Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

"Latvijas valsts meži" izstrādās digitālo mācību un metodisko līdzekli par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu

Autors: LETA informācija @ 06.11.2019

Valsts mežu apsaimniekotājs "Latvijas valsts meži" (LVM) nākamos divus gadus realizēs Eiropas Savienības fondu (ESF) līdzfinansētu projektu ar mērķi attīstīt kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu, izstrādājot digitālo mācību un metodisko līdzekli par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, liecina informācija LVM mājaslapā.

Digitālo mācību un metodiskais līdzeklis ir paredzēts starpdisciplināra temata "Pētījums mežā" sekmīgai īstenošanai 8. līdz 9.klasēs, to izmantojot ģeogrāfijas, bioloģijas, kā arī matemātikas un datorikas mācību priekšmetu apguvei.

LVM Komunikācijas projektu vadītāja Līga Abizāre teica, ka Latvija ir viena no pirmajām ES dalībvalstīm, kas ir izstrādājusi nacionālo Bioekonomikas stratēģiju laikposmam līdz 2030.gadam, kurā īpaša nozīme tiek pievērsta atjaunojamo resursu plašākai izmantošanai un atbilstošai izglītībai. Šie nacionālā līmenī definētie mērķi atspoguļojas arī "Skolas 2030" izstrādātajos dokumentos saistībā ar dabaszinātņu jomas kompetencēm, kā arī caurviju kompetences - skolēnu uzņēmējspējas pilnveidi. Tomēr šobrīd skolās trūkst metodisko un mācību materiālu, kas nodrošinātu to, ka skolēni iegūtu pilnvērtīgas zināšanas mežsaimniecībā.

Projektā ir iesaistīti trīs sadarbības partneri - Rīgas Teikas vidusskola, Rīgas Anniņmuižas vidusskola un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, kas veiks izstrādātā digitālā līdzekļa aprobāciju. Projekta kopējais finansējums - 59 040 eiro, tostarp 41 328 eiro ESF finansējums. Projektu plānots īstenot no šā gada 5.novembra līdz 2021.gada 4.novembrim.

Jau ziņots, ka LVM kopš 2005.gada ir noslēguši sadarbības memorandu ar Valsts izglītības satura centru, kura ietvaros piedāvā vides izglītības programmas skolām. Ik gadu šajās programmās piedalās ap 20 000 skolēnu un skolotāju. 

LVM sadarbojas ar Latvijas Universitātes Starpnozaru Izglītības Inovāciju centru un citiem izglītības un meža nozares partneriem šajā procesā un iesaistās projekta "Skola 2030" pasākumos. Tāpat LVM regulāri piedalās arī starptautiskā pieredzes apmaiņā kā Globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmas "Learning about Forest" nacionālais pārstāvis.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:Kontakti

Izdevniecības vadītāja: Violeta Brenčeva

Tālr. 26002264

E-pasts: info@izglitiba-kultura.lv

Izdevniecības galvenā redaktore: Vita Pļaviņa

Tālr. 29190557

E-pasts: redakcija@izglitiba-kultura.lv 

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

 

 

Laikraksts "Izglītība un Kultūra"

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

No 2019. gada augusta e-izdevumus izdod SIA "V-Media" (Reģ.nr. 4010336926) un SIA "Unigunde" (50003635891)