībniekiem ir nopietni strādājis, lai parādītu un prezentētu savu produktu klientiem, tāpēc aicinu atbalstīt jauniešus, apmeklēt šo pasākumu un, iespējams, arī kaut ko iegādāties,” saka JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Apmeklētāji jauniešu radītās preces varēs ieraudzīt un iegādāties astoņās preču kategorijās – „Pakalpojumi, izklaide”, „Apģērbi, aksesuāri”, „Skaistumkopšana, bižutērija”, „Pārtika, preces virtuvei”, „Elektropreces, gaismas objekti”, „Suvenīri, dāvanas, sezonas preces”, „Spēles, preces bērniem”, „Interjera preces”. Detalizēts pārstāvēto uzņēmumu un produktu saraksts atrodams ŠEIT.

Pasākuma laikā skolēnu uzņēmumi sacentīsies arī par labāko tituliem – pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda jaunos uzņēmumus vērtēs un apbalvos septiņās nominācijās – Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda, Komerciālākais produkts un Uz zināšanām balstīts produkts, kā arī šogad nākusi klāt vēl viena jauna nominācija — Sociālo mediju komunikācijas balva, kurā uzņēmumu komunikāciju digitālajā vidē vērtēs sabiedrisko attiecību aģentūras MRS grupa komunikācijas eksperti.

Interesenti aicināti novērtēt Latvijas skolēnu veikumu un iepirkties, apmeklējot pasākumu „Cits bazārs” tirdzniecības centrā Domina Shopping (Ieriķu ielā 3, Rīgā) 10. martā plkst. 11:00–18:00.

„Viens no svarīgākajiem labas dzīves principiem ir attīstība – ja mēs spējam to izmantot un īstenot lielus mērķus, varam būt gandarīti. Tādēļ ar lielu prieku un nepacietību gaidām nākamo „Cits bazārs” norisi, kurā jaunieši varēs ne tikai parādīt savas uzņēmēju prasmes, bet arī satikties ar īstiem pircējiem. Uzskatām, ka ir obligāti jāatbalsta jauni, ambiciozi un mērķtiecīgi jaunieši, jo tā ir Latvijas nākotnes panākumu atslēga,” saka tirdzniecības centra Domina Shopping direktore Dina Bunce.

Skolēnu mācību uzņēmumu programmas stratēģiskais partneris un atbalstītājs ir Swedbank.

Pasākuma laikā jaunajiem uzņēmējiem būs iespēja saņemt 15 minūšu konsultāciju tirgvedības, finanšu plānošanas, produktu attīstīšanas vai uzņēmuma vadības jautājumos „Swedbank mentoru speed-dating” aktivitātes ietvaros. Swedbank mentori atbildēs un meklēs risinājumus uz tādiem jaunajiem uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem kā, piemēram,

„Kāda ir laba klientu apkalpošana un kāpēc tā ir tik būtiska uzņēmuma izaugsmei?”, „Kur un kā tirgot savu produktu?”, Kā piesaistīt finansējumu?” un citiem.

JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 % programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvija, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

2017./2018. mācību gadā JA Latvija ir reģistrējusi gandrīz 1200 SMU, kas ir labākais rādītājs JA Latvija pastāvēšanas laikā.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Viens no nozīmīgākajiem faktoriem, kā ieviest dzīvesspēku skolā, ir skolas vide, kurā izrāda rūpes un atbalstu.
Zelanu Montminī (Zelana Montminy), grāmatas „21 diena pretī dzīvesspēkam” autore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.