Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Liepājas Valsts tehnikums šogad starp 15 uzņēmīgākajām skolām Eiropā

Autors: IK informācija @ 27.11.2017

Liepājas Valsts tehnikums šogad starp 15 uzņēmīgākajām skolām Eiropā
Foto: Publicitātes foto

Lielākais uzņēmējdarbības izglītības organizāciju tīkls Junior Achievement Europe (JA Europe) 16. novembrī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā godināja šā gada 15 uzņēmīgākās skolas Eiropā, kuru vidū bija arī Profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) „Liepājas Valsts tehnikums”, portālu „Izglītība un kultūra” informēja JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

 

JA Europe jau trešo gadus pasniedz balvu Entrepreneurial School Award, izsakot atzinību Eiropas skolām, kuras uzrādījušas īpašus panākumus uzņēmējdarbības izglītībā. Pretendentus balvai izvirza JA Europe nacionālās dalīborganizācijas, un šogad JA Latvija šim titulam nominēja Liepājas Valsts tehnikumu par labiem panākumiem skolēnu mācību uzņēmumu programmas ieviešanā un aktīvu iesaisti pētniecības projektā „Inovāciju klasters uzņēmējdarbības izglītībai”. Šo un citu aktivitāšu mērķis ir pievērst uzmanību un rast praktiskus risinājumus izvirzītajam Eiropas mērķim, proti, lai ikviens jaunietis gūst praktisku uzņēmējdarbības pieredzi pirms skolas absolvēšanas.

Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi ik gadu piedalās ap 20 profesionālās meistarības sacensībās un olimpiādēs, iegūstot godalgotas vietas. Tehnikums jau vairākus gadus ir aktīvs lielākās izglītības organizācijas JA Latvija praktisko uzņēmējdarbības izglītības programmu īstenotājs. Audzēkņi ik gadu veido skolēnu mācību uzņēmumus, pārdod savu produkciju reģionālajos un valsts mēroga gadatirgos. Skola aktīvi sadarbojas arī ar daudzām profesionālajām organizācijām un asociācijām, mazinot plaisu starp izglītības sistēmu un darba tirgu.

Šogad par īpašiem sasniegumiem uzņēmējdarbības izglītībā tika godinātas 15 Eiropas izglītības iestādes: no Beļģijas, Bulgārijas, Krievijas, Rumānijas, Slovākijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lietuvas, Portugāles, Šveices, Anglijas un Latvijas. Liepājas Valsts tehnikuma vārdā balvu saņēma pedagoģes Indra Ruperte un Zaiga Finka.

Balvu pasniedza JA Europe, kas ir Eiropas lielākais uzņēmējdarbības izglītības organizāciju tīkls. JA Europe apvieno publisko un privāto sektoru, lai nodrošinātu uzņēmējdarbības izglītības programmas ap 3,6 miljoniem skolēnu 40 valstīs (2017). Balvu atbalsta Siemens, bet pasākumu Tallinā organizēja JA Estonia ar Igaunijas Izglītības un pētījumu ministrijas atbalstu Igaunijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros.

Balva The Entrepreneurial School Award ir daļa no JA Europe Uzņēmējdarbības skolu iniciatīvas, un tajā tiek vērtēta skolu attīstības stratēģijas kvalitāte, pieejamie resursi, skolotāju izglītošana, iesaiste vietējā kopienā un sadarbība ar uzņēmējdarbības vidi. Iniciatīvas ietvaros skolotājiem ir pieejama arī Eiropas pirmā virtuālā rokasgrāmata uzņēmējspēju izglītībai, kurā ir atrodami vairāk nekā 125 rīki, metodes un labās prakses piemēri. Vairāk: http://theentrepreneurialschool.eu/

 

JA Latvija ir Latvijas lielākā izglītības organizācija  ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvija ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.

Eiropas Komisija atzinusi JA Latvija par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JA Latvija katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 100 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

·       Finanšu pratības ABC — sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.–9. klasei.

·       Karjeras izglītības programma ĒNU DIENA 1.–12. klasei.

·       Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.–12. klasei.

·       Līderu programma 10.–12. klasei.

·       Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

 

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Cilvēki, kas iesaistās erudītu konkursos, savā dzīvē iesaistās arī jebkurā citā aktivitātē, turklāt viņu mācību, vēlāk darba karjera attīstās sekmīgāk.
Anita Zaļaiskalne, Latvijas Erudītu līgas prezidente


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Laura bija stipra sieviete, tāpēc viņa savas jūtas apdzēsa pret kaimiņu vīrieti.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.