Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Latvijas skolnieks izcīna bronzas medaļu pasaules informātikas olimpiādē

Autors: IK informācija @ 09.08.2017

Latvijas skolnieks izcīna bronzas medaļu pasaules informātikas olimpiādē
Foto: Publicitātes foto

Ar svinīgo apbalvošanu Irānas galvaspilsētā Teherānā noslēdzās 29. pasaules informātikas olimpiāde. Piedaloties 308 programmētājiem no 83 valstīm, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Ingus Jānis Pretkalniņš izcīnīja vienu no bronzas medaļām, portālu „Izglītība un kultūra” informēja projekta „Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” vadītāja Liene Voroņenko. 

 

 

 

 

Ingum šī bija jau otrā bronzas godalga lielākajā pasaules jauno programmētāju forumā. Skolēnam šis gads bijis panākumiem bagāts – pavasarī izcīnīta zelta medaļa Baltijas informātikas olimpiādē, bet jūlija vidū Brazīlijā notikušajā Starptautiskajā matemātikas olimpiādē iegūta bronzas medaļa. Latvijas komandu vadīja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis un Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” skolotājs Raivis Ieviņš.

 

Vēl Latvijas komandu pārstāvēja Aleksandrs Zajakins (Rīgas 89. vidusskola), Raitis Rūsiņš Kriķis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Roberts Leonārs Svarinskis (Jūrmalas Valsts ģimnāzija), kuriem šogad līdz medaļām nesanāca aizsniegties. Absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja Japānas programmētājs Juta Takaja (Yuta Takaya), kuram sekoja ķīnietis Mingkuans Ksu (Mingkuan Xu) un ASV pārstāvis Žežengs Luo (Zhezheng Luo). Savukārt Igaunijas komandai sudraba un bronzas godalga, bet Lietuvas komandas izcīnīja vienu bronzas godalgu. Pilnie sacensību rezultāti atrodami http://stats.ioinformatics.org/results/2017 .

 

ESF projekta „Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” vadītāja L. Voroņenko.

 

„Varam būt gandarīti par mūsu skolēnu sasniegumiem, turklāt medaļas izcīnītas vairāku priekšmetu starptautiskajās olimpiādēs. Tas pierāda jauno programmētāju vispusību. Latvijas ekonomiku arvien lielākā mērā ietekmēs darba tirgum profesionāli sagatavoti jaunieši, tāpēc varam priecāties, ka jau trešo gadu skolās tiek mācīta datorika, tādējādi no pirmās klases skolēniem attīstot algoritmisko domāšanu un radot priekšstatu par IKT nozari,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

 

„Informācijas tehnoloģiju nozare ir īpaša. Šajā sfērā biznesa uzsākšanai ir nepieciešami nelieli kapitālieguldījumi, piemēram, dators, kuru uzdāvinājuši vecāki. Pirmo miljonu var sākt pelnīt jau 18 gadu vecumā, to apliecinājuši vairāki veiksmes stāsti pasaulē. IT nozare bezdarbu nepazīst un sagaidāms, ka speciālistu deficītu nespēs apmierināt esošais skolēnu un IT studentu skaits, tāpēc nākotnes vārda aicinu ikvienu pievērsties un apgūt IT nozarei nepieciešamās iemaņas,” norāda Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

 

„Priecājamies par izcīnīto medaļu un Latvijā izskolotajiem talantiem, kas spēj sacensties ar pasaules IT lielvalstīm un rādīt labu sniegumu, lai arī medaļu klāsts ir mazāks, nekā iepriekšējos gados. Pateicamies komandas dalībniekiem, kā arī viņu skolotājiem, treneriem un vecākiem par ieguldīto milzīgo darbu mūsu nākotnes speciālistu audzināšanā,” uzsver „Exigen Services Latvia” valdes priekšsēdētājs Māris Dreimanis.

 

„Pieprasījums pēc IT speciālistiem pieaug ne tikai IKT nozares uzņēmumos, bet arī citās nozarēs, jo reti kurš uzņēmums mūsdienās spēj efektīvi funkcionēt bez IKT risinājumiem. Vienlaikus paplašinās arī IT speciālistu kompetences un prasmes. Mākoņpakalpojumi, mašīnmācīšanās un lietu internets ir daļa no jaunajiem risinājumiem pie kā strādā Lattelecom IT speciālisti. E-prasmju attīstībai ir būtiska nozīme un priecājamies, ka mūsu jaunie talanti savas prasmes un kompetences jau vairāku gadu garumā apliecina ar lielisku sasniegumu arī starptautiskā līmenī, “ saka „Lattelecom Technology” valdes priekšsēdētāja Anita Mertena.

 

Pasaules informātikas olimpiādes notiek kopš 1989. gada. Pirmā olimpiāde notika Bulgārijas pilsētā Pravecā, kurā piedalījās 46 dalībnieki no 13 valstīm. Latvija pasaules informātikas olimpiādē debitēja 1992. gadā, un 23 gadu laikā mūsu komanda kopumā izcīnījusi 70 godalgas (7 zelta, 23 sudraba un 40 bronzas medaļas). Absolūtā līdere šajā kategorijā ir Ķīna – 111 medaļas, tostarp 74 zelta. Pilnu informāciju par iepriekšējo gadu rezultātiem var gūt pasaules olimpiādes statistikas vietnē http://stats.ioinformatics.org/countries/ , kuras galvenais arhitekts ir bijušais olimpietis Eduards Kaļiņičenko.

 

1997. gadā Dienvidāfrikā otro absolūti labāko rezultātu un Latvijai pirmo zelta medaļu izcīnīja Jānis Sermuliņš, panākumu atkārtojot arī pēc diviem gadiem Turcijā. 2002. gadā no Dienvidkorejas zeltu pārveda pat divi jaunie Latvijas programmētāji – Aleksandrs Belovs un Andrejs Ivanovs, 2011. gadā Taizemē izcīnīja Eduards Kaļiņičenko, 2015. gadā Aleksejs Zajakins, bet pērn – Aleksejs Popovs.

 

 

Latvijas jauno programmētāju dalība olimpiādē tiek finansēta ESF projektā „Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (Nr. 8.3.2.1/16/I/002). Latvijas izlasi atbalsta LIKTA, galvenie partneri – „Accenture Latvia”, „Exigen Services Latvia”, „Lattelecom” un partneri – „Progmeistars” un „Tom Sawyer Software Latvia”. Latvijas informātikas olimpiādes vizuālo tēlu (tostarp izlases dalībnieku kreklu dizainu) veido Aleksejs Muraško.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Cilvēki, kas iesaistās erudītu konkursos, savā dzīvē iesaistās arī jebkurā citā aktivitātē, turklāt viņu mācību, vēlāk darba karjera attīstās sekmīgāk.
Anita Zaļaiskalne, Latvijas Erudītu līgas prezidente


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Gundega Repše savā stāstā cilvēkus galina dažādi; citi mirst mīlot, citi vēl citādi, bet interesanti, ka gandrīz visos stāstos mirst suns. Tas ir, manuprāt, simbols, kas apzīmē kaut ko ļoti tuvu, ne mīlestību, bet vērtību.

 

Kontakti

Laikraksts „Izglītība un Kultūra”

Laikraksta „Izglītība un Kultūra” elektroniskais pielikums „Pirmsskolas Izglītība”

Galvenā redaktore — Daiga Kļanska

daiga.klanska@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29808301

 

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.