Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Latvijas Nacionālās operas solists G. Ruņģis un vīru kamerkoris „FRACHORI” aicina uz koncertu „Nakts serenādes”

Autors: IK informācija @ 30.11.2018

Latvijas Nacionālās operas solists Guntars Ruņģis un vīru kamerkoris „FRACHORI” aicina uz koncertu „Nakts serenādes”, kas notiks sestdien, 1. decembrī, plkst. 17. 00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā Ģilde”, Vecrīgā, Amatu ielā 3/5, portālu „Izglītība un kultūra” informēja vīru kamerkora „FRACHORI” diriģents Andrejs Mūrnieks.

Koncertā skanēs latviešu un Rietumeiropas komponistu skaņdarbi, turklāt – gan apcerīgās un romantiskās, gan jautrās noskaņās un raitos ritmos. Par īpašo vadmotīvu izvēlēts vārds – „serenāde”. Viduslaiku un renesanses mākslā serenāde bija mīļotajai veltīta dziesma, ko izpildīja pie viņas loga stīgu instrumentu pavadījumā, parasti vakarā, naktī. Dziedonis pats savu dziedājumu pavadīja uz lautas, mandolīnas vai ģitāras. Arī minētajā vakara koncertā „Nakts serenādes” skanēs ģitāras. Muzicēs jaunais ģitāras virtuozs Jānis Ruņģis, kopā ar savu tēvu operdziedātāju G. Ruņģi, kurš ne tikai dzied, bet kopš jaunības dienām aktīvi spēlē šo stīgu instrumentu – turklāt dažādos žanros. Kormūzikas cienītājus koncertā iepriecinās vīru kamerkoris „FRACHORI” diriģentu Ingus Leilanda un Andreja Mūrnieka vadībā. Koris ir atklājis, ka vīru dziedājums visai labi sader un gūst neparastas izteiksmes krāsas, skanot kopā ar vairākām ģitārām. Kora nosaukums „FRACHORI” ir darināts kā triju latīņu vārdu „Fraternitas Chori Rigensis” („Rīgas kora brālība”) saīsinājums. Kopš tā dibināšanas 1986. gadā koris ir izaudzis par vienu no latviešu vīru koru kustības balstiem. Kora īpašo skanējumu ir gadiem ilgi slīpējis kora vokālais pedagogs, Latvijas Nacionālās operas tenors G. Ruņģis. Koncertā „Nakts serenādes” varēs dzirdēt arī viņa audzēkņu – kora solistu – sniegumu atsevišķās dziesmās. Koncerta datums sakrīt ar pirms Ziemassvētku periodu – 2. decembrī ir pirmā Adventa svētdiena. Tāpēc koncertā ieskanēsies arī nedaudz no Betlēmes brīnuma gaidīšanas noskaņas... Serenādēm veltīto vakaru vadīs diriģents, kultūrvēsturnieks un lektors Andrejs Mūrnieks.

Koncerts ir bezmaksas, tādēļ to it īpaši laipni lūgti apmeklēt visi interesenti.

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Nav obligātas stundu hospitācijas, tās vietā ir tikai 45 minūšu ilga direktora un skolotāja saruna; 9. klasi beidzot, nav eksāmenu. Varbūt tāpēc skolu direktori Somijā kādā pētījumā tika atzīti par vislaimīgāko profesiju, jo viņu laiku neaizņem nemitīgu atskaišu rakstīšana.
Dace Kalniņa, Grundzāles pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, izglītības metodiķe un projektu koordinatore


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Edgars šajā darbā ir izveidots kā aizmāršības tēls. Bet Kristīne kā idioloģiska persona, kam sliktas īpašības praktiski nav novērojamas.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.