Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Notiks XXII jauno pianistu festivāls „Klavieres populārajā mūzikā un džezā”

Autors: Edīte Millere @ 06.03.2019

Notiks XXII jauno pianistu festivāls „Klavieres populārajā mūzikā un džezā”
Foto: Publicitātes foto

 

9. martā plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zāle norisināsies XXII jauno pianistu festivāls „Klavieres populārajā mūzikā un džezā”.

Rīgas četru vispārizglītojošo skolu ar profesionāli orientētu mūzikas virzienu un Latvijas 14 vispārizglītojošo skolu ar profesionāli orientētu mūzikas virzienu skolēni atskaņos 21. gadsimta mūziku, populāro mūziku un džeza improvizācijas.

 

 

Mūzikas skolu pianisma festivāli ir kļuvuši tradicionāli, taču bieži vien netiek pienācīgi novērtēts tas devums Rīgas mūzikas un kultūras dzīvē,  ko rada jaunieši, kas absolvējuši vidusskolas ar mūzikas novirzienu: te jāmin tādas  izcilības kā Andris Nelsons, Sonora Vaice, Sergejs Jēgers, Maija Kovaļevska, Daiga Gaismiņa, Dace Šteina-Adviljone. Šāds festivāls ir ne vien zināma veida atskaite un paceļ māksliniecisko līmeni vispārizglītojošo skolu ar mūzikas novirzienu konkurencē, bet arī iepazīstina ar saviem sasniegumiem un profesionālās varēšanas līmeni mūzikas pazinējus, un īpaši jauniešus no Rīgas mūzikas skolām un vispārizglītojošām skolām.  Bieži vien tieši šādi festivāli ļauj tikt pamanītiem un uzplaukt jauniem mūzikas talantiem.

 Līdzās akadēmisko komponistu klaviermūzikai, dalībnieki demonstrēs savas spējas improvizācijā džezā un populārajā mūzikā - jomās, kam mazāk pievēršas mūzikas skolas, bet kur aizvien vajadzīga jauno mūziķu sagatavošana, balstīta profesionālos mūzikas pamatos. Tā būs vēl viena papildus vērtība, ar ko šis festivāls atšķirsies no citiem tradicionāliem pianisma festivāliem.

XXII jauno pianistu festivāla „Klavieres populārajā mūzikā un džezā” noslēguma koncerts notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Koncertā piedalās Rīgas četru vispārizglītojošo skolu ar mūzikas virzienu un Latvijas četrpadsmit vispārizglītojošo skolu ar mūzikas virzienu klavieru klases skolēni (55 dalībnieki un 40 pedagogi).

Atlases dalībnieki I un II aktivitāšu posmā Rīgas četru vispārizglītojošo mūzikas profesionāli orientēta virziena skolu (Nr.6., 45., 88., mūzikas internātvidusskola) - kopā 430 skolēni, Latvijas četrpadsmit vispārizglītojošo mūzikas profesionāli orientēta virziena skolu- kopā 894 skolēni. Pavisam 1324 skolēni un 64 skolotāji. Viņi ir izgājuši konkursa atlasi savās skolās un gatavojas uzstāties fināla koncertā.

Šis festivāls ir apsveikums Latvijai valsts simtgadē. Temats ir brīvs vai Rīgas kultūrtelpā ierakstīto akadēmisko latviešu komponistu jubilāru klavierdarbu atskaņošana: Jāzeps Vītols, Jānis Ķepītis un Juris Karlsons. Un starp tradicionālajiem pianistu festivāliem šis ir īpašs ar to, ka jaunieši demonstrēs savu varēšanu arī improvizācijā, džezā un populārajā mūzikā.

Festivāla viesmākslinieki ir džeza pianisma izcilības: Mag.art. Raimonds Petrauskis un Dr.paed. Jurijs Spigins. Konsultante Dr.paed. Larisa Maļkova. Festivāla producente un direktore M.Mus. Edīte Millere

Festivāls tiek organizēts kopš 1997. gada katru gadu. Idejas autors ir diriģents, Rīgas 6. vidusskolas direktors Haralds Bārzdiņš. Līdz šim festivāli norisinājušies Melngalvju namā, Vernisāžā, Lielajā ģildē, Mazajā ģildē, Jelgavas 4. vidusskolas Jaunajā zālē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

 

Pasākumu var apmeklēt  bez maksas.

 

Šogad festivālu atbalsta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un Rīgas dome. Festivālu rīko nodibinājums „Jauno pieanisti festivāls klavieres populārajā mūzikā un džezā”,   producente Edīte Millere.

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media"

Reģ.nr. 40103369264