Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Lielākajai daļai Latvijas bērnunamu bērnu trūkst attīstošu rotaļlietu un sporta inventāra

Autors: IK informācija @ 08.02.2018

Lielākajai daļai Latvijas bērnunamu bērnu trūkst attīstošu rotaļlietu un sporta inventāra
Foto: Publicitātes foto

Bērniem bērnunamos visvairāk nepieciešamas attīstību veicinošas rotaļlietas un sporta piederumi ziemas un vasaras sezonai. Savukārt, izvērtējot vajadzības, kuru vērtība pārsniedz 700 eiro, akūti trūkst materiāli remontdarbiem un teritorijas labiekārtošanai, kā arī sadzīve un elektrotehnika. Šādas tendences tika noskaidrotas Latvijas ārpusģimenes aprūpes iestādēs pēc aptaujas, ko labdarības kampaņai Taureņa efekts veica komunikācijas aģentūra A. W. Olsen & Partners.

 

 

 

Lai arī pētījumā apzinātas atšķirīgas vajadzības bērnu namos dažādos reģionos, vienojošais visur ir apģērbu un apavu trūkums, sevišķi lielie izmēri. Tāpat bērnunamos nav pietiekošs daudzums sporta inventāra, kā arī nav iespēja nodrošināt rotaļu laukumus. Rīgā bērnunamos nepieciešamas mēbeles, piemēram, slēdzami dokumentu skapji, dīvāni un pretizgulējumu matrači, kā arī dažādas sadzīves lietas.

Kurzemes bērnunamos visvairāk nepieciešams sporta inventārs, tai skaitā basketbola, volejbola un futbola bumbas, tenisa un badmintona raketes. Tāpat noderētu jauna tehnika, piemēram, jauni datori. Savukārt, aptaujājot bērnunamus Vidzemē, noskaidrots, ka visvairāk nepieciešama finansiāla palīdzība dažādu remontdarbu veikšanai un lielo elektropreču iegādei. Trūkst atbalsta jauniešiem, kuri, sasniedzot pilngadību, sāk dzīvot patstāvīgi.

Bērnunamos Zemgalē nepieciešamākās preces ir grāmatas un CD bērniem. Tāpat ikdienā ļoti noderētu attīstošās rotaļlietas, spēles, daudzfunkcionāls spēļu galds, dažādi aktivitāšu un šķēršļu pārvarēšanas rīki, kas veicinātu bērnu fizisko attīstību. Latgales bērnunamos nepieciešamas dažādas kancelejas un higiēnas preces meitenēm. Tāpat noderētu tehnika, piemēram, datori, projektors un televizors. Bērnunamiem nepieciešami ziedojumi transportam, lai apmaksātu ceļa izdevumus bērnu ekskursijām un kultūras pasākumiem.

„Jāatzīst, ka liela daļa iedzīvotāju vēlas palīdzēt, taču nezina, kur un kā to darīt, tāpēc, pateicoties DPD Latvija atbalstam, kampaņas laikā ziedojumus iespējams nogādāt bez maksas. Sakām lielu paldies arī ziedotājiem, kuri regulāri sagādā bērnunamu jauniešiem lielākas vai mazākas dāvanas un ikdienā noderīgas lietas,” stāsta kampaņas Taureņa efekts rīkotāja Olga Kazaka.

Ar labdarības kampaņas Taureņa efekts atbalstītāja DPD Latvija gādību, bērnunamiem var palīdzēt ikviens Latvijas iedzīvotājs, ziedojot vai dāvinot nepieciešamo, ko DPD Latvija kurjeri bez maksas nogādās jebkuram bērnu namam visā Latvijā. Ziedojumu var nodot, zvanot uz tālruņa numuru 67387284 un sakot, ka vēlaties nogādāt dāvanu labdarības kampaņai Taureņa efekts.

„Ziedotāji ir aktīvāki, tuvojoties pirmajam septembrim un Ziemassvētku laikā. Reizēm tieši ziedojumu transportēšana kavē cilvēkus paveikt labus darbus, tādēļ novērtējam ilggadējo sadarbību ar Taureņa efektu un nodrošinām iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotajam nosūtīt ziedojumu bez maksas uz kādu no bērnu namiem,” saka DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

Ar visu Latvijas bērnunamu pilnu vajadzību aprakstu var iepazīties kampaņas Taureņa efekts mājaslapā http://taurenaefekts.lv/wp-content/uploads/2018/01/Datu_baze_atjaunota_2018.pdf

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Vai tas, ko mēs gribam redzēt, ir ķeksīšu vilcējs, izpildītājs vai radoša personība, kam uzticam pašu dārgāko – savu nākotni?
Aija Tūna, izglītības eksperte


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars ir pārdzēris visu, kas viņam ir.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" un elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Tālr. 67096393; 25628748

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.