Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Ogres Profesionālās vidusskolas skolēni kļuvuši par titula "Profs" ieguvējiem

Autors: LETA informācija @ 17.12.2009

11. decembrī  Spīķeros Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rīkotā konkursa "Profs 2009" finālā uzvarējusi Ogres Profesionālā vidusskola.

Titulu "Profs 2009" ieguvis šīs skolas 4.kurss, kas iepriekš uzvarēja arī reģionālajā pusfinālā.
Līdz ar to katrs Ogres Profesionālās vidusskolas 4.kursa audzēknis saņems "iPod Nano" atskaņotāju, bet izglītības iestāde - īpašu "Profs 2009" kausu un sporta inventāru 300 latu vērtībā.

Par titulu "Profs 2009" finālā cīnījās Ogres Profesionālās vidusskolas 4. kurss, Cēsu Profesionālās vidusskolas 4. kursa 12. grupa, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles Profesionālās vidusskolas 4-LB kurss, Jelgavas Amatniecības vidusskolas kurss 4k un Rēzeknes 14. arodvidusskolas audzēkņi.

Konkursa galvenais mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī rosināt izglītības iestādes vairāk pievērsties jautājumiem, kas skar jauniešu gatavību sākt darba dzīvi.

LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, konkursu atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, Valsts darba inspekcija un Darba drošības un vides veselības institūts.

LBAS arī ziņo, ka šogad konkurss izraisīja īpaši augstu interesi jauniešu vidū - pirmajā kārtā piedalījās 2334 audzēkņi no 49 profesionālajām izglītības iestādēm.

LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers uzskata, ka gan Latvijā, gan pasaulē jaunieši ir īpaši neaizsargāti darba tirgū galvenokārt pieredzes trūkuma dēļ, tāpēc ir svarīgi paaugstināt viņu zināšanas par pamattiesībām un pienākumiem darba vietā. Pieredze rāda, ka konkurss tam ir piemērotākais formāts, saka Krīgers.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)