Pirkt e-laikrakstu  Laikraksta tirdzniecības vietas    Kontakti    Reklāma
   

Seko līdzi jaunumiem: Twitter Draugiem.lv Facebook
Sākums Raksti Interešu izglītība e-žurnāls Vecākiem e-Pirmsskolas Izglītība Abonēt

Latvijas komanda „EuroSkills 2018” iegūst zelta, sudraba un trīs izcilības medaļas

Autors: IK informācija @ 03.10.2018

Latvijas komanda „EuroSkills 2018” iegūst zelta, sudraba un trīs izcilības medaļas
Foto: Publicitātes foto

29. septembrī Budapeštā noslēdzās starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss „EuroSkills 2018”, kurā 28 valstu konkurencē Latvijas komanda ir ieguvusi vienu zelta, vienu sudraba medaļu un trīs medaļas par izcilu sniegumu, portālu „Izglītība un kultūra” informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Keiča.

 

Ar augstāko novērtējumu un zelta medaļām „EuroSkills 2018” eksperti novērtēja Latvijas komandas konkursantu Elīnas Skrindževskas (Jelgavas Amatu vidusskola) un Lauras Kreivinas (Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskola) sniegumu modes tehnoloģijās. Sudraba medaļu izcīnīja skatlogu noformētāja Luīze Mihailova (Liepājas Mākslas un dizaina vidusskola). Savukārt medaļas par izcilību ieguva smago spēkratu apkopes konkursants Jānis Ozols (Priekuļu tehnikums), jaunie profesionāļi informācijas un komunikācijas tehnoloģijās (IKT) Igors Būmanis (Rīgas Tehniskā koledža) un Ričards Trofimovs (Priekuļu tehnikums), kā arī web lapu izstrādātājs Gustavs Rācenājs (Rīgas Tehniskās koledža).

 

„Braucot uz starptautiskajiem jauno profesionāļu meistarības konkursiem, nekad nav iespējams uzminēt, cik spēcīgi izrādīsies konkurenti no citām valstīm un kā mūsu komandai veiksies. Šogad „EuroSkills 2018” no 12 Latvijas konkursantiem seši ieguva medaļas un sasniedza izcilības līmeni. Šāds rezultāts ir ļoti labs, un tā nav nejaušība. Tas ir ieguldītā darba, jauniešu motivācijas un viņu profesionālo prasmju apliecinājums. Medaļas ir pierādījums tam, ka profesionālā izglītība Latvijā ir starptautiski konkurētspējīga un sagatavo jauniešus, kuri augstu profesionālo standartu konkursā spēj apliecināt savu prasmju izcilību,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

 

Katras valsts komandas konkursanti ar augstāko punktu skaitu saņēma prestižo apbalvojumu Best of nation. Latvijas komandā šo titulu ieguva Laura Kreivina un Elīna Skrindževska.

 

„Manu un Elīnas panākumu atslēga ir lielais ieguldītais darbs sagatavošanās posmā un izteikts komandas darbs. Šīs trīs dienas konkursā nebija vieglas, ierobežotais laiks uzdevumu izpildei darbnīcā radīja spriedzi, taču precīzas savstarpējās sadarbības rezultātā izdarījām labāko, ko varējām. Man grūtākā bija gala darba prezentācija, jo nepatīk publiski uzstāties. Ja es būtu eksperts, augstāk novērtētu igauņu komandas darbu,” stāsta L. Kreivina.

 

Elīna piebilst: „Šis tiešām bija izcils komandas darbs. Ja Laura redzēja, ka netieku ar kaut ko galā, nāca palīgā. Un otrādi. Mūsu panākumu pamatā ir oriģināla ideja, kvalitatīvs izpildījums un smags darbs gan pirms konkursa, gan tā laikā.”

