Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Neatliekami veicamiem darbiem kultūrizglītības iestādēs valdība piešķir 1,1 miljonu eiro

Autors: IK informācija @ 23.10.2018

Lai vēl šogad varētu veikt neatliekamus infrastruktūras sakārtošanas un uzlabošanas darbus četros profesionālajos izglītības kompetenču centros (PIKC), valdība 23. oktobra sēdē nolēma piešķirt kopumā 1,1 miljonu eiro Ventspils Mūzikas vidusskolai, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai, Nacionālajai Mākslu vidusskolai un Rīgas dizaina un mākslas vidusskolai, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola mācību process kopš 2014. gada tiek nodrošināts četrās dažādās ēkās; skolas darbības uzsākšanai jaunajā koncertzālē nepieciešamā aprīkojuma kamerorķestra inventāra un mūzikas instrumentu iegādei piešķirti 690 315 eiro.

Lai nodrošinātu audzēkņu, skolas darbinieku, pedagogu un skolas apmeklētāju drošību, abās PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola nekustamo īpašumu ēkās gan Alejas ielā 18, gan Ausekļa ielā 11/15, Liepājā tiks veikti remontdarbi ēku tehniskajā apsekošanā konstatēto defektu novēršanai, steidzamu pārbūves un atjaunošanas darbu veikšanai 314 600 eiro apmērā.

Savukārt PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola struktūrvienības Emīla Dārziņa mūzikas skola ēkas kāpņu telpu remontam un struktūrvienības Rīgas Horeogrāfijas skola ēkas fasādes dekoratīvā apšuvuma un siltumizolācijas atjaunošanai, ar to saistīto darbu veikšanai piešķirti 104 431 eiro.

Lai veiktu datorprogrammu licenču iegādi PIKCRīgas Dizaina un mākslas vidusskola” mācību procesa nodrošināšanai, novirzīti 50 000 eiro.

Pašlaik kultūrizglītības sistēmā ir izveidoti pieci profesionālās izglītības kompetenču centri. Divi no tiem Rīgā – Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola un Nacionālā Mākslu vidusskola, kurā kā atsevišķas struktūrvienības apvienojušās Rīgas Doma kora skola un Jaņa Rozentāla mākslas skola, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola un Rīgas Horeogrāfijas skola. Trīs profesionālās izglītības kompetences centri izveidoti reģionos – Ventspils Mūzikas vidusskola un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, kurā kā divas atsevišķas struktūrvienības apvienojušās Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, kā arī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola”.

Profesionālās vidējās kultūrizglītības tīkla attīstības koncepcija paredz veicināt izcilību veidošanu un konkurētspēju kultūrizglītībā, kā arī stiprināt mākslas un mūzikas vidusskolas Latvijas reģionos. PIKC statusa būtība ir profesionālās izglītības izcilības nostiprināšana un turpmāka attīstība. Kultūrizglītības kompetences centri ir izglītības iestādes, kas papildu kvalitatīvam izglītības procesam nodrošina metodisko darbību, mācību līdzekļu izveidi, tālākizglītību, veicina audzēkņu un pedagogu līdzdalību nacionālos un starptautiskos pasākumos, kā arī stiprina saikni ar nākamajiem darba devējiem un darba vidi.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)