Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Novembrī izskanēs Kurzemei veltītais valsts simtgades lielkoncerts „Pūt, vējiņi”

Autors: Ilze Brinkmane @ 13.11.2017

Novembrī izskanēs Kurzemei veltītais valsts simtgades lielkoncerts „Pūt, vējiņi”
Foto: Kaspars Balamovskis

Latvijas mūziķi un izpildītāji kā dāvanu Latvijai valsts simtgadē radījuši koncertciklu „Latvijas gredzens”, kas izskanēs visos vēsturiskajos novados. Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja diriģenta Sigvarda Kļavas ideja bijusi izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, koncertos iesaistot arī vietējos kultūras un mākslas pārstāvjus.

Jau pavasarī Latgalē notika koncertizrāde „Rakstiem un skaņai”, bet nākamā vērienīgā mūzikas projekta pirmizrāde „Kurzemes gredzens” notiks  16. novembrī Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”. 

Režisors Reinis Suhanovs uzsver, ka Kurzemē dzimuši daudzi komponisti, izpildītāji un radušies nozīmīgi muzikāli darbi, tādēļ ne velti būs dižkoncerts jeb lielkoncerts, kurā piedalīsies Latvijas Radio koris, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris, pianists Vestards Šimkus, koklētāja Laima Jansone, etnomuzikologs Oskars Patjanko, etnogrāfiskie ansambļi „Saucējas” un „Suitu sievas”, aktieris Kaspars Znotiņš, kā arī Dūdinieki – Māris Jēkabsons, Ieva Nīmane, Eduards Klints, Kārlis Alberts Klints, Nils Jumītis.

„Tautas dziesmu „Pūt vējiņi” savā ziņā uztveram kā tautas sirdsapziņu, tas ir fenomens, kas caur lībisko ietiecies kurzemnieciskajā, iepūšot latviskuma būtību Latvijā un caur to visā pasaulē. Tas ir fenomens, kas nekad nav varēts izskaidrot, bet Latviju un latviešus saliedējis cauri gadu simtiem, vēstures lokiem un likteņa pārbaudījumiem,” uzsver  lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Sirmais.

Uzveduma saturs veidojas ap tautas dziesmas „Pūt, vējiņi” garīgo un melodisko telpu, programmā paredzot vietu gan tradicionālajai mūzikai, gan oriģinālmūzikai, kura uztur, attīsta un nes tālāk tās zīmes un kodus, kas ietverti mūsu tautas mūzikas dziļākajos slāņos. Piemēram, pianists un komponists Vestards Šimkus radījis savu versiju par šo dziesmu, bet atraktīvās „Suitu sievas” atgādinās par dziesmas spēku, kas nav zudis cauri laikiem. Skatuvisko stāstu caurstrāvo ideja par mūziku kā vienu no spēcīgākajiem identitātes medijiem.

Kurzemes gredzena lielkoncerts „Pūt, vējiņi” turpmākās izrādes notiks 22. novembrī Jelgavas kultūras namā, 24. novembrī Latgales vēstniecībā „Gors”, bet 25. novembrī koncertzālē „Cēsis”. Tas ir zīmīgi, jo 2018. gada 19. aprīlī tur ieskanēsies „Latvijas gredzena” trešais posms – Vidzemes gredzens kā muzikāla izstāde „Kalns uz augšu ies”, bet 2018. gada 17. oktobrī sāks aicināt Zemgales gredzens ar kino koncertu „Vēstures palos”.

„Latvijas gredzena” projekts divu gadu laikā realizēsies 16 koncertuzvedumos, kas cikliski tiks izrādīti četrās Latvijas koncertzālēs – Latgales vēstniecībā „Gors”, koncertzālē „Cēsis”, Jelgavas kultūras namā un Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”. Piedaloties Latvijas Radio korim, katra novada gredzenu veido cita mākslinieciskā un radošā komanda: Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics, Valsts akadēmiskais koris „Latvija”, Latvijas Radio bigbends, Liepājas Simfoniskais orķestris un citi.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Apzinos, ka no manis, skolotājas, ir atkarīgs tas, vai bērns iemīlēs skolu, vai būs attaisnojušās viņa vecāku cerības.
Jeļena Platonova, Rīgas Ostvalda vidusskolas sākumskolas skolotāja


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars ir pārdzēris visu, kas viņam ir.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.