 

Konkurss Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notika no 26. līdz 28. septembrim. Latvijas komandas 12 dalībnieki trīs dienas saspringtos konkurences apstākļos veica sarežģītus starptautiska līmeņa uzdevumus 10 profesionālo prasmju konkursos: modes tehnoloģijās, skatlogu noformēšanā, grafikas dizainā, IKT, mājaslapu izstrādē, flīzēšanā, elektriskajās instalācijās, smago spēkratu apkopē, ēdienu gatavošanā un restorāna pakalpojumos. Kopskaitā konkursā piedalījās 525 jaunie profesionāļi no 28 valstīm.

 

28 valstu kopvērtējumā Latvijai ir 7. labākais komandas rezultāts, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Nīderlande, Portugāle, Apvienotā Karaliste, Itālija, Beļģija, Zviedrija, Dānija, Vācija u. c. Lielākā konkurence šogad bija pavāru un frizieru profesijās – attiecīgi 24 un 22 dalībnieki. Savukārt komandās no Krievijas, Austrijas, Zviedrijas, Ungārijas un Nīderlandes bija lielākais dalībnieku skaits. „EuroSkills 2018” pulcēja ap 70 000 apmeklētāju, 350 mediju pārstāvju un 700 brīvprātīgo.

 

Latvijas dalību konkursā „EuroSkills 2018” nodrošina VIAA, īstenojot projektu „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kuru finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

 

Komentāri:
Citi lasītāji iesaka:


E-pasts:
Parole
Reģistrēties
Skolas soma

Bērnu drošība

Pirmklasnieks

Latvijas Izglītības Vadītāju asociācija

LIZDA

Atziņas

Ikvienam vajadzētu saprast, ka skolēniem ir jādod iespēja mācību laikā ārpus skolas sadarboties ar dažādām organizācijām, cilvēkiem, lai viņi dzīvē spētu iziet jau ar pieredzi, drošāki. Taču, lai to izdarītu, ir jāmaina mācību process: tagad skolēni zinātniski pētnieciskos darbus veic un produktus skolēnu mācību uzņēmumiem gatavo naktīs vai brīvdienās, jo pārējā laikā viņiem ir mācību stundas.
Inta Jorniņa, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ekonomikas skolotāja, „Ekselences balvas 2017” ekonomikā ieguvēja


Gadās arī tā...

No skolēnu domrakstiem:
Šis darbs man vairākkārt pieķērās pie sirds un aizkustināja.

 

Kontakti

Laikraksts "Izglītība un Kultūra" 

Galvenā redaktora p.i. - Andris Barkāns

Tālr. 67096393; 25628748

 

Laikraksta "Izglītība un Kultūra" elektroniskais pielikums "Pirmsskolas Izglītība"

Elektroniskais žurnāls „Vecākiem”

Galvenā redaktore — Vita Pļaviņa

vecakiem@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 29190557

 

Abonēšanas, reklāmas un mārketinga vadītājs: Andris Barkāns

info@izglitiba-kultura.lv

reklama@izglitiba-kultura.lv

Tālr. 67096393; 25628748

 

Literārā redaktore: Zigrīda Purvlīce

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Maketētāja: Linda Prātniece

redakcija@izglitiba-kultura.lv

 

Izdevēja SIA „AB konsultants” rekvizīti:

Reģ. Nr. 40103361805

Juridiskā adrese: Stabu iela 46/48–61, Rīga, LV-1011 

Biroja adrese: Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010

Banka: AS „Swedbank”

Kods: HABALV22

Konts: LV78HABA0551030067643

 

Stingri aizliegts portālā www.izglitiba-kultura.lv un avīzē "Izglītība un Kultūra" publicētos materiālus kopēt, pārpublicēt, reproducēt, izplatīt, tulkot vai jebkādā citā veidā rīkoties bez redakcijas rakstiskas piekrišanas. Ja rakstiska atļauja no laikraksta redakcijas ir saņemta, obligāti ir jānorāda atsauce uz laikrakstu „Izglītība un Kultūra”.

Publikācijās paustais viedoklis ne vienmēr atspoguļo redakcijas viedokli.