Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

LIZDA: Sarunas ar IZM par pedagogu darba samaksas pieaugumu izšķirs būs vai nebūs protesta akcijas

Autors: LETA informācija @ 28.02.2020

Sarunas ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu izšķirs būs vai nebūs protesta akcijas, atklāja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvis Guntis Meisters. LIZDA ir nosūtījusi vēstuli izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), atgādinot, ka martā jāatsāk sarunas par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu. Saskaņā ar ministrijas sniegto informāciju - tikšanās ieplānota 12.martā.

LIZDA aicina IZM līdz 12.martam izstrādāt grozījumus normatīvajos aktos, kas dokumentāli apliecinātu pedagogu zemākās darba algas likmes kāpumu no 750 līdz 790 eiro sākot ar 2020.gada 1.septembri, kā to paredz valdībā apstiprinātais pedagogu atalgojuma pieauguma grafiks. Atalgojuma paaugstinājums paredzēts arī augstākās izglītības iestāžu pedagogiem.

LIZDA vēstulē arī lūdz IZM informēt arodbiedrību, kad šie labojumi normatīvajos aktos tiks apstiprināti Ministru kabineta sēdē. 

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga uzsvēra, ka likums un Ministru kabineta lēmums par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu ir spēkā, kas viennozīmīgi jāpilda. Viņa skaidroja, ka rudenī arodbiedrība "spēra kompromisa soli" un deva laiku, lai naudu atrastu.

"Uzskatām, ka realizējas visi priekšnosacījumi jeb mājasdarbi grafika izpildei - notiek izglītības procesu efektivizācija, skolu tīkls tiek optimizēts, ir ekonomiskā izaugsme. Ja normatīvie akti netiks ievēroti, tad LIZDA ir gatava "palīdzēt", jo LIZDA Padomes lēmums ir spēkā par protesta akciju rīkošanu, ja politiķi nepildīs Latvijā spēkā esošu likumu," pauda Vanaga.

LIZDA atgādina, ka 2020.gada valsts budžetā nav paredzēts finansējums pedagogu zemākās darba algas likmes paaugstināšanai no šī gada septembra, un augstskolu pedagogiem no janvāra, kas ir pretrunā ar spēkā esošiem normatīvajiem aktiem.

Meisters klāstīja, ka pērn oktobrī valdības ārkārtas sēdē finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un Šuplinska pauda gatavību tikties 2020.gada martā, lai informētu par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi. Šādas tikšanās nepieciešamību atbalstīja arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).

Arī 2019.gada oktobrī Ministru prezidenta biroja vēstulē arodbiedrībai norādīts, ka premjers un valdība kopumā esot apņēmības pilni turpināt skolotāju algu pakāpenisku celšanu. Vēstulē arī uzsvērts, ka valdībā sarunas par pedagogu algu grafika kāpinājumu atsāksies martā.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)