Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

„Mobilais zināšanu ekspresis” ved miljonus uz Latvijas skolām

Autors: IK informācija @ 27.03.2018

Pavasarī mostas ne tikai daba, bet arī košais, zināšanu pilnais un skolēnu iemīļotais „Mobilais zināšanu ekspresis”, kas sāk savu ceļu uz tuvām un tālām Latvijas skolām, verot durvis zinātkāriem, gudriem un aktīviem sākumskolas skolēniem, portālu „Izglītība un kultūra” informēja „Eiropas kustība Latvijā” ģenerālsekretāre Liene Valdmane

Trīs gadu laikā „Mobilajā zināšanu ekspresī” dažādās Latvijas vietās jau ir viesojušies vairāk nekā 9000 skolēni. Šogad „Mobilais zināšanu ekspresis” viesosies skolās 23 Latvijas novados – Stopiņu, Ikšķiles, Ādažu, Dundagas, Talsu, Kocēnu, Alojas, Naukšēnu, Valkas, Madlienas, Kokneses, Preiļu, Riebiņu, Raunas, Ērgļu, Vecpiebalgas,  Skrundas, Vaiņodes, Priekules, Grobiņas, Salacgrīvas, Limbažu un Smiltenes novadā, un maijā jau varēsim teikt, ka 12 000 Latvijas skolēni ir piedalījušies aizraujošā un zinātkāri rosinošā Eiropas piedzīvojumā.

Šogad katrs sākumskolas skolēns „Mobilajā zināšanu ekspresī” saņems savu pasi „PAŠIŅŠ”. Piedzīvojums sāksies jau atverot pirmo lapu – interesanti uzdevumi, kuru atbildes meklēsim „Mobilajā zināšanu ekspresī”, lai izprastu sevi un to, ko pats vari darīt, bet ko reizēm nedari, jo vienkārši negribas; spriedīs par atbildību un to, par ko ir atbildīgs skolotājs, prezidents, policists, bet par ko katrs pats; pētīs sabiedrību, lai saprastu, kā kopā var dzīvot vislaimīgāk, kā arī apzināties sevi kā svarīgu Latvijas, Eiropas un pasaules daļu!

Kamēr „Mobilajā zināšanu ekspresī” Eiropu izzina sākumskolas skolēni, ar pamatskolas un vidusskolas skolēniem tiekas Eiropas Savienības vēstneši – „Eiropas kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un multimākslinieks Kaspars Blūms Blūmanis. Šī gada vēstnieku tikšanās moto ir „Grāb miljonu!”, miljonu atšifrējot kā miljonu zināšanu, sajūtu, domu, ideju un mirkļu, kas veido mūsu pieredzi, izpratni, vērtību un ļauj apzināties, ka mēs katrs jau esam miljonārs! Un, protams, ikviens skolēns tiek aicināts 9. maijā palepoties ar savu zināšanu miljonu un piedalīties Eiropas eksāmenā (http://esmaja.lv/eiropas_eksamens ).

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsver: „„Mobilā zināšanu ekspreša” vestā bagāža šogad kļuvusi īpaši vērtīga – kurš gan negribētu būt miljonārs? Ja man jautā, kas ir mans miljons: mana bagātība ir zināšanas, mana pieredze un darbs, mana dzīve brīvā Latvijā un demokrātiskā Eiropā. Rainim pieder vārdi: „Mēs maza cilts, Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.” Mūsu griba kļūt gudrākiem, domāt, strādāt un līdzdarboties – tā ir mūsu bagātība. Novēlu „Mobilajam zināšanu ekspresim” piegādāt daudz jaunu zināšanu, iedvesmot jaunām idejām un mudināt domāt kritiski, lai kopīgi varam veidot labāku un laimīgāku dzīvi Latvijā un Eiropā. Lai katram skolēnam un skolotājam miljons ideju, iedvesmas un drosmes tās īstenot!”

Vairāk par Mobilo zināšanu ekspresi un Eiropas eksāmenu skatiet www.esmaja.lv.

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Ir jāturpina radīt (ne meklēt!) iespējas, lai darītu to, kas ir iecerēts un ko sirds saka priekšā.
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Satiekoties ar šādu problēmu, es nezinu, kā es sevi vestu.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.