Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Latvijas Universitāte ierindojas starp 2,7 % visprestižāko pasaules augstskolu

Autors: IK informācija @ 08.06.2017

8. jūnijā publiskoti „QS World University Ranking” dati, kuri parāda, ka Latvijas Universitāte (LU) ierindojas starp prestižākajām pasaules augstskolām. Vērtēšanas sistēmas veidotāji norāda, ka Latvijas Universitāte atrodas labāko 2,7 % pasaules augstskolu vidū aptuveni 26 000 izglītības iestāžu konkurencē, portālu „Izglītība un kultūra” informēja LU Komunikācijas un inovāciju departamenta konsultante Sabīne Spurķe.

LU rektors Indriķis Muižnieks: „LU reitingā pakāpusies augstāk, palielinot darba devēju reputācijas rādītājus, akadēmiskās vides reputācijas rādītājus, kā arī universitātes atpazīstamību starptautisko studentu vidū. Attīstība notiek arī citās universitātēs, kurām pieejamais valsts atbalsts ir krietni vai pat nesalīdzināmi lielāks nekā LU. Mums noteikti jāaudzē ārvalstu pasniedzēju piesaiste LU. Esam lūguši reitinga veidotājus pārbaudīt datus par LU personāla publikāciju citējamību, kur, izmantojot tos pašus avotus kā QS, mūsu dati ir par aptuveni 20 % labāki, nekā izmantots vērtējumā. Šāda novirze būtiski ietekmē LU pozīciju gala vērtējumā.”

 

Būtiski, ka reitinga uzlabošanās ir gājusi rokrokā ar LU absolventu nodarbinātības rādītājiem. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem 96% visu LU augstākā līmeņa studiju programmu absolventu ir atraduši darbu gada laikā pēc diploma saņemšanas.

 

Pirmās trīs vietas reitingā ieņem ASV augstskolas – pirmajā vietā ir Masačūsetas Tehnoloģiju institūts, seko Stenfordas universitāte, bet trešajā vietā šajā reitingā ir Hārvardas universitāte.

 

„QS World University Rankings” kopā ar Šanhajas ARWU un „Times Higher Education” reitingiem veido vienu no pasaules trim ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem. „QS World University Rankings” tiek veidots kopš 2004. gada. Šogad vērtējumā iekļautas 980 universitātes.

 

Reitings tiek veidots, ņemot vērā vairākus indikatorus: pasaules mēroga reputāciju, augstskolu mācībspēku un darba devēju aptauju rezultātus, zinātnisko publikāciju citējamību, zinātnisko rezultātu ieviešanu praksē, pasniedzēju un studentu skaita attiecības, kā arī ārvalstu studentu un mācībspēku īpatsvaru un starptautisko sadarbību. Pēc jaunākās metodoloģijas palielināts augstskolu zinātniskās darbības novērtējuma īpatsvars. Visi augstskolu sniegtie dati tiek pārbaudīti pēc starptautiski pieejamās informācijas.

 

2017. gada 8. jūnijā QS World University Rankings publiskotie dati par LU.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Skolēniem ir svarīgi, lai uzmanība tiek pievērsta ikvienam, tādēļ ir jānovērtē katra paveiktais. Ja, piemēram, ir ieviesusies kļūda, tad kopīgi noskaidrojam, kāds ir iemesls; ja viss ir izdevies, ir jāuzslavē.
Jānis Dūrējs, Jelgavas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotājs


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars ir pārdzēris visu, kas viņam ir.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